_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dnia 6 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince po raz czwarty zorganizował Turniej FIFA, tym razem pod nazwą „Wakacje FIFA 2018”. Do turnieju zgłosiło się 12 uczestników z których po ponad trzy godzinnej rywalizacji został wyłoniony zwycięzca - okazał się nim jeden z najmłodszych uczestników Krystian Stawiarz-Jednoszewski. Drugie miejsce zajął Kamil Matuszak a trzecie Jan Kucikiewicz. Trójka najlepszych została nagrodzona pucharami, dyplomami oraz piłkami nożnymi, natomiast wszyscy rywalizujący otrzymali dyplom uczestnictwa.

Czytaj więcej...

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 z programu dotacyjnego "Niepodległa”, serdecznie zapraszamy na kolejny punkt z naszego gminnego kalendarza obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości pn. "Kwiaty dla Niepodległej” - inaugurację wystawy "Chłopcy malowani - poezja i proza Legionów Polskich", według scenariusza Justyny Polakowskiej.

Czytaj więcej...

IV TURNIEJ FIFA 18

Jesteśmy już po losowaniu do IV Turnieju Fifa 18. Kolejność rozgrywek wygląda następująco. Zapowiada się ciekawie :) . Zapraszamy uczestników i kibiców do sali widowiskowej MGOK Cybinka 6 sierpnia w poniedziałek. Start turnieju o godzinie 10.

Czytaj więcej...

W dniach 9-14 lipca odbyły się "Warsztaty z kulturą" w Białkowie. Niestety ze względu na kapryśną pogodę większość zajęć odbyło się bibliotece. Dzieci rysowały swoje wymarzone wakacje, wykonywały piękne pojemniki ze słomek na swoje przybory szkolne. Każde dziecko zrobiło samodzielne serduszko - przytulankę. A gdy się rozpogodziło odbyły się także zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu: zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie kredą po betonie.

Czytaj więcej...

Zakończył się tydzień "Warsztatów z kulturą" w Maczkowie, na które zapraszał wszystkich Burmistrz Cybinki Pan Marek Kołodziejczyk wraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince. Plac nad Ilanką i uczestnicy spotkań w tej małej, urokliwej miejscowości sprawili, że twórczy czas spędzony przy różnych zajęciach minął szybko i przyjemnie. Cała grupa fantastycznie pracowała przy warsztatach artystycznych, zajęciach kulinarnych, które w ostatni dzień zakończyło ognisko z kiełbaskami zajadanymi naleśnikami i ciastem. Są plany na kolejne spotkania. Wrócimy do Maczkowa na pewno!

Czytaj więcej...

W dniach 2-6 lipca w Kłopocie odbyły się "Warsztaty z kulturą". Dzieci aktywnie uczestniczyły w zdjęciach plastycznych: malowały, wykonywały pojemniki ze słomek. Spotkaliśmy się także z panem pszczelarzem Piotrem Nowakiem, który opowiadał o pracy pszczół. Odwiedziliśmy również Muzeum Bociana, gdzie czekał na nas Pan Krzysztof Gajda, który przekazał nam wiele ciekawostek o bocianach, a następnie wspólnie wybraliśmy się na spacer, podczas którego obserwowaliśmy przez lornetki gniazda bocianów. Nie brakowało oczywiście smakowitych przekąsek i słodkiej niespodzianki pod postacią pysznego ciasta drożdżowego od Pani Nowickiej, za które jeszcze raz dziękujemy!

Czytaj więcej...

IV TURNIEJ FIFA 18

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenów Gminy Cybinka w wieku do 16 roku życia do zapisywania się na IV Turniej FIFA. Wypełnione karty zgłoszeń przyjmowane będą w sekretariacie MGOK Cybinka do 27 lipca! Eliminacje, które wyłonią najlepszą ósemkę odbędą się w dniach od 30 lipca do 3 sierpnia w świetlicy MGOK, a Wielki Finał odbędzie się w sali kinowej MGOK podczas tegorocznego zakończenia wakacji 6 sierpnia. Na uczestników i zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Nie zwlekaj, zapisz się już dziś i zostań LEGENDĄ!

Czytaj więcej...

W piątek 6 lipca w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się uroczyste zakończenie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży „Rowerowe Wakacje 2018” realizowane przez Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO. W tym roku w wakacyjnej przygodzie wzięło udział ok. 60 dzieci oraz 14 wychowawców z uprawnieniami pedagogicznymi oraz wolontariusze.

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 29 czerwca 2018 r. w filii w Rąpicach odbyły się „Warsztaty z kulturą”. Na początek wraz z dziećmi ustaliliśmy plan naszych spotkań. Każdego dnia odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Wielką frajdą dla maluchów było malowanie kredą po kostce brukowej. W czwartek odwiedziła nas Pani krawcowa, która uszyła każdemu dziecku przytulankę. Zadaniem dzieci było ich ozdobienie, z czego wywiązały się fantastycznie.

Czytaj więcej...