_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się seans bajkowy dla dzieci klas I-III z Zespołu Szkół w Cybince. Dzieci zostały przywitane przez Dyrektor MGOK Ewelinę Skórską, która rozdała wszystkim słodki upominek. Następnie złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta i zaprosiła na bajkę: „Gang Wiewióra 2”.

Czytaj więcej...

W piątek, 25 maja w Rąpicach odbyły się kolejne eko-warsztaty z naszego projektu "Kreatywna eko-edukacja. Palący problem - niska emisja" dofinansowane przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Z gazet, kolorowych folii, eko-kartonu - z rzeczy niby nikomu już niepotrzebnych- powstały piękne kartki na Dzień Mamy.

Czytaj więcej...

Dnia 25 maja (piątek) o godz. 17:30 w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się koncert z okazji Dnia Mamy i Taty. Koncert rozpoczął zespół Klimat. Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince oraz zespół Klimat, którzy wykonali piosenki o tematyce związanej właśnie z tym dniem. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektor MGOK - Ewelinę Skórską na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

W Czerwieńsku 20 maja 2018 roku odbył się XII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Z naszej gminy występował zespół "Lubuszanki". Panie zaśpiewały cztery utwory: "Cichy i pogodny wieczór majowy", "Haniś moja Haniś", "O mój rozmarynie" oraz "Polskie kwiaty". Był to festiwal nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, stąd też utwory o tematyce patriotycznej. Na festiwalu było kilkadziesiąt zespołów, które śpiewały w różnych kategoriach. "Lubuszanki" śpiewały w kategorii - "instrumenty żywe". Przy ogłaszaniu wyników "ogarnęła" je wielka radość, ponieważ okazało się, że zajęły II miejsce w swojej kategorii (tak, jak w tamtym roku). Lubuszanki otrzymały dyplomy oraz kosz pełen słodkości.

Czytaj więcej...

Kabaret CZESUAF

Choć do września jeszcze daleko, my już dzisiaj zapraszamy na występ Kabaretu CZESUAF, który odbędzie się 22 września 2018r. (sobota) w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince o godz. 16:00. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Świetlicy_kultury MGOK lub na stronie www.kupbilecik.pl. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

We wtorek, 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się, organizowane przez Klub SENIOR+Cybinka, pierwsze spotkanie z cyklu „PROZDROWOTNE ZAJĘCIA DLA SENIORÓW”. Ćwiczenia poprowadziła Justyna Żyła – masażystka, instruktor Taiji Chuan, która dyplomy i doświadczenie zdobywała w Wielkiej Brytanii, Indiach i Polsce.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy w imieniu dzieci wszystkich rodziców na koncert z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbędzie się 25 maja (piątek) o godzinie 17:30 w sali widowiskowej MGOK Cybinka. Na scenie wystąpią dzieci z Zespołu Szkół, dzieci z Bajkowego Przedszkola w Cybince oraz zespół „Klimat”. Po koncercie zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek oraz ciepłą kawę i herbatę. Zapraszamy!

Czytaj więcej...