8 maja br., w 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa.  Z tej okazji przy tablicach upamiętniających poległych za wolność ojczyzny delegacje władz, instytucji i mieszkańców złożyły wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Rocznice, podczas których wspominamy ludzi, którzy zginęli w obronie naszej wolności przypominają nam o bardzo ważnych wartościach. Wolność Ojczyzny nie jest nam dana na zawsze, trzeba się o nią troszczyć i zabiegać. Pamiętamy o tych tragicznych wydarzeniach nie po to, by rozdrapywać rany, ale wynieść z nich naukę i doświadczenie. Naszym obowiązkiem jest oddać hołd i cześć naszym przodkom i wpajać takie wartości kolejnym pokoleniom.

W ramach obchodów Dnia zwycięstwa w MGOK wyświetlona została również projekcja filmu wojennego o polskiej, bohaterskiej eskadrze lotniczej. Na zakończenie w foyer kina na wszystkich czekał słodki poczęstunek i wystawa - ukazująca ważne wydarzenia II Wojny Światowej - ilustrowana zdjęciami z tego okresu.

tekst i zdjęcia: Gmina Cybinka