Warsztaty "Morski Świat"

4 sierpnia odbyły się pierwsze z serii warsztatów artystycznych „Wakacyjne Eko-zabawki” realizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w ramach projektu RE.akcja 2021. Warsztaty „Morski Świat” przeznaczone były dla najmłodszych dzieci, w wieku przedszkolnym od 3-6 lat. Na samym początku dzieci obejrzały krótką bajkę ekologiczną i dowiedziały się w jaki sposób dbać o środowisko, jak segregować śmieci i w jaki sposób wykorzystywane są ponownie segregowane przez nas odpady. Po krótkim wstępie dzieci zabrały się do wykonywania z wytłaczanek po jajkach ekologicznych łódek. Najpierw farbami kolorowały wytłaczanki, a następnie z papierowych słomek i kolorowego papieru stworzyły maszt. W drugiej części warsztatów uczestnicy wykonywali morskie zwierzątka: rybki i meduzy, każdy mógł wykazać się tutaj własną kreatywnością i pomysłowością. Tekturowe rybki pomalowane zostały farbami i kolorowymi mazaki, a następnie ozdobione ruchomymi oczkami oraz cekinami. Meduzy natomiast powstały z wytłaczanek po jajkach, niepotrzebnych już wstążek oraz ruchomych oczek. Powstały piękne, a co najważniejsze – ekologiczne zabawki, a warsztaty sprawiły dzieciom dużo frajdy.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/mgokcybinka/photos/pcb.4356211061111220/4356204847778508/

Kasia Kondarewicz