Ferie z Kulturą – dzień trzeci

with Brak komentarzy

Przemierzając styczniowy kalendarz wydarzeń kulturalnych natknęliśmy się na niezwykły gatunek. Młode osobniki cechuje ciekawość, kreatywność, zamiłowanie do śpiewu i tak zwanej „kiełbasy” poddawanej ekstremalnej obróbce termicznej w procesie utleniania drewna.  Gdy już opanowali pokład MGOK, w pierwszej kolejności zabrali się do wykonywania albumu na zdjęcia z okazji – jak to nazywają – „Dnia Babci i Dziadka”, co świadczyć by mogło o silnych więzach międzypokoleniowych. Powstałe prace zaskoczyły nawet nas. Ładne to i estetyczne.

Twórcza praca zaostrzyła ich apetyty na ruch, śpiew, świeże powietrze i kiełbasę. Ta ostatnia jest niezwykle intrygująca. Niepozorna w wyglądzie, pozostawiona sama sobie właściwie niewiele robi – chyba tylko leży. Ale gdy tylko tubylcy nadziewają ją na zaostrzony patyk, gromadzą się w tym swoim kręgu mocy to kiełbasa zaczyna wydawać dziwne pomruki, syczy, strzela sokami, które podsycają płomień i zmienia kolor. Niektórzy przed spożyciem doprowadzają ją do takiego stanu, że według nas prościej byłoby zjeść po prostu węgiel. Przecież tutaj go pod dostatkiem.

Wszystkiemu towarzyszyła zabawa i skoordynowane wydawanie dźwięków ze sceny. Objaw towarzyszący – nóżka sama chodzi. Konkludując wpis – ziemia ta w talent bogata. Trzeba będzie tu wrócić

😉 Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/mgokcybinka/photos/pcb.4908910492507938/4908904519175202/

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka
Ognisko dla dzieci podczas Ferii z Kulturą