_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

23 marca 2016 r. (środa) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w salach MGOK dla uczniów i uczennic szkoły podstawowej oraz gimnazjum warsztaty plastyczne. Warsztaty poprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych z Zielonej Góry. Tematem przewodnim prac, które dzieci i młodzież miała okazję wykonać był kolaż oraz monotypia.

Czytaj więcej...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Dyrektor MGOK w Cybince Ewelina Skórska wraz z pracownikami.

Czytaj więcej...

19 marca 2016 r. odbyły się kolejne, interesujące zajęcia z cyklu „Spotkania z przyrodą - Noc z sowami", przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Służbą Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, a także Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na międzypokoleniowe rozgrywki i naukę gry w szachy. Przypominamy, że gra ta ma wiele zalet: poprawia zdolność koncentracji uwagi, pobudza wyobraźnię, umiejętność analizy, podnosi sprawność w planowaniu. To najlepszy trening dla doskonałej pamięci – trening dla naszego mózgu!

Czytaj więcej...

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince co tydzień (w środę) odbywają się warsztaty techniczno-artystyczne, które prowadzi Instruktor Kazimierz Jurkowski. Na zajęciach tych uczestnicy uczą się rozmaitych technik pracy m. in. rzeźbienie w drewnie, wypalanie prac na specjalnie przygotowanych deskach, grawerowanie na szkle. Jak widać na zdjęciach powstają tam piękne dzieła sztuki.

Czytaj więcej...

W pierwszy dzień wiosny (21 marca 2016r .) w Klubie Mam odbyły się warsztaty, na których można było zrobić z dziećmi dekoracje wielkanocne. Następny Klub Mam  już po świętach, czyli 4 kwietnia! Będzie dmuchaniec dla dzieci oraz jak zwykle kawa, herbata i pyszna niespodzianka dla naszych kochanych Mam. Już teraz zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej...

18 marca 2016 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Cybince. Mimo chłodu uczestnicy dzielnie obeszli główne ulice Cybinki ze śpiewem na ustach i przepięknymi, kolorowymi kwiatami z bibuły. Fantastyczna eko-marzanna, która prowadziła cały kolorowy korowód została rozebrana przez uczestników na części na placu MGOK przy amfiteatrze. Specjalista ds. segregacji z ZUK Cybinka Sp. z o. o., zaopatrzony w kolorowe worki, poinstruował wszystkich o prawidłowym segregowaniu odpadów.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż więc i w filli MGOK Cybinka w Rąpicach przygotowania ruszyły pełną parą. Dzieci wykonywały ze specjalnej masy ozdoby wielkanocne, baranki i kurki. Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszyły się zajęcia ze zdobienia styropianowych jajek cekinami, wstążkami oraz ich malowanie. Dzieci wykonanymi przez siebie ozdobami świątecznymi przyozdobiły świetlicę wykazując się przy tym ogromną pomysłowością oraz zaangażownaiem. 

Czytaj więcej...

Ostatnie dni w świetlicy w Rąpicach były szczególnie bardzo aktywne. Dzieci miały ręce pełne roboty i na pewno się nie nudziły, ale mimo tylu zajęć nie zapomniały o Dniu Sołtysa i wraz z opiekunką przygotowały przepiękne własnoręcznie zrobione kwiatki, laurkę z życzeniami oraz słodki upominek dla Sołtysa Rąpic Ryszarda Banaszkiewicza, który nie ukrywał swojego zaskoczenia. Wszyscy spędził miło czas przy herbatce i opowieściach dot. pracy sołtysa.

Czytaj więcej...

Sala Widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince 21 marca 2016 r. (poniedziałek) wypełniła się aż trzykrotnie po brzegi. Po raz kolejny na widowni zasiadły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince, Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Cybince oraz Niepublicznego Przedszkola "Kraina Kota w Butach". 

Czytaj więcej...