_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W środę, 24 maja dzieci z filii w Rąpicach odwiedziły gabinet Pani stomatolog Agnieszki Cholewa. Pani doktor wraz z asystentką, Panią Anią opowiedziały dzieciom jak dbać o swoje ząbki oraz zaprezentowały wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Na zakończenie dzieci otrzymały jabłuszka oraz małe pasty do zębów. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza na jedno z największych wydarzeń w Gminie Cybinka! Już 3 czerwca na terenach zielonych przy stadionie miejskim w Cybince wystąpią dla Was gwiazdy muzyki Disco Polo! Na żywo będziecie mogli pobawić się do muzyki takich gwiazd jak After Party, M.I.G, Piękni i Młodzi oraz Czadoman! To wcale nie wszystko, ponieważ dla najmłodszych już od godziny 15:00 będzie czekało bezpłatne wesołe miasteczko! Trampoliny, dmuchańce, karuzele! Pamiętajcie: 3 czerwca - scena pełna gwiazd specjalnie dla Was! 

Czytaj więcej...

25 maja w oddziale przedszkolnym w Rąpicach odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu "Trzy RRRyby, czyli eko-działania w gminie Cybinka" dofinansowanego przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Priorytetowym tematem zajęć była zasada 3R, czyli Reduce - redukcja, Reuse - ponowne użycie i Recycle - recykling. Zajęcia plastyczne poprzedzone pogadanką na temat śmieci i możliwości ich powtórnego wykorzystania przeprowadziła animator kultury z MGOK Cybinka Alicja Jankowska. 

Czytaj więcej...

29 maja 2017 r., w poniedziałkowe końcowo majowe i leniwe popołudnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu, które zorganizowaliśmy wraz z firmą "Zdrowe!". Uczestnicy nie byli jednak ani trochę leniwi i dzielnie miksowali, piekli, kroili oraz tarkowali składniki do wybranych przez prowadzących posiłków. Proste, smaczne, a przede wszystkim dietetyczne smakołyki takie jak: "Nutella" z cieciorki, ciasto z burakami czy orzeźwiający shake z owocami zniknęły zaraz po przygotowaniu. Smakowało nie tylko tym dużym uczestnikom zajęć, ale co ważne i maluszki ze smakiem pałaszowały dobrą alternatywę dla niezdrowych słodyczy!

Czytaj więcej...

Jeśli są dzieci to jest też potrzeba eko-edukacji, czyli robimy warsztaty! Zajęcia odbyły się na placu przy mini amfiteatrze MGOK Cybinka, gdzie uczestniczy posłuchali o ekologii i wspólnie z animatorem kultury wykonali piękne stwory z użyciem surowców wtórnych.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy "Senior 2.0" nieubłaganie zbliżył się ku końcowi. Już w najbliższy czwartek, tj. 1 czerwca 2017 r., po blisko dwóch miesiącach ciężkiej nauki pod czujnym okiem instruktora odważne Panie z rąk Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka oraz Dyrektora MGOK w Cybince Eweliny Skórskiej odbiorą certyfikaty ukończenia kursu! 

Czytaj więcej...

26 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Wspaniałe, wzruszające występy dzieci sprawiły, że na twarzach rodziców widać było radość i dumę. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Bajkowego Przedszkola w Cybince, które przygotowała Pani Elżbieta Skórska, następnie dzieci z kl.I oraz klas II Zespołu Szkół w Cybince przygotowane przez panie nauczycielki: Ewę Jasińską, Irenę Bumbul, Agnieszkę Dworak, Teresę Połubińską oraz Krystynę Siemińską. 

Czytaj więcej...

Zapytanie cenowe

Zapraszamy do składania ofert na realizację zadania: remont zaplecza socjalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince zgodnie z załączonym wykazem robót oraz mapką poglądową.

Czytaj więcej...

W piątek, 19 maja w świetlicy _kultury w MGOK Cybinka odbyło się kolejne spotkanie Klubu Szachowego. Jak zawsze chętnych do gry oraz nauki gry w szachy nie brakuje, co cieszy nas niezmiernie. Spotkania Klubu odbywają się nieregularnie, dlatego o terminie następnego spotkania wszystkich chętnych i tych jeszcze nie zdecydowanych powiadomimy odpowiednio wcześniej plakatem. Gorąco zapraszamy, bo gra w szachy to królewska gra, która uczy m. in. logicznego myślenia.

Czytaj więcej...

23.05.2017 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. W debacie uczestniczyli przedstawiciele policji tj. Rzecznik Prasowy KPP w Słubicach mł. asp. Magdalena Jankowska, Kierownik Posterunku Policji w Cybince asp. sztab. Małgorzata Taszarek, asp. sztab. Adam Tomaśko, sierż. Rafał Pomocka.

Czytaj więcej...