_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

EkoWarsztaty w szkole

Dziś (14.06.2017) Animatorka Kultury M-GOK Cybinka, na zaproszenie nauczyciela, przeprowadziła  eko-warsztaty w klasie IIb Szkoły Podstawowej w Cybince. Tym razem były to pajączki z niechcianych już, kolorowych, plastikowych klocków. W klasie animator opowiedział o zasadzie 3R, o sposobach dbania o naszą Ziemię. Dzieci posiadały już dużą wiedzę na temat segregacji śmieci, uczestniczyły również w konkursach ekologicznych, a na samym początku zaśpiewały piękną piosenkę o ekologii. To się chwali!

Czytaj więcej...

W ubiegłą niedzielę (11.06.2017) Animator Kultury M-GOK Cybinka - Alicja Jankowska- zawitała z warsztatami na Festyn Rodzinny do Białkowa, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Białkowie. Oprócz wielu innych atrakcji tego dnia, liczni i chętni do tworzenia uczestnicy mogli zrobić biżuterię ekologiczną (naszyjnik/bransoletkę) oraz recyklingowe stwory.

Czytaj więcej...

Dnia 9.06.2017r w Miejsko-Gminnym Osrodku Kultury odbył się konkurs ekologiczny dla gimnazjalistów, który przygotowała Pani Sławomira Czerniawska - nauczyciel z Zespołu Szkół w Cybince. Konkurs rozpoczął się prezentacją multimedialną, którą przygotowała jedna z uczennic. Klasy zdobywały punkty w trzech kategoriach: koszulka ekologiczna, piosenka/wiersz ekologiczny oraz konkurs wiedzy przyrodniczej. Jury oceniało także prace fotograficzne, które uczniowie wysyłali wcześniej na konkurs pt. "Jak przyroda walczy o swoje".

Czytaj więcej...

Dzień pustej klasy

9 czerwca w M-GOK Cybinka, w ramach "Dnia pustej klasy" odbył się seans filmu przyrodniczego, na który przybyły klasy IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Cybince.

Czytaj więcej...

Chcesz poczuć się jak na planie filmowym? Ogłaszamy konkurs, w którym nagrodą jest udział w warsztatach z przedstawicielami Szkoły Filmowej w Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie!. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od najlepszych, jak wygląda strona artystyczna i techniczna kina. Inicjatorką włączenia młodych w Lubuskie Lato Filmowe jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

W sobotę 10 czerwca dzieci z filii w Rąpicach wybrały się na wycieczkę. Maluchy zwiedzały Lubuskie Muzeum Wojska Polskiego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie. Eksponaty związane z historią Wojska Polskiego zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw Bubuland w Zielonej Górze. Dzieci  szalały na Sali, korzystając  ze wszystkich  dostępnych atrakcji. Na zakończenie wycieczki na maluchów czekał posiłek w McDonaldzie. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej...

W Dniu Dziecka maluchy z filii w Rąpicach przeniosły się w świat zwierząt, dzięki bajce Kot Koccurro. Po seansie filmowym nadszedł czas na słodki poczęstunek. Dzieci nabrawszy sił i energii ruszyły do zabawy na świeżym powietrzu, której nie było końca.

Czytaj więcej...

Kolejna niedziela filmowa przed Nami! Zapraszamy 18 czerwca do sali widowiskowej MGOK. O godz. 15:00 wspólnie z koalą Bustera Moona uratujemy teatr. Na godz. 17:00 przygotowaliśmy dla młodzieży oraz dorosłych nominowany do oscara film wokół którego było wiele zamieszania podczas rozdania nagród.

Czytaj więcej...

Dnia 9.06.2017r. w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się podsumowanie zajęć tanecznych wraz z wręczeniem dyplomów. Dziewczęta podzielone na grupy klasy I-III i IV-VI przez cały rok szkolny uczyły się elementów i układów tanecznych w Zespole Szkół w Cybince pod okiem Igii Komarskiej ze Studia Formy Artystycznej.

Czytaj więcej...

W sobotę, 10 czerwca na terenach przyległych do MGOK Cybinka odbyła się impreza otwarta dla mieszkańców Gminy Cybinka. Dla wszystkich przybyłych organizatorzy przygotowali m. in. duże dmuchańce na których można było się wyszaleć, darmową fotobudkę w której można było zrobić zabawne zdjęcie na pamiątkę tego wydarzenia oraz przejażdżkę na koniu z Rancha „Zagroda Leśna” z Radzikowa należącego do Aleksandry Proscewicz.

Czytaj więcej...