_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Kolejna niedziela filmowa przed Nami! 27 listopada zapraszamy do sali widowiskowej MGOK na godz. 15:00 całe rodziny na najnowsze przygody Kung Fu Pandy! Na godz. 17:00 przygotowaliśmy dla młodzieży oraz dorosłych komedię romantyczną. Sawa wkrótce bierze ślub z Jurkiem. Nie jest jednak pewna, czy jest on mężczyzną na całe życie, ponieważ w jej życiu pojawia się przystojny aktor, Krzysztof. "Kochaj" to nasza propozycja na listopad!  

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na warsztaty objęte patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej organizowanego pod hasłem #RazemDlaPokoju. Tydzień Edukacji Globalnej to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywa się w większości krajów europejskich w jednym z tygodni listopada.

Czytaj więcej...

Różnych artystów widywaliśmy na scenie sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Były grupy kabaretowe, całe filharmonie, grupy teatralne i zespoły muzyczne, ale takich artystów nie gościliśmy jeszcze nigdy! Było głośno, było zabawnie, ale przede wszystkim było mocno i ostro! Na specjalne zaproszenie Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka 29 października br. mogliśmy posłuchać oraz zobaczyć znakomity występ Krzysztofa "pARTyzant" Toczko i Mikołaja Toczko przy supporcie zespołu „SkOłowani”.

Czytaj więcej...

Zajęcia z szycia na maszynie od podstaw w MGOK w Cybince cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestniczki poznają maszynę, kroją, szyją, wymieniają się doświadczeniami, a wszystko pod okiem krawcowej Pani Gieni Gralewskiej. Już na drugich zajęciach dziewczyny uszyły własną poszewkę na poduszkę, dzięki czemu materiał po babci Teresie, który leżał na strychu zyskał drugie życie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a dwie godziny spędzone na warsztatach mijają jak sekundy.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza 11 listopada na Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości! Zaczynamy o godz. 10:00 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Cybince, o godz. 11:15 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów przy tablicy "Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość". Natomiast od godz. 11:45 zapraszamy pod MGOK w Cybince na program artystyczny i m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego!

Czytaj więcej...

24 października na hali sportowej w Cybince odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego w ramach projektu pt. „Silne baby” sfinansowanego w ramach Inicjatywy Lokalnej 2016 przez Gminę Cybinka. Na inaugurację projektu przybył Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, Sekretarz Gminy Sebastian Łukaszewicz, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Ewelina Skórska oraz Kierownik Posterunku Policji w Cybince Marek Żelek.

Czytaj więcej...

Od 14 października dzieci i młodzież z Gminy Cybinka mają nowe centrum rozrywki! W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zakończono prace remontowo-adaptacyjne pomieszczenia na „świetlicę _kultury”. Nowo utworzona świetlica znajduję się w tylnej części budynku przy mini amfiteatrze, altance oraz zewnętrznych stołach szachowych przy których można miło spędzić chwile w czasie letnim. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na warsztaty szycia na maszynie dla początkujących. Nauczysz się jak uszyć poszewkę na poduszkę, torbę na zakupy, organizer i wiele innych prostych form do użytku codziennego! Pierwsze zajęcia odbędą się już 27 października (czwartek) o godz. 17:00 w foyer sali widowiskowej MGOK Cybinka. Koszt to tylko 10 zł/zajęcia! Szczegółowe informację oraz zapisy u Animatora Kultury pod numerem tel.: 507 600 636!

Czytaj więcej...

W ramach Inicjatywy lokalnej finansowanej przez Gminę Cybinka ruszył kurs samoobrony kobiet „Silne baby”. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince miało charakter debaty i poruszało temat bezpieczeństwa kobiet pod różnymi względami. Mł. asp. Magdalena Jankowska - rzecznik prasowy KPP w Słubicach, wraz z kierownikiem posterunku policji w Cybince asp. Markiem Żelkiem poprowadzili debatę pt. ”Bezpieczna kobieta”. 

Czytaj więcej...

Wakacje już dawno się skończyły, a szkolne zajęcia wypełniły plan wszystkich dzieci, dlatego jest to idealny moment na szybkie podsumowanie warsztatów artystycznych w których mieliście okazję uczestniczyć podczas tegorocznych imprez gminnych. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince jako współorganizator wielu z organizowanych na terenie Gminy Cybinka wydarzeń wystawiał się ze swoim stoiskami. 

Czytaj więcej...