_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

25 lutego 2016 r. (czwartek) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w salach MGOK dla uczniów i uczennic szkoły podstawowej oraz gimnazjum warsztaty techniczne chemii w małej skali poprowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Wśród doświadczeń, które dzieci i młodzież miała okazję wykonać było ogrzewanie manganianu(VII) potasu, działanie magnezem na roztwór kwasu chlorowodorowego oraz podpalenie stołu. Naszego stołu...

Czytaj więcej...

Zespół w swoim repertuarze posiada zarówno piosenki biesiadne, okolicznościowe jak i ludowe czy patriotyczne. Aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych na terenie ziemi Lubuskiej. Występują na licznych festiwalach, przeglądach zespołów ludowych, imprezach ludowych i festynach, a ich dorobek często prezentowany jest na terenie naszej Gminy i w okolicznych miejscowościach. Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej...

23 lutego br. o godz. 1700 w Świetlicy w Rąpicach odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przekazania przez mieszkańców Rąpic informacji o  zagrożeniach bezpieczeństwa w pobliżu ich miejsca zamieszkania biorącym udział w spotkaniu funkcjonariuszom Policji. Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Z przykrością informuję, że w bieżącym roku Społeczne Ognisko Muzyczne w Cybince nie znalazło się na liście organizacji pożytku publicznego, którym można przekazywać 1% podatku dochodowego za rok 2015. W związku z powyższym, w trosce o to aby potencjalni darczyńcy nie mieli kłopotów z prostowaniem zeznań podatkowych, proszę w bieżącym roku nie umieszczać SOM Cybinka w zeznaniach podatkowych.

Czytaj więcej...

W ramach cyklu "Miesiąc z _kulturą" informujemy Was o najbliższych wydarzeniach i zajęciach organizowanych lub współorganizowanych przez MGOK. Co miesiąc dowiecie się co, kiedy i o której! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną na marzec!

Czytaj więcej...

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z przyrodą", nad którym patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. Tym razem dowiecie się dlaczego sowy żyją w ukryciu, dlaczego krąży o nich tak wiele legend i jak sowy wspomagają ludzi. Ponadto w programie poza wpajaniem wiedzy przewidziano: gry, zabawy oraz warsztaty plastyczno-edukacyjne. Zapraszamy Was już 19 marca 2016 r. (sobota) na godz. 17:00 do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie!

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Kobiet - 9 marca 2016 r. (środa) o godz. 18:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej MGOK na sztukę pn. "Trzy Świnki". Jest to komedia nieromantyczna ukazująca w żartobliwy sposób problemy męskiej tożsamości i natury, specyficznych relacji z kobietami, w tym także z matką, oraz pewne ukryte strony męskich pragnień. Uwaga, wstęp tylko dla dorosłych!

Czytaj więcej...

Spotkajmy się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury na warsztatach międzypokoleniowych by wspólnie poćwiczyć, porozmawiać, pogotować i zjeść! W programie: warsztaty kulinarne, czyli wspólne i zdrowe gotowanie w dobrej atmosferze oraz podstawowe ćwiczenia Tai Chi dla przywrócenia witalności! Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

W niedzielę 14 lutego MGOK wypełnił się miłością zakochanych! Z okazji Dnia Świętego Walentego obchodzonego 14 lutego Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zorganizował walentynkowy seans filmowy dla zakochanych! Każdy, kto postanowił spędzić walentynkowe popołudnie w sali kinowej MGOK został obdarowany przez Dyrektorkę MGOK Ewelinę Skórską symbolem święta zakochanych, czyli walentynkowym serduszkiem.

Czytaj więcej...