_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Zapraszamy na wystep kabaretu K2, który odbędzie się 5 grudnia 2015 r. (sobota) w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince o godz. 17:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretaracie MGOK Cybinka lub na stronie www. kabaretowebilety.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc radzimy się pospieszyć!

Czytaj więcej...

30 oraz 31 października 2015r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince w związku z Halloween odbyły się warsztaty plastyczno–edukacyjne inspirowane sztuką Meksyku. Na warsztatach dzieci wysłuchały „strasznych wierszy” oraz opowieści o meksykańskich tradycjach zaduszkowych, a następnie techniką mieszaną wykonały  kolorowe maski. Dziękujemy za tak liczne przybycie! 

Czytaj więcej...

Zapraszamy 11 listopada na Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 25-lecia Samorządności! Zaczynamy od godz. 10:00 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Cybince, o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem. Natomiast od godz. 13:00 zapraszamy pod MGOK w Cybince na program artystyczny, seans filmowy i m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego!

Czytaj więcej...

W dniu 20.10.2015 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzili dzieci z kolorowego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w Rąpicach. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków w świetlicy dzieci obejrzały prezentację podczas, której mogły odgadywać, które elementy ubioru należą do strażaka, a które nie. Dzieciom zostały również wyświetlone zdjęcia przedstawiające czym zajmują się strażacy w swojej pracy. Na koniec prezentacji dzieci obejrzały bajkę pt. "Bolek i Lolek na poligonie strażackim"

Czytaj więcej...

Halloween!

Któż z Nas nie lubi się czasem bać? Jest taki dzień raz do roku, w którym strach jest jak najbardziej na miejscu! To Halloween! Dzień, który od jakiegoś czasu zapisuje się w kalendarzach Naszych imprez! Z tej oto okazji zapraszamy 30 października dzieci na warsztaty plastyczno-edukacyjne w klimatach grozy i dorosłych na seans filmowy. Tym razem zabierzemy Was do starego poczciwego Draculi i opowiemy historię nieznaną! Wstęp zupełnie darmowy! Nie siedź w domu przed TV! Posiedź z Nami w Kinie!

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14.10.2015) na sali widowiskowej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz Sekretarz Gminy Sebastian Łukaszewicz podziękowali Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty za poświęcenie i zaangażowanie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wrażliwość na potrzeby młodych ludzi. Po części oficjalnej dzieci i młodzież ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince pod opieką Zbyszko Jatczaka przestawiły przygotowany specjalnie na tę okazję wyjątkowy montaż słowno-muzyczny. Uroczystość poprowadziła Dyrektor MGOK w Cybince Ewelina Skórska.

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na zajęcia edukacyjne w Listopadzie. Blok zajęć z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na zajęcia z karate "Astan", które rozpoczną się już w najbliższy wtorek, tj. 06 października 2015 r. o godz. 17:00. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 17:00 w M-GOK Cybinka.

Czytaj więcej...

25 września 2015 r. na nowo oddanym do użytkowania terenie przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie kulturalne pod nazwą „Kropla kultury”. Dzięki szerokiemu zakresowi zaplanowanych atrakcji, każdy z obecnych mógł znaleźć coś dla siebie. Licznie przybyli dorośli oraz dzieci mieli okazję brać udział w warsztatach plastyczno-ekologicznych w trakcie których mogli konstruować formy zwierzęce oraz wyplatać małe rękodzieła z wikliny papierowej.

Czytaj więcej...

Niecały milion złotych dofinansowania z Programu Wieloletniego Kultura+, prawie 400 tys. złotych wkładu własnego z budżetu Gminy Cybinka, podzielone na 3 etapy realizacji zadanie angażujące ponad sto osób. Tak w skrócie można podsumować ponad 2 letnią modernizację i rozbudowę Biblioteki Miejskiej w Cybince wraz z terenami wokół, której punkt kulminacyjny i podsumowanie odbyło się 25 września 2015 r.

Czytaj więcej...