_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Remont holu w MGOK

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince niedawno zakończył się remontem holu prowadzącego do Sali Widowiskowej. W zakres remontu wchodziło m. in. wyrównanie podłogi, położenie paneli podłogowych, malowanie i tapetowanie ścian, utworzenie szatni oraz wymalowanie nowego logotypu.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że Dzień Babci i Dziadka przypada dopiero 21 i 22 stycznia ze względu na przerwę zimową imprezę z tej okazji zorganizowano trochę wcześniej, a dokładnie 15 stycznia 2016 r. To właśnie tego dnia Sala Widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wypełniła się dwukrotnie przede wszystkim Babćmi oraz Dziadkami. O godz. 10:00 zaproszeni przez wnuków dorośli mieli okazję zobaczyć wokalno-aktorskie zdolności swoich pociech.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe w MGOK

Jak spędzić ferie? No jak to jak! Z Nami w MGOK! Nie zamierzamy się nudzić i mamy nadzieję, że wy także nie! Gry planszowe, komputerowe, warsztaty językow-kulturowo, kino, zajęcia ruchowe w tenisa stołowego, karate, warsztaty plastyczne, zajęcia kulinarne, szachy oraz I Gminny Turniej Szachowy... jest co robić i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Czytaj więcej...

Po raz pierwszy Gminne kolędowanie odbyło się na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Dość niesprzyjająca aura nie odstraszyła mieszkańców, którzy pojawili się w bardzo licznym gronie. Imprezę uroczyście otworzyli i przekazali życzenia Bożonarodzeniowe Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska oraz Proboszcz ks. Stanisław Pawul.

Czytaj więcej...

Spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzy Dyrektor MGOK w Cybince Ewelina Skórska wraz z pracownikami.

Czytaj więcej...

W sobotę (19 grudnia 2015r.) młodzież i dzieci uczestniczyli w kolejnych zajęciach z robotyki – tym razem z Lego We Do (5-7 lat) oraz Lego Mindstorms (8-15 lat).  Po zajęciach z konstruowania i programowania robotów odbył się widowiskowy pokaz chemiczny, a następnie uczestnicy mogli sami poeksperymentować bawiąc się przy tym i ucząc! Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach – to najlepsza nauka poprzez zabawę!

Czytaj więcej...

To były już ostatnie (w roku 2015) spotkanie Klubu Szachowego w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Tym razem Instruktor Marcin Wojciech pokazywał działanie zegarów szachowych, co uczestnicy ćwiczyli w trakcie rozgrywek na szachownicy. Zachęcamy jeszcze niezdecydowanych młodszych i starszych do grania w szachy w Nowym Roku.  A już w ferie zimowe organizujemy gminny turniej szachowy! Zapraszamy!

Czytaj więcej...

13 grudnia 2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały elementy do makiety „Świąteczne miasteczko”: domki, choinki, aniołki, ludziki (wszystko, co podpowiadała wyobraźnia). Makieta pokazana została podczas „Gminnego Kolędowania”. Dziękujemy za uczestnictwo w warsztatach i piękne prace!

Czytaj więcej...

To było już trzecie, tym razem mikołajkowe spotkanie Klubu Mam w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Mam z dziećmi jest coraz więcej! Na poniedziałkowym spotkaniu – 7 grudnia – mamy i dzieci lepiły ozdoby z masy plastycznej oraz odciskały nóżki swoich maluszków. Dzieci mogły też poskakać w dmuchanym zamku. Spotkaniu towarzyszyła miła i ciepła atmosfera! Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie tym razem we wtorek 15 grudnia o godz. 10:00.

Czytaj więcej...