_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

12 maja 2018r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się kolejna edycja festiwalu "Biesiada bez granic" pod hasłem przewodnim - "na góralską nutę". Zespół "Lubuszanki" wystapił na tym festiwalu po raz piąty. Przez kilka godzin zespoły z województwa lubuskiego i goście z Niemiec śpiewali piosenki góralskie i biesiadne.

Czytaj więcej...

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne z okazji Dnia Mamy, które odbędą się 24 maja br. (czwartek) o godz. 15:00 w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. W programie: różane drzewko szczęścia. Zapisy w świetlicy MGOK do 23 maja. Zajęcia są bezpłatne!

Czytaj więcej...

Dnia 10 maja 2018 roku przedszkolaki z Rąpic wybrały się na wycieczkę do Pana Pszczelarza. Było to bardzo ciekawe spotkanie dla maluchów. Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, gdzie mieszkają pszczoły, kim jest królowa pszczół. Zobaczyły niezbędny sprzęt i akcesoria pszczelarza.

Czytaj więcej...

10 maja w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przygotowane dla seniorów z Gminy Cybinka pt. „Bezpieczny i aktywny senior”. Spotkanie poprowadziła Magdalena Jankowska rzecznik prasowy KPP w Słubicach, która przedstawiła różne przykłady wyłudzania pieniędzy. W spotkaniu również zabrał głos Edmund Pilimon Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Czytaj więcej...

W dniu 11.05.2018 r. przy udziale Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka została podpisana umowa o przyznaniu pomocy Nr 00170-6935-UM0410262/17 na operację pn. Doposażenie miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i gości miejscowości Cybinka, celem stworzenia Placu Kultury w Cybince. Umowa została podpisana przez Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Pana Stanisława Tomczyszyna oraz Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia "Kreatywna Kultura" Panie Ewelinę Skórską i Monikę Cieślarczyk.

Czytaj więcej...

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczyste obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi „Weteranów walczących za wolność i niepodległość ojczyzny” oraz „Polaków, którzy zginęli tragiczną i męczeńską śmiercią na Wschodzie”. Następnie wszyscy udali się do Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince na spotkanie młodzieży z Burmistrzem oraz z Panią Jadwigą Cierach. Spotkanie rozpoczęła animacja krótkometrażowa nakreślająca wydarzenia II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

4 maja w sali widowiskowej MGOK odbyła się Kabaretowa Biesiada Śląska z grupą FEST. Grupa powstała w 2008 roku, jej założycielem jest Jakub Tomaszewski. Zespół ma w swoim muzycznym dorobku trzy płyty. Grupę FEST tworzy małżeństwo Mirosława i Jakub Tomaszewscy oraz ich córki Sabina i Klaudia.

Czytaj więcej...

8 maja Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza na obchody upamiętniające Dzień Zwycięstwa. Wydarzenie rozpocznie się o 8:45 przy tablicy „Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość” po czym przeniesie się do sali widowiskowej MGOK Cybinka. 

Czytaj więcej...