_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W dniu 20.10.2015 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzili dzieci z kolorowego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w Rąpicach. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków w świetlicy dzieci obejrzały prezentację podczas, której mogły odgadywać, które elementy ubioru należą do strażaka, a które nie. Dzieciom zostały również wyświetlone zdjęcia przedstawiające czym zajmują się strażacy w swojej pracy. Na koniec prezentacji dzieci obejrzały bajkę pt. "Bolek i Lolek na poligonie strażackim"

Następnie wszyscy zainteresowani udali się na plac przed budynkiem, gdzie na sygnałach wjechał wóz strażacki z zaproszonymi strażakami. Oczywiście ogromne wrażenie na dzieciach zrobił wóz strażacki oraz akcesoria, które zaprezentowano. Maluchy miały okazję obejrzenia wóz strażacki od środka oraz działko wodne w akcji. Na pewno niezapomnianą chwilą była przejażdżka wozem po ulicach naszej miejscowości. Później wszyscy udali się na świetlicę, gdzie można było przymierzyć hełm oraz porozmawiać z zaproszonymi gośćmi. W trakcie dyskusji panowała radosna atmosfera przepełniona pozytywnymi emocjami.

Na zakończenie strażacy zrobili dzieciom niespodziankę i rozdali każdemu upominek, a dzieci podziękowały za odwiedziny i wspaniałe spotkanie