_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

To było już ostatnie spotkanie z serii Robotyka Lego Mindstorms. Najwięcej emocji i zabawy miały dzieci ze zbudowanych własnoręcznie robotów sumo, które po odpowiednim zaprogramowaniu walczyły ze sobą na macie.  Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz kubki Małego Inżyniera.

Czytaj więcej...

W ramach cyklu „Spotkania z przyrodą” nad którymi honorowy patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zapraszamy na pierwsze warsztaty edukacyjno-techniczne: „BUDOWANIE KARMNIKÓW DLA PTAKÓW”, gdzie będzie można zbudować własny karmnik oraz dowiedzieć się dlaczego ptaki w okresie zimowym pukają do okien, czy należy dokarmiać ptaki, czym je karmić i wiele, wiele innych ciekawostek!

Czytaj więcej...

W dniu 24 listopada br. w naszej świetlicy w Rąpicach odbyło się wielkie pieczenie ciasteczek. Dzieci bardzo licznie przybyły na warsztaty. Oczywiście rozpoczęło się od przygotowania ciasta, z którego następnie każdy mógł samodzielnie wyciąć ciasteczka foremkami o różnych kształtach, a następnie ułożyć na przygotowanej brytfannie. Z niecierpliwością czekaliśmy na wypieki, które następnie dekorowaliśmy rozpuszczoną czekoladą i cukiereczkami. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie pracowały. Oczywiście najprzyjemniejszą częścią całych warsztatów była degustacja ciasteczek, które były przepyszne, mniam….

Czytaj więcej...

W dniach 10 oraz 17 listopada br. w Rąpicach odbyły się warsztaty , których głównym celem było udekorowanie świetlicy i biblioteki. Dzieci biorące udział w warsztatach wykazały się ogromną pomysłowością oraz niezwykłymi zdolnościami plastycznymi i manualnymi. Wspólnie wykonaliśmy rysunki figur z różnych bajek, które ozdobiły ściany świetlicy, zrobiliśmy również dwie wiszące ozdoby, róże z jesiennych liści, które pięknie prezentują się w wazonie oraz ptaszki origami.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyło się kolejne spotkanie szachowe dla dzieci i dorosłych. Młodsi uczestnicy uczyli się zasad pod okiem instruktora Marcina Wojciecha. Zainteresowanie rośnie, co nas bardzo cieszy! Szachy to szlachetna rozrywka!

Czytaj więcej...

Już niedługo (28 listopada 2015 r.) kolejne i niestety ostatnie zajęcia z Robotyki Lego Mindstorms. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich warsztatów, gdzie uczestnicy programowali pojazdy oraz budowali i grali na „robo-gitarach”. Frajda? To widać na twarzach uczestników!

Czytaj więcej...

Drogie MAMY! Brakuje Wam miejsca, by się spotkać? Chcecie wymienić się doświadczeniem i pomysłami, mieć wpływ na zajęcia dla Was i Waszych pociech? Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na pierwsze spotkanie lokalnego Klubu MAM do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince 24.11.2015 r. (wtorek) na godz.11:00!

Czytaj więcej...

W poniedziałek (16 listopada) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyło się pierwsze spotkanie miłośników szachów. Dzieci oraz dorośli mieli okazję pograć w szachy a także pod okiem świetnego instruktora – Marcina Wojciecha, który posiada I kategorię szachową – posłuchać o sposobach ruchów takich jak np. „roszada”, figurach i oczywiście przećwiczyć to wszystko na szachownicy.

Czytaj więcej...

97 lat temu, 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później oddała mu całą władzę cywilną. Dzień 11 listopada został w 1937 r. oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą.

Czytaj więcej...

W sobotę 7 listopada w MGOK w Cybince odbyły się pierwsze zajęcia z Robotyki Lego Mindstorms. Przez cztery godziny uczestnicy budowali i programowali roboty tak, by wykonywały one konkretne czynności. Sobotnim warsztatom towarzyszyły wielkie emocje z rumieńcami na polikach i radość z udanych konstrukcji!

Czytaj więcej...