„Cybinka – moje miejsce na Ziemi”

with Brak komentarzy

Hej hej Cybinka i okolice! Mamy dla Was świetną nowinę… przez ostatnie dni pracowaliśmy ciężko nad przygotowaniem wszystkich atrakcji, które zaplanowaliśmy dla Was w projekcie i teraz już oficjalnie możemy zaprosić Was do wspólnej zabawy!

14.06.2024 – za nami „Cybinka… NOCĄ”, czyli nocny spacer ulicami Cybinki pod przewodnictwem historyka Pana Damiana Utrackiego.

Co Was czeka dalej?

28.06.2024 – rozpoczynamy konkurs literacki „Legenda o moim miejscu na Ziemi”: popuśćcie wodze fantazji i podzielcie się z nami historią o tym, co jest dla Was szczególnie drogie: rodzinnej miejscowości, ukochanym miejscu, zabytku, osobie lub wydarzeniu związanym z historią naszej Gminy. Na wasze historie czekamy do 19.08.2024, a najlepsze z nich zostaną opublikowane oraz nagrodzone!

15.07.2024 – rozpoczynamy grę terenową „Polowanie na historię”: wcielcie się w detektywów, odnajdźcie miejsca, których lokalizację ukryliśmy w zagadka, zróbcie fotki, wyślijcie do nas do dnia 16.08.2024 i zgarniajcie nagrody!

Lipiec i sierpień – na wakacyjne miesiące przygotowaliśmy serię warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży „Cybinko, ty mi muzą bądź”: dajcie upust swojej kreatywności i stwórzcie z nami coś wyjątkowego, inspirowanego pięknem naszej Gminy! Zgłoszenia na warsztaty na lipiec przyjmujemy do 05.07.2024.

30.08.2024 – zapraszamy wszystkich chętnych na ognisko integracyjne, podczas którego wręczymy również nagrody dla uczestników konkursu literackiego oraz gry plenerowej… no i oczywiście bawimy się i świętujemy sukcesy!

Kiedy? Gdzie? Jak?

Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na profilu fb Stowarzyszenia

(www.facebook.com/peopleStowarzyszenie-Misja-Przyszłość/100082541552219/)

oraz na stronach i profilach naszych partnerów: Gminy Cybinka, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Cybince oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince, których pracownikom bardzo dziękujemy za ciężką pracę, morze pomysłów i ocean cierpliwości!

Pamiętajcie: im nas więcej, tym zabawniej! Serdecznie wszystkich zapraszamy!

#Cybinka#Historia#Mieszkańcy#WspólneDziałanie

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację na rzecz Collegium Polonicum.