2 października w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się jubileusz 55-lecia Zespołu Lubuszanki - najstarszego zespołu w naszym regionie. Zespół Śpiewaczy przy Kole Gospodyń Wiejskich - taką nazwę przyjęto początkowo - zawiązał się wiosną 1964 roku pod kierownictwem przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich i po dziś dzień pielęgnuje kulturę ludową naszego regionu.

Podczas Jubileuszu Panie zaprezentowały różnorodne występy muzyczno-wokalne wg scenariusza Pani Agnieszki Stępniak. Występ zachwycił publiczność i na pewno pozostawi w pamięci niezapomniane wrażenia. Po koncercie zakończonym gromkimi brawami Panie przyjęły liczne gratulacje oraz jubileuszowy tort.

Minione 55 lat to wspaniała historia zespołu wypełniona niezliczonymi występami oraz wieloma sukcesami artystycznymi. Dziś trudno nam wyobrazić sobie większość obchodzonych w Gminie Cybinka świąt państwowych oraz miejskich bez udziału Lubuszanek.

Całemu Zespołowi składamy jeszcze raz gratulacje i życzymy udanych występów, licznych sukcesów, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Kasia Kondarewicz