_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dnia 7.03.2019 r. nasze przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni za Słubic w ramach akcji „ Miś Ratownik”. „Nie widzę, nie słyszę, nie czuję. Pomocy potrzebuję”- te bardzo ważne słowa dzieci wyniosły z zajęć z gośćmi, ponieważ celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie oraz maskotce misia. Maluchy zobaczyły również w jaki sposób sprawdza się bicie serca. Wszystkie przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. 

Zobaczyły także do czego służy deska ratownicza i jak zabezpiecza się poszkodowanego. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wejść do karetki i zobaczyć sprzęt, który się tam znajduje. Dzieci za swoje dzielne zachowanie podczas zajęć otrzymały lizaczki. Bardzo dziękujemy ratownikom za potrzebną i mądrą lekcję!

Kasia Kondarewicz
Powrót