_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Mikołajki

Co prawda Mikołajki są jutro jednak dzieci u nas nie brakuje więc zaczynamy już dziś :) Dzieci przybyłe na seans bajkowy witały nasze Panie Mikołajowe z cukierkami :)

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dnia 27 listopada w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity, bowiem tego dnia dzieci pod czujnym okiem mam piekły pierniczki. Pierniki zostaną pięknie zapakowane i będą sprzedane na świątecznym kiermaszu 9 grudnia przy kościele w Rąpicach.

Czytaj więcej...

30 listopada w  przedszkolu w Rąpicach odbyła się zabawa andrzejkowa. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dziś nasze Przedszkolaki i zerówkowicze wraz z siostrami Wróżkami (p. Dorota i p. Kasia) przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Czytaj więcej...

Dzień, który uwrażliwia i wzrusza…

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony 3 grudnia, w tym roku świętowaliśmy w dniu dzisiejszym, 30 listopada. Z tej okazji w sali kinowej MGOK w Cybince mogliśmy podziwiać programy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” z Bieganowa, Środowiskowego Domu Samopomocy z Ośna Lubuskiego oraz Lubniewic.

Czytaj więcej...

Dnia 29 listopada w sali MGOK po raz kolejny odbyły się kreatywne zajęcia plastyczne dla dzieci i ich rodziców. Z niepotrzebnych już rzeczy powstały ozdobne zimowe choinki, gwiazdy oraz bałwanki z filcu. Na koniec warsztatów czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W filii w Rąpicach, jak co roku z tej okazji, dzieci, które przybyły ze swoimi misiami, mogły liczyć na dużo atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy przy „misiowych” przebojach, którą prowadziły Pani Dorota – „Miś Przewodnik” oraz Pani Kasia – „Duży Miś”.

Czytaj więcej...

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne, które odbędą się 29 listopada br. (czwartek) o godz. 15:00 w świetlicy _kultury Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. W programie: zimowe ozdoby z papieru. Zapisy w świetlicy MGOK! Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Dnia 22 listopada w sali MGOK odbyły się kreatywne warsztaty dla dzieci. W związku ze zbliżającymi się Andrzejkami dzieci mogły „wyczarować” samodzielnie zaprojektowane kapelusze. Z brystolu oraz kolorowego papieru powstały prześliczne kapelusze czarodziejów i czarodziejek. Każde dziecko wykazało się zręcznością i pomysłowością. Na koniec warsztatów czekał na wszystkich uczestników słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...