_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Tłusty czwartek

„Powiedz mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”…

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty, mięsopusty, ostatki. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Należało najeść się do syta i wybawić przed zbliżającym się postem.

Czytaj więcej...

14 lutego w Wieczór Walentynkowy w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentował swój występ zielonogórski Kabaret Zachodni. To czwórka artystów, która pojawia się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych, również u nas w Cybince zaprezentowała najwyższy poziom.

Czytaj więcej...

12 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty chemiczne. Prowadzili je edukatorzy „Centrum Chemii w Małej Skali” z Torunia zaproszeni przez Zespół Szkół w Cybince.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Rockowy Dzień Kobiet, który odbędzie się 8 marca (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej MGOK. Wystąpi WITEK ŁUKASZEWSKI & TRES HOMBRES!

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkie dzieci na Walentynkowe warsztaty plastyczne, które odbędą się 12 lutego (wtorek) o godzinie 15:30 w MGOK Cybinka. Formularze zgłoszeniowe dostępne w Świetlicy Kultury MGOK Cybinka. Zajęcia bezpłatne, zapraszamy!

Czytaj więcej...

Gala wręczenia wyróżnień Burmistrza Cybinki – Perły 2018

W dniu 31 stycznia 2019 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince po raz trzeci odbyła się Gala wręczenia wyróżnień Burmistrza „Perły Cybinki 2018”. Uroczysta Gala organizowana jest przede wszystkim w celu wyróżnienia osób działających na rzecz Gminy Cybinka. Jest także podsumowaniem zmian jakie dokonały się w naszej gminie w 2018 roku, nie tylko w kontekście inwestycji ale również w zakresie działań społecznych i nowych wydarzeń.

Czytaj więcej...

W piątek, 25 stycznia na zakończenie ferii zimowych odbył się na hali sportowej „XIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego” zorganizowany przez MGOK w Cybince, którego patronem był burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. Do turnieju zgłosiło się 33 zawodników. Po trzy godzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych w poszczególnych kategoriach, których nagrodzili Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk i Dyrektor MGOK Ewelina Skórska.

Czytaj więcej...