W dniu 3.10.2018 r. Członkowie Stowarzyszenia „KREATYWNA KULTURA” Ewelina Skórska i Monika Cieślarczyk dokonały odbioru końcowego stworzonego Placu Kultury w Cybince.

Inwestycja kosztowała 291 998,80 zł i została zrealizowana dzięki 100 % dofinansowaniu Województwa Lubuskiego ze środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz pomocy Gminy Cybinka.

W ramach inwestycji zostały wykonane: ciąg pieszo-jezdny między ul. Słubicką a ul. Cmentarną, chodnik, oraz fontanna chodnikowa z iluminacją świetlną. Zamontowano również ławki i kosze, by mieszkańcy i goście Gminy Cybinka mogli odpocząć w otoczeniu szumu wody z fontanny, która w porach wiosennej i letniej będzie cieszyć nie tylko pluskającą wodą ale również kolorowymi światłami. Całość rozproszona w strumieniach tryskającej cieczy utworzy wieczorem kolorowy spektakl świateł. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i spadkiem temperatur, w tym roku fontanna nie będzie funkcjonowała cyklicznie. Jednakże z nadejściem przyszłej wiosny, będzie pracowała każdego dnia uatrakcyjniając miejsca wypoczynku i rekreacji w Cybince.

Wykonawcą robót był Zakład Usług Komunalnych Cybinka Sp. z o.o. oraz Marcin Biegasiewicz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI INSTALACYJNE I OGRODNICZE.

tekst: Gmina Cybinka