_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W Cybince odbędą się dziś obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadające rokrocznie 3 grudnia. To trzecia edycja tego święta w gminie Cybinka.

– Uroczystość rozpocznie się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince w sali kinowej o godz. 10.30, a potem przeniesie się do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie – informuje Ewelina Skórska, dyrektor MGOK w Cybince.

Czytaj więcej...

W sobotę, 1 kwietnia, konkurs piosenki wszelakiej zgromadził mieszkańców w sali kinowej. Konkurs pokazał jak wiele talentów mamy, z czego jestem bardzo dumny. Jurorzy mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Jestem również pod wrażeniem prowadzących. Poprowadzili konkurs jak zawodowcy - mówił zaraz po imprezie Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, który objął konkurs swoim patronatem.

Czytaj więcej...

„Perły Cybinki 2016” to wyróżnienia, które władze gminy Cybinka postanowiły w tym roku przyznać osobom działającym na rzecz wspierania samorządu, lokalnej społeczności, kultury i sportu. W gronie laureatów nagrody znalazło się sześćdziesiąt osób, wyróżniono je w siedmiu kategoriach m.in. wolontariat i sprawy społeczne, mecenasi, wydarzenie czy inicjatywa lokalna.

Czytaj więcej...

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince świetlica, w której będzie można spędzać wolny czas w godzinach popołudniowych. Prace remontowo-adaptacyjne już ruszyły w obiekcie, do końca września na parterze budynku przygotowane zostanie specjalne pomieszczenie m.in. dla uczniów. Chodzi o stworzenie miejsca, w którym będzie można pograć w gry planszowe czy skorzystać z komputerów.

Czytaj więcej...