_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Już niedługo (28 listopada 2015 r.) kolejne i niestety ostatnie zajęcia z Robotyki Lego Mindstorms. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich warsztatów, gdzie uczestnicy programowali pojazdy oraz budowali i grali na „robo-gitarach”. Frajda? To widać na twarzach uczestników!

Czytaj więcej...

Drogie MAMY! Brakuje Wam miejsca, by się spotkać? Chcecie wymienić się doświadczeniem i pomysłami, mieć wpływ na zajęcia dla Was i Waszych pociech? Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na pierwsze spotkanie lokalnego Klubu MAM do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince 24.11.2015 r. (wtorek) na godz.11:00!

Czytaj więcej...

W poniedziałek (16 listopada) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyło się pierwsze spotkanie miłośników szachów. Dzieci oraz dorośli mieli okazję pograć w szachy a także pod okiem świetnego instruktora – Marcina Wojciecha, który posiada I kategorię szachową – posłuchać o sposobach ruchów takich jak np. „roszada”, figurach i oczywiście przećwiczyć to wszystko na szachownicy.

Czytaj więcej...

97 lat temu, 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później oddała mu całą władzę cywilną. Dzień 11 listopada został w 1937 r. oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą.

Czytaj więcej...

W sobotę 7 listopada w MGOK w Cybince odbyły się pierwsze zajęcia z Robotyki Lego Mindstorms. Przez cztery godziny uczestnicy budowali i programowali roboty tak, by wykonywały one konkretne czynności. Sobotnim warsztatom towarzyszyły wielkie emocje z rumieńcami na polikach i radość z udanych konstrukcji!

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na pierwsze spotkanie miłośników szachów, dorosłych zainteresowanych nauką oraz rodziców chcących zapisać dzieci na lekcje! Spotkanie odbędzie się 16.11.2015 r. (poniedziałek) godz. 17:00 w MGOK w Cybince!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wystep kabaretu K2, który odbędzie się 5 grudnia 2015 r. (sobota) w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince o godz. 17:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretaracie MGOK Cybinka lub na stronie www. kabaretowebilety.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc radzimy się pospieszyć!

Czytaj więcej...

30 oraz 31 października 2015r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince w związku z Halloween odbyły się warsztaty plastyczno–edukacyjne inspirowane sztuką Meksyku. Na warsztatach dzieci wysłuchały „strasznych wierszy” oraz opowieści o meksykańskich tradycjach zaduszkowych, a następnie techniką mieszaną wykonały  kolorowe maski. Dziękujemy za tak liczne przybycie! 

Czytaj więcej...

Zapraszamy 11 listopada na Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 25-lecia Samorządności! Zaczynamy od godz. 10:00 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Cybince, o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem. Natomiast od godz. 13:00 zapraszamy pod MGOK w Cybince na program artystyczny, seans filmowy i m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego!

Czytaj więcej...

W dniu 20.10.2015 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzili dzieci z kolorowego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w Rąpicach. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków w świetlicy dzieci obejrzały prezentację podczas, której mogły odgadywać, które elementy ubioru należą do strażaka, a które nie. Dzieciom zostały również wyświetlone zdjęcia przedstawiające czym zajmują się strażacy w swojej pracy. Na koniec prezentacji dzieci obejrzały bajkę pt. "Bolek i Lolek na poligonie strażackim"

Czytaj więcej...