_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Gala w wykonaniu PLAMY

W piątkowy wieczór (10 czerwca 2016 r.), kiedy prawie całą Europę ogarnęła gorączka piłkarskich emocji w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince leciały łzy, gromkie brawa i duże ilości konfetti. Kiedy na świecie rozpoczynał się mecz otwarcia EURO’16 oznajmiając miesięczne święto kibiców, u Nas kończyła się właśnie jedna z najwspanialszych przygód szkolnej grupy kabaretowej PLAMA.

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince ma przyjemność zaprosić na pierwsze spotkanie grupy wsparcia osób chorych na Hashimoto (przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy), które odbędzie sie 17 czerwca (piątek) o godz. 17:00 w foyer sali widowiskowej MGOK. Jeśli masz ten problem i chcesz się nim podzielić, dowiedzieć się jak sobie z nim radzić to zapraszamy na spotkanie przy kawie, herbacie i zdrowej przekąsce! Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Dwulecie Antidotum

12 czerwca, podczas gdy duża część Polski emocjonowała się meczem Polska:Irlandia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury obchodziliśmy hucznie dwulecie zespołu Antidotum. Przygotowany przez artystów występ nagrodzony został gromkimi brawami na stojąco. By złożyć podziękowania i wyrazy uznania zespołowi trzeba było stać w kolejce. Po pięknym show Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Ewelina Skórska zaprosiła wszystkich gości do sali głównej na słodki poczęstunek i rocznicowego torta.

Czytaj więcej...

Zapytanie cenowe

Zapraszamy do składania ofert na realizację zadania: utworzenie Świetlcy_Kultury w miejsce salki nr 8 oraz części korytarza, znajdującego się w tylnej części MGOK w Cybince. Szczegóły wykonania robót w załączniku nr 2. Dopuszczalne w trakcie robót drobne zmiany w zakresie robót.

Czytaj więcej...

19 czerwca zapraszamy do Sali Widowiskowej MGOK na ostatnią przed wakacjami "Niedzielę Filmową"! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na alternatywną historię ziemi, w której dinozaury nie wymarły. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy dorosłych na kontynuację świetnej, polskiej komedii romantycznej z gwiazdorską obsadą. 

Czytaj więcej...

W czwartek 9 czerwca 2016 r. mieliśmy okazję gościć w progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Witolda Pronobisa, który jest historykiem, specjalizującym się w najnowszej historii Polski i Niemiec, z bogatym dorobkiem publicystycznym dotyczącym tej problematyki. Ma on w swoim dorobku okres pracy naukowej i dydaktycznej w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownictwo komórki archiwalno-badawczej w Dziale Badań i Analiz Radia Wolna Europa, stanowisko dziennikarza programowego w Rozgłośni Polskiej RWE. 

Czytaj więcej...

4 czerwca 2016 r. (sobota) w Kłopocie odbyło się coroczne Święto Bociana Białego, w którym również Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury miał swój udział. Animator Kultury przygotował warsztaty dla dzieci. Uczestnicy mogli wykonać smoka z paszczą i ogonem, co też chętnie zrobili! Dziękujemy za wspólną zabawę! Pozdrawiamy Radę Sołecką z Kłopotu i wszystkich, którzy dzielnie przyłożyli się do tej ważnej dla naszego regionu imprezy. Wszak przyroda jest naszym wielkim atutem regionalnym, a Bociania wioska skarbem Gminy Cybinka.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Rąpicach

To już ostatni raz wybraliśmy się do Japonii z warsztatami dla dzieci. Tym razem odwiedziliśmy Rąpice, gdzie każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać swoją rybę – karpia koi, która zmienia się w smoka z długim, powiewającym na wietrze ogonem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolorowe ryby, by po warsztatach pobiegać z nimi na dworze.

Czytaj więcej...

Mamy przyjemność zaprosić Was na jedyne takie wydarzenie! "Plama time to say goodbye" to ostatni występ absolwentów Zespołu Szkół w Cybince, zabawna i wzruszająca sztuka pt. "Czarnoksiężnik z Krainy ZOZ" oraz koncert przebojów w wykonaniu członków grupy. Zapraszamy już 10 czerwca (piątek) na godz. 18:00 do Sali Widowiskowej MGOK! Wstęp oczywiście wolny!

Czytaj więcej...

12 czerwca 2016 r. (niedziela) zapraszamy na godz. 18:00 do sali widowiskowej MGOK Cybinka. Tym razem mamy dla Was  bardzo niezwykły koncert. Niezwykły, ponieważ wspólnie z Wami pragniemy świętować dwulecie istnienia zespołu śpiewaczego "Antidotum" działającego przy MGOK. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, dlatego tym bardziej zapraszamy całe pokolenia.

Czytaj więcej...