Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na zajęcia edukacyjne w Listopadzie. Blok zajęć z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

LEGO MINDSTORMS (wiek 7-12)
(każda sobota listopada po 4h/koszt jednorazowy:300zł)

legoroboty 1444373280

W trakcie kursu z robotyki z Lego MINDSTORMS mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Atrakcje dla dzieci przygotowywane są z niezwykłą starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

LEGO WeDo (wiek 5-7)
(każda sobota listopada po 2h/ koszt jednorazowy: 200zł)

krokodyl lego 1444373654Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty z Małym Inżynierem to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Małego Inżyniera wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Małym Inżynierem nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów.

Podczas warsztatów młodzi kursanci pracują w parach. Naukowe duety konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Małego Inżyniera. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

Zajęcia prowadzi: http://malyinzynier.pl/

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu
507 600 636​ lub w MGOK w Cybince.