W tym roku dzieci z Gminy Cybinka rozpoczęły świętowanie Dnia Dziecka nieco wcześniej, bo już 31 maja. Z tej właśnie okazji na placu przy Urzędzie Miejskim w Cybince odbył się festyn zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wydarzenie otworzył Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk składając dzieciom moc najserdeczniejszych życzeń i zapraszając do wspólnej zabawy.

Dzieci chętnie korzystały z wielu bardzo różnych, darmowych atrakcji. Tradycyjnie oblegane przez najmłodszych były dmuchane zamki. Wzrok przyciągała nie malejąca w czasie całego festynu kolejka po watę cukrową. Dużym powodzeniem cieszyły się także stoiska: malowania twarzy, warsztatów plastycznych, foto budki, baniek mydlanych jak i różnego rodzaju gier i zabaw sportowych.

Podwójną explozję wywołały zarówno kurtyna wodna jak i piana zorganizowana przez strażaków OSP. Bawiąc się przy stoisku CZG 12 można było sobie przypomnieć o zasadach selektywnej zbiórki odpadów i korzyściach płynących z ich segregacji. Natomiast przy stoisku Nadleśnictwa tworzono leśne cuda z zielonych liści, drewnianych pieńków i wielu innych darów natury. Rady Rodziców ZS w Cybince i SP w Białkowie zadbały o zaplecze kulinarne, czyli domowe ciasto i potrawy z grilla. Wszystkiemu towarzyszyły wpadające w ucho znane i lubiane utwory muzyczne śpiewane przez Uczennice Społecznego Ogniska Muzycznego.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za tak liczne przybycie i świetną zabawę. Podziękowania kierujemy również w stronę wszystkich, którzy włączyli się w organizację festynu.

Organizatorzy: Gmina Cybinka, Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince, Zespół Szkół w Cybince i SP w Białkowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska w Cybince, ŚDS Pod Słońcem w Bieganowie, Zakład Usług Komunalnych w Cybince, Nadleśnictwo Cybinka, OSP Cybinka, CZG 12 Długoszyn.

Tekst: Gmina Cybinka