Czwarta edycja konkursu piosenki wszelakiej - Przebojowy Prima Aprilis - już za nami. 1 kwietnia 2019 na deskach naszej sceny stanęła rekordowa ilość uczestników. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania bijąc zeszłoroczną ponad dwukrotnie. Jak co roku przeważali soliści ale na liście znalazł się także jeden duet, jedno trio oraz trzynasto osobowy zespół.

Prowadzenia gali podjęli się Zuzanna Majewska i Oskar Rabuliński – uczniowie Zespołu Szkół w Cybince. Swoim profesjonalizmem i humorem przeprowadzali uczestników i widzów przez kolejne etapy konkursu.

Występy uczestników były na wysokim poziomie a repertuar bardzo urozmaicony co wcale nie ułatwiło jury zadania wyłonienia najlepszych uczestników. Zbyszko Jatczak - Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego, Sebastian Łukaszewicz – Sekretarz Gminy oraz Beata Słodownik – wokalistka zespołu „Klimat” stanęli przed trudnym wyborem. W oczekiwaniu na werdykt jury uczniowie klasy 6b wykonali przedstawienie wzorowane na bajce „Zaplątani”.

Po naradzie wyłoniono laureatów konkursu. Trzecie miejsce zajęła 8-letnia Hanna Przepióra z Cybinki wykonując utwór zespołu Manam „Cykady na cykladach”. Na drugim miejscu znalazła się 11-letnia Kaja Kuperszmit z Cybinki w piosence „Jestem jaka jestem”. Zwyciężczynią tegorocznej edycji Przebojowego Prima Aprilis została 14-letnia Katarzyna Kaczoruk z Marcinowic. Swoim świetnym wykonaniem piosenki Halsey – „Sorry” zauroczyła komisję oraz publiczność. Dziewczyny otrzymały nagrody w postaci bonów ufundowanych przez organizatora konkursu Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek ufundowany przez Kazimierza Radkiewicza - Sklep „Magda”.

Spośród wszystkich uczestników została wylosowana także nagroda Burmistrza Marka Kołodziejczyka, która trafiła do Zuzanny Kaczoruk.

Zwieńczeniem konkursu był występ zwyciężczyni Katarzyny Kaczoruk oraz wyróżnionego Tria IJA okrzykniętego przez jury tercetem egzotycznym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację konkursu, naszym sponsorom, uczestnikom oraz publiczności. Zapraszamy za rok! J