W dniu 8 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się wieczornica pn. „100-latek to nasza duma i autorytet”. Podczas tego spotkania uczczono pamięć o ludziach, którzy swoją postawą przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło dwoje 100 latków: Pani Maria Pozarzycka i Pan Alfons Łazarczyk. Znamienitym gościom Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk wręczył bukiety biało - czerwonych kwiatów gratulując tak pięknego wieku. Doświadczenia tych osób nacechowane są szczególną wartością. Tworzyły je lata doświadczeń i są one niezbędne do świadomego kształtowania naszej przyszłości. Stąd właśnie zrodziła się potrzeba zorganizowania takiego spotkania.
Uroczystość uświetniła obecność znanej aktorki teatralnej i filmowej, pisarki – Laury Łącz. Recytowane wiersze oraz śpiewane przez gwiazdę pieśni stworzyły nastrój pełen refleksji oraz zadumy. Całości dopełnił wystrój sali, ciasto regionalne, kawa i herbata oraz przepięknie śpiewane przez uczestników spotkania pieśni patriotyczne.

Impreza dofinansowana jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Partnerami projektu są: BPMiG Cybinka, Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju Pro-Eko, MGOK w Cybince, Gmina Cybinka

Tekst: Gmina Cybinka