_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

22 kwietnia 2016 r. (piątek) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w sali widowiskowej MGOK Cybinka dla uczniów i uczennic gimnazjum konkurs z okazji międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. Reprezentanci klas musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach: pytaniach dot. środowiska, plakatu o temacie Matki Ziemi, prezentacji wykonanego plakatu oraz piosenki lub wiersza związanego z Ziemią. Każda drużyna dostała pamiątkowy dyplom, a dla klas, które zajęły miejsca na podium wręczono torby pełne słodyczy. 

Czytaj więcej...

23 kwietnia 2016 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Tym razem była to nauka poprzez zabawę i eksperymentowanie. Warsztaty były dość wymagające i przysporzyły małym oraz dużym trochę kłopotu, ale trud bez wątpienia się opłacił! Ze zużytych opakowań, kawałków samoprzylepnych papierów, silniczka, mazaków i baterii uczestnicy stworzyli wspaniałe bazgrające maszyny. Te małe roboty o różnych „charakterkach” stworzyły na kartce papieru swoiste arcydzieło. 

Czytaj więcej...

19 kwietnia 2016 r. animator kultury z Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury znów zawitał do Przedszkola Publicznego w Cybince. Tym razem z warsztatami z cyklu „Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Po krótkiej pogadance na temat sozologii dzieci tworzyły węże-smoki z nakrętek, które ozdobiły według własnych pomysłów. Było głośno i wesoło, co potwierdza dobrą zabawę.

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince oraz Gminny Klub Sportowy "Perła" zapraszają wszystkich w przedziale od 10 do 15 lat na zajęcia z gry w piłkę reczną w każdy czwartek o godz. 15:30 na hali sportowej w cybince. Zajęcia prowadzi Katarzyna Rejdukowska.

Czytaj więcej...

W niedziele 10 kwietnia 2016 r. (niedziela) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty edukacyjno-plastyczne z cyklu „Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi” pt. Ekologiczne domy - budowanie domków z kartonu. W zajęciach uczestniczyły dzieci z rodzicami, którzy stworzyli energiczną i pełną pomysłów grupę! Wykonane domki miały różne style i wielkości. Dziękujemy za wspólne warsztaty i oczywiście zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych!

Czytaj więcej...

„Przebojowy Prima Aprilis”, pod właśnie takim tytułem odbył się w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince 1 kwietnia 2016 r. (piątek) pierwszy konkurs piosenki wszelakiej. Licznie przybyła publiczność miała okazję zobaczyć żartobliwe, czasami wzruszające, a przede wszystkim profesjonalne występy. Do konkursu zgłosiło się, aż 22 uczestników indywidualnych i zespołów.

Czytaj więcej...

"Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi 2016" - właśnie pod takim hasłem startuje cykl warsztatów plastyczno-edukacyjnych zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do szybkiego zapisywania się pod numerem telefonu: 507 600 636 u Naszej Animatorki Kultury. W programie: ekologiczne domki, recyklingowe bazgrające maszyny oraz zajęcia w terenie.

Czytaj więcej...

Aerobik pełną parą!

Wreszcie są i mają się bardzo dobrze zajęcia z Aerobiku Step Choreo. Na zajęciach panuje dobra atmosfera i przyjemne (to nie znaczy, że lekkie) układy. Można się odstresować, dobrze zgrzać i oczywiście zrzucić kilka kilogramów przed latem. Step aerobik to forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. 

Czytaj więcej...

10 kwietnia zapraszamy na "Niedzielę Filmową" do Sali Kinowej/Widowiskowej MGOK! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na kontynuację świetnego filmu animowanego o Bogusiu i Elliocie. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na najnowsze przygody Jamesa Bonda!

Czytaj więcej...

W ramach cyklu "Miesiąc z _kulturą" informujemy Was o najbliższych wydarzeniach i zajęciach organizowanych lub współorganizowanych przez MGOK. Co miesiąc dowiecie się co, kiedy i o której! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną na kwiecień!

Czytaj więcej...