_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na warsztaty z wikliny papierowej, które poprowadzi Magdalena Godawa. Zajęcia odbędą się 16 września w Rąpicach oraz 17 września w MGOK Cybinka. Przewidywany czas trwania warsztatów to ok. 4 godziny, a wpisowe to tylko 20 złotych. Zapisy u Animatora Kultury pod numerem telefonu: 507 600 636. Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

Chcielibyście się dowiedzieć jak to jest przejechać przez Chiny autostopem? Tak się składa, że macie ku temu jedyną i niepowtarzalną okazję! Zapraszamy już 19 września (poniedziałek) na godz. 18:00 do foyer MGOK Cybinka na spotkanie z osobą, właśnie w ten sposób pokonała całą swoją podróż po Chinach. My zapewniamy przyjemne miejsce, zieloną herbatę oraz słodki poczęstunek, a opowieści i zdjęcia z podróży zapewnia Ola Barańczak!

Czytaj więcej...

W zabawach sportowo-rekreacyjnych zorganiozwanych w ramach spontanicznego "Wielkiego zakończenia wakacji" uczestniczyło ponad 50 dzieci. Wszyscy rzucali do celu woreczkami, pokonywały różnego rodzaju slalomy i bawiły się przy muzyce na czasie. Oprócz nagród przygotowanych dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach po skromnym upominku otrzymało każde dziecko.

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich na "Bieganie w Bieganowie 2016", które wystartuje 17 września 2016 na boisku sportowym w miejscowości Bieganów. Dla wszystkich przygotowano dwa dystanse: 2,5 km oraz 5 km. Zapraszamy całe rodziny ponieważ dla dzieci i młodzieży przygotowano konkursu towarzyszące głównemu wyścigowi! Dla wszystkich przygotowano atrakcyjne nagrody!

Czytaj więcej...

Czas wakacyjnego odpoczynku zbliża się ku końcowi i nikt raczej nie jest w stanie tego zatrzymać, dlatego pragniemy wykorzystać ostatnie dni pogody i wolnego czasu, abyście nie musieli jeszcze myśleć o szkole! Zapraszamy dzieci i młodzież 30 sierpnia na plac przy MGOK w Cybince! Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...

W ramach tygodnia zajęć wakacyjnych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince piątek został okrzyknięty dniem gier bez prądu. Wszystkie komputery i konsola zostały wyłączone a dzieci i młodzież, która postanowiła spędzić w piątek w świetlicy kultury ogrywała naszą poszerzającą się bazę gier planszowych. Gry planszowe przeżywają swój renesans co tylko potwierdziły miny wielu graczy, którzy zdziwili się jak przyjemnie można spędzić czas nad planszą z pionkami i swoją wyobraźnią. Gry planszowe są dostępne u nas cały czas, dlatego zachęcamy do wspólnego grania w MGOK! 

Czytaj więcej...

Czwartek (11 sierpnia 2016 r.) upłynął w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince pod znakiem sportu. O godziny 14:00 na Placu Kultury w Cybince rozpoczęły się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz I Turniej w Piłkarzyki. Dla wszystkich zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Wśród konkurencji znalazły się m. in.: skok przez linę i slalom z piłką wśród pachołków.  Po ciężkim wysiłku sportowym na każdego głodnego i zmęczonego czekała kiełbasa z grilla i różnego rodzaju słodycze. 

Czytaj więcej...

Okrzyki radości zwycięzców, głośny doping i smutek po przegranej w karnych - tak w skrócie można opisać I Gminny Drużynowy Turniej FIFA 16 dla dzieci i młodzieży, który odbył się 9 sierpnia w Sali Widowiskowej MGOK w ramach tygodnia zajęć wakacyjnych pt.: „Kultura na wakacjach”. Do turnieju, który rozgrywany był w systemie podwójnej eliminacji stanęło aż 10 drużyn, a sam turniej trwał ponad 4 godziny! Na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy, a na trzy najlepsze drużyny atrakcyjne nagrody w tym oficjalne piłki EURO 2016.

Czytaj więcej...

Wielki Dzień Pszczół odbył się 8 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) na Placu Kultury przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Organizatorami wydarzenia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Koło Pszczelarzy w Cybince, Krzesiński Park Krajobrazowy oraz Kujawski. Szczególne podziękowania należą się sponsorom imprezy, czyli firmie Agro Bieganów oraz Nadleśnictwu Cybinka. Wydarzenie organizowane w ramach IV edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” zostało objęte patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

W środę (3 sierpnia br.) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince miał okazję gościć dzieci i młodzież uczestniczących w półkolonii pt.: „Integracyjne wakacyjne spotkania młodzieży” organizowanej przez Parafialny zespół Caritas przy Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Cybince przy dofinansowaniu Gminy Cybinka.

Czytaj więcej...