_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, Biblioteka Miejska gościła liczne grupy uczniów z Zespołu Szkól w Cybince.

Przy okazji zwiedzania wystawy „Chłopcy malowani – poezja i proza Legionów Polskich”, będącej kolejnym punktem projektu Kwiaty dla Niepodległej, dyrektor biblioteki, p. Grażyna Łyżwińska, przedstawiała uczestnikom spotkań najważniejsze postaci i fakty historyczne związane z walkami o odzyskanie przez nasz kraj upragnionej wolności.

Czytaj więcej...

Kabaret CZESUAF

"Czesuaf – doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Trzej fajni faceci i jedna fajna babka".

Czytaj więcej...

Złote Gody 2018

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący…

 W dniu 5 września 2018 r. w  sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie „Złote Gody”. Aktu dekoracji jubilatów, medalami nadanymi przez Prezydenta RP, dokonał Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk w asyście Sekretarza Gminy – Sebastiana Łukaszewicza i zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Izabeli Stachowiak..

Czytaj więcej...

Zdrowy Kręgosłup

Zapraszamy na zajęcia "Zdrowy Kręgosłup" prowadzone przez instruktorke fitness Anitę Radkiewicz w czwartki już od 13 września w MGOK Cybinka o godzinie 16.

Czytaj więcej...

Dnia 26 sierpnia zespół „Lubuszanki” brał udział w "V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Ludowej" w Żarach. Zespół zaśpiewał: „Na lubuskiej ziemi”, „Siedzieliśmy tu oboje” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Organizatorzy przeglądu dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegała we wspaniałej atmosferze. Wraz z wykonawcami, bardzo często śpiewała publiczność. Było bardzo wesoło i miło. Gdy nadszedł moment podsumowania przeglądu radość „Lubuszanek” była ogromna, ponieważ okazało się, że zajęły I miejsce. Otrzymały dyplom, mały upominek i „Żarusia” – maskotkę Żar, którą podarowały na licytację, która odbywała się na pikniku odpustowym – „Parafiada w Cybince”.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Wakacji

Dnia 31 sierpnia przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbył się mini festyn „Pożegnanie Wakacji” dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w grach i zabawach oraz w konkursie karaoke.

Czytaj więcej...

Zajęcia JOGI

Od 3 września wracają zajęcia jogi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince.

Czytaj więcej...