_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Ferie zimowe w MGOK

Jak spędzić ferie? No jak to jak! Z Nami w MGOK! Nie zamierzamy się nudzić i mamy nadzieję, że wy także nie! Gry planszowe, komputerowe, warsztaty językow-kulturowo, kino, zajęcia ruchowe w tenisa stołowego, karate, warsztaty plastyczne, zajęcia kulinarne, szachy oraz I Gminny Turniej Szachowy... jest co robić i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Czytaj więcej...

Po raz pierwszy Gminne kolędowanie odbyło się na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Dość niesprzyjająca aura nie odstraszyła mieszkańców, którzy pojawili się w bardzo licznym gronie. Imprezę uroczyście otworzyli i przekazali życzenia Bożonarodzeniowe Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska oraz Proboszcz ks. Stanisław Pawul.

Czytaj więcej...

Spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzy Dyrektor MGOK w Cybince Ewelina Skórska wraz z pracownikami.

Czytaj więcej...

W sobotę (19 grudnia 2015r.) młodzież i dzieci uczestniczyli w kolejnych zajęciach z robotyki – tym razem z Lego We Do (5-7 lat) oraz Lego Mindstorms (8-15 lat).  Po zajęciach z konstruowania i programowania robotów odbył się widowiskowy pokaz chemiczny, a następnie uczestnicy mogli sami poeksperymentować bawiąc się przy tym i ucząc! Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach – to najlepsza nauka poprzez zabawę!

Czytaj więcej...

To były już ostatnie (w roku 2015) spotkanie Klubu Szachowego w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Tym razem Instruktor Marcin Wojciech pokazywał działanie zegarów szachowych, co uczestnicy ćwiczyli w trakcie rozgrywek na szachownicy. Zachęcamy jeszcze niezdecydowanych młodszych i starszych do grania w szachy w Nowym Roku.  A już w ferie zimowe organizujemy gminny turniej szachowy! Zapraszamy!

Czytaj więcej...

13 grudnia 2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały elementy do makiety „Świąteczne miasteczko”: domki, choinki, aniołki, ludziki (wszystko, co podpowiadała wyobraźnia). Makieta pokazana została podczas „Gminnego Kolędowania”. Dziękujemy za uczestnictwo w warsztatach i piękne prace!

Czytaj więcej...

To było już trzecie, tym razem mikołajkowe spotkanie Klubu Mam w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Mam z dziećmi jest coraz więcej! Na poniedziałkowym spotkaniu – 7 grudnia – mamy i dzieci lepiły ozdoby z masy plastycznej oraz odciskały nóżki swoich maluszków. Dzieci mogły też poskakać w dmuchanym zamku. Spotkaniu towarzyszyła miła i ciepła atmosfera! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem we wtorek 15 grudnia o godz. 10:00.

Czytaj więcej...

5 grudnia 2015 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Spotkania z przyrodą”. Akcja ta została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

I już po występie kabaretowym K2! Chyba na początku warto wspomnieć, że kto nie był ten zdecydowanie może żałować. Występ był bardzo udany i bez chusteczek się nie obyło. Bardzo mocno dziękujemy K2 za świetny występ, za wpis do naszej pamiątkowej kroniki i życzymy wielu, wielu trzymających równie wysoki poziom występów i skeczy! 12 cali, miejscowy karateka i wiele innych słów to od dziś słowa klucze, które będą przywoływały świetne wspomnienia!

Czytaj więcej...