_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Mundurowo na Ludowo

Dnia 24 czerwca 2017 r. w Górzynie odbył się XII Festiwal „Mundurowo na Ludowo”. Kilkanaście zespołów śpiewało piosenki o tematyce mundurowej.

Czytaj więcej...

Dnia 13 maja 2017 r, zespół śpiewaczy „Lubuszanki” uczestniczył w IV Przeglądzie Piosenki Biesiadnej – „Biesiada bez granic”, organizowanej w Słubicach. Tegoroczny przegląd był pod hasłem „Na żeglarską nutę”. Wszystkie zespoły w repertuarze miały obok piosenek biesiadnych, piosenki o tematyce żeglarskiej. Występy śpiewy trwały do 16:30. Następnie był wspólny obiad i biesiadowanie. Każdy zespół otrzymał piękną statuetkę i dyplom uczestnictwa. Zabawa była super. Wspomnienia po wspólnej biesiadzie pozostaną długo w pamięci.

Czytaj więcej...

21 maja 2017 r. w Czerwieńsku odbył się XI Festiwal Piosenki Biesiadnej. Wzięło w nim udział 20 zespołów. „Lubuszanki” śpiewały w kategorii: instrumenty tradycyjne, żywe. Na festiwalu obowiązywał repertuar składający się z piosenki biesiadnej i minimum jednej piosenki z gatunku piosenki turystycznej. Wspólne śpiewy trwały 5 godzin. Dzień zakończył się podsumowaniem występów i rozdaniem nagród. „Lubuszanki” zajęły II miejsce w swojej kategorii. Otrzymały dyplom, statuetkę i kosz słodyczy.

Czytaj więcej...

Zespół śpiewaczy „Lubuszanki” działający przy MGOK w Cybince nie traci ani jednej chwili na wakacyjną przerwę i koncertuje na wielu scenach naszego województwa. 23 lipca zespół miał okazję wystąpić podczas piątego zjazdu byłych mieszkańców Polesia i ich potomków zatytułowanego „Jak to z chlebem było”. 20 sierpnia cały zespół pojechał do Nowego Raduszca na obchody gminnych dożynek Krosna Odrzańskiego, a dokładnie tydzień później, czyli 27 sierpnia „Lubuszanki” wystąpiły na III Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych o nagrodę Burmistrza Miasta Żar, zorganizowanym w ramach „Dni Żar 2016”. Każdy z występów zakończył się gromkimi brawami!

Czytaj więcej...

Koncerty "Lubuszanek"

Okres przedwakacyjny jak i samych wakacji to dla Naszych zespołów czas festiwali i koncertów. Zespół Śpiewaczy „Lubuszanki” sezon rozpocząl 4 czerwca br. podczas tegorocznych obchodów Święta Bociana Białego w Kłopocie! Natomiast 11 czerwca 2016 r. zespół wystąpił na „XI Festiwalu Mundurowo na Ludowo w Górzynie” na stadionie Arena. Organizatorzy festiwalu dołożyli wszelkich starań aby impreza przebiegała w jak najlepszej atmosferze, a w tegorocznej edycji w koncercie konkursowym zaprezentowało się, aż 19 zespołów!

Czytaj więcej...

Zespół w swoim repertuarze posiada zarówno piosenki biesiadne, okolicznościowe jak i ludowe czy patriotyczne. Aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych na terenie ziemi Lubuskiej. Występują na licznych festiwalach, przeglądach zespołów ludowych, imprezach ludowych i festynach, a ich dorobek często prezentowany jest na terenie naszej Gminy i w okolicznych miejscowościach. Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej...