Dzień, który uwrażliwia i wzrusza…

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony 3 grudnia, w tym roku świętowaliśmy w dniu dzisiejszym, 30 listopada. Z tej okazji w sali kinowej MGOK w Cybince mogliśmy podziwiać programy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” z Bieganowa, Środowiskowego Domu Samopomocy z Ośna Lubuskiego oraz Lubniewic.

W uroczystości uczestniczył także Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Integracja” z Krosna Odrzańskiego.

Wszystkie programy artystyczne były bardzo profesjonalnie przygotowane. Wzbudzały wiele emocji, skłaniały do wielu przemyśleń. Widać było, że podopieczni włożyli w przygotowania wiele serca co spowodowało, że całość wzruszała swoim przesłaniem.

Na zakończenie programu artystycznego Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk wręczył przedstawicielom placówek, które przygotowały występy, świąteczne upominki.

Po części artystycznej wszyscy udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem” w Bieganowie, gdzie zespół przygotował posiłek, napoje i moc atrakcji dla uczestników Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców, którzy wspomagają nasze inicjatywy.

Gorące podziękowania za pomoc finansową dla Rotrans Roman Kozinoga i GEMO Sp. z o.o. oraz za wsparcie rzeczowe dla Sklep Mięsny Leszek Dubik i Sklep Magda Kazimierz Radkiewicz.

tekst i zdjecia: Gmina Cybinka