_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

25 września 2015 r. na nowo oddanym do użytkowania terenie przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie kulturalne pod nazwą „Kropla kultury”. Dzięki szerokiemu zakresowi zaplanowanych atrakcji, każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie. Licznie przybyli dorośli oraz dzieci mieli okazję brać udział w warsztatach plastyczno-ekologicznych w trakcie których mogli konstruować formy zwierzęce oraz wyplatać małe rękodzieła z wikliny papierowej.

Specjalnie dla tych najmłodszych był też „dmuchaniec”, animator puszczający z dziećmi bańki mydlane oraz teatr w plenerze z ciepło przyjętym przez widzów spektaklem „Czego nie wiecie o smokach”. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy przez wspaniałe Panie z Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie.

Koło Gospodyń Wiejskich z Grzmiącej przygotowało stoisko ze swojskim jadłem, a oprócz tego dostępne było ognisko z bezpłatnym poczęstunkiem.

Na scenie małego amfiteatru można było zobaczyć występy dzieci oraz młodzieży ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince pod opieką Zbyszko Jatczaka. Atmosferę podgrzewał Grzegorz Dawidowicz oraz występ breakdance grupy Monster Toys. Wieczorem mieliśmy możliwość wysłuchania autorskich utworów zielonogórskiego zespołu „Mate”, a po koncercie potańczyć z zespołem Lejdis&Dżentelmen.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!