_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

26 maja obchodzimy Dzień Matki, z tej właśnie okazji Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince w czwartek, 23 maja przygotował dla dzieci warsztaty plastyczne. Dzieci metodą decoupage ozdabiały drewniane serduszka, które wręczą jako prezent na Dzień Mamy.

Czytaj więcej...

W ramach projektu RE.akcja 2019 realizowanego przez MGOK w Cybince w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 zapraszamy dzieci i młodzież 28 maja na „Kształty ekologii” – warsztaty ekologiczne, na których zrobimy wazony dekorowane foliowymi torebkami

Czytaj więcej...

22 maja z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Ojca odbyło się przedstawienie w sali kinowej MGOK Cybinka. Przybyłych gości witały dzieci wręczając własnoręcznie zrobione laurki i papierowe kwiaty.

Czytaj więcej...

Dzieci z przedszkola w Rąpicach zostały zaproszone do pasieki, której właścicielem są państwo Tomaszewscy. Pan pszczelarz opowiedział maluchom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Przedszkolaki poznały także budowę ula, dowiedziały się jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka czy podkurzacz.

Czytaj więcej...

19 maja w sali kinowej MGOK Cybinka odbył się koncert Muzyki Żydowskiej w wykonaniu zespołu Trio Cymes. Muzyka na żywo oraz dobry żart rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność.

Koncert zorganizowało Społeczne Ognisko Muzyczne w Cybince.

Czytaj więcej...

15 lat temu – 1 maja 2004 roku - Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Jest to dobry moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu. Z tej właśnie okazji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury prezentowana jest wystawa Ojcowie Założyciele UE, przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury. Autorem scenariusza jest dr hab. Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II), za stronę graficzną odpowiada Handsome Studio.

Czytaj więcej...

Dnia 16 maja odbyło się spotkanie organizacyjne z osobami, które zgłosiły się na „Kurs Komputerowy Senior 55+”. Do kursu przystąpi 10 osób podzielonych na dwie grupy prowadzone przez Filipa Hołówko (BPMiGC) i Bartosza Bukowieckiego (MGOK). Na spotkaniu omówiliśmy harmonogram kursu oraz zakres programu. We wtorek 21 maja ruszamy z pierwszą lekcją.

Czytaj więcej...

14 maja odbyły się pierwsze z serii warsztatów ekologicznych organizowanych przez MKOG w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w ramach projektu RE.akcja 2019.

Czytaj więcej...