"Kwiaty dla Niepodległej” to tytuł koncertu chóru kameralnego „Adoramus” pod dyrekcją dr Barabry Weiser-Lady, który odbędzie się w dniu 12 października br. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Koncert ku czci bohaterów walczących o niepodległość Polski objęty został patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Mieszkańcy naszej gminy i zaproszeni goście z pobliskich powiatów będą mieli okazję usłyszeć i zaśpiewać wraz z chórem pieśni patriotyczne z owych czasów.

Muzyczne świętowanie było i jest istotnym czynnikiem cementującym naszą kulturę i patriotyzm. Historia pokazuje jak wiele razy muzyka i wspólne śpiewanie łączyły nas i wzmacniały tożsamość narodową, zagrzewały do boju i podnosiły na duchu w ciężkich czasach.

Pamiątki polskiej kultury muzycznej i wciąż żywe pieśni patriotyczne wzbogacające nasze dziedzictwo kulturowe są świetnym pretekstem do wspólnej zadumy nad wartościami tak fundamentalnymi jak wolność i niepodległość .

Po koncercie zapraszamy na biesiadę okolicznościowa w foyer gdzie będzie można obejrzeć również wystawę „Chłopcy Malowani – poezja i proza Legionów Polskich”.

Koncert dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

05.Kwiaty dla Niepodległej Koncert pieśni Patriotycznych A4