_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dzieci z Rąpic miały przyjemność spotkać się z pszczelarzem Panem Marcinem Tomaszewskim. Była to bardzo ciekawa lekcja, dzięki której dowiedziały się kilku informacji związanych z pracą pszczelarza. Pan Marcin podkreślał jak ważne jest znaczenie pszczół w przyrodzie i jak bardzo są to pracowite owady. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały rój pszczół dostrzegając wśród nich królową. Mogły też zobaczyć przyrządy potrzebne przy pracy w pasiece. Na zakończenie spotkania dzieci zajadały się pysznym miodem i słodkim upominkiem.

Czytaj więcej...

Dzięki małym złotym rączkom, ogródki przy naszej filii zmieniły się nie do poznania. Dzieci razem z paniami posadziły piękne kwiatki i wysiewały nasionka. Jak zawsze wykazały się dużym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzach pracowały jak mrówki. Teraz kwiatki będziemy podlewać i obserwować jak rosną. 

Czytaj więcej...

18 maja 2016 r. (środa) do Japonii animator kultury Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince zabrał dzieci z Przedszkola Krainy Kota w Butach Cybince. Podobnie jak w przedszkolu publicznym dzieci robiły flagi w kształcie karpia nazywane koi-nobori będące symbolem japońskiego święta Tango-no Sekku, obchodzonego jako Dzień Dziecka. 

Czytaj więcej...

10 maja 2016 r. animator z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przeniósł się razem z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Cybince do Japonii, gdzie 5 maja obchodzony jest Dzień dziecka. Podróż była bardzo przyjemna. Dzieci robiły karpie nazywane koi-nobori. Stara legenda głosi, że karp Koi potrafi płynąć w górę żółtej rzeki, by stać się smokiem. Karp jest symbolem siły oraz zdolności pokonywania przeszkód i tego życzymy wszystkim przedszkolakom!

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich na uroczystości związane z obchodami Dnia Matki, które odbędą się 22 maja (niedziela) od godz. 17:00 w Sali Widowiskowej MGOK. W programie: występy literacko-muzyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Szkół, Przedszkola Publicznego oraz Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince. Gwiazdą wieczoru będzie lokalny zespół "Klimat". Po części artystycznej zapraszamy na słodki poczęstunek w foyer. 

Czytaj więcej...

8 maja 2016 r. w foyer Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, którego dokonała Dyrektor MGOK Cybinka Ewelina Skórska wraz z Burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem. Wystawę na niemieckojęzycznych planszach (przetłumaczonych na język polski przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Cybince) prezentującą czarno-białe archiwalne zdjęcia z okresu II wojny światowej można oglądać do końca maja.

Czytaj więcej...

15 maja zapraszamy na "Niedzielę Filmową" do Sali Widowiskowej MGOK! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię, czyli wszystko co się w głowie mieści. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na pierwszą część najnowszej trylogii w świecie Gwiezdnych Wojen!

Czytaj więcej...

W piątek 29 kwietnia 2016 r. na sali wiejskiej w Sądowie oraz na terenie miejscowości odbyły się „Zajęcia dla Ziemi” z kwietniowego cyklu „Celebrujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi” organizowane przez MGOK w Cybince. Uczestnicy wraz z animatorem kultury ugotowali smaczny kompot z jabłek, imbiru, pomarańczy i marakui.  Po części kulinarnej odbyły się warsztaty plastyczne z użyciem surowców wtórnych tj. papieru makulaturowego, nakrętek z butelek oraz innych materiałów z których uczestnicy stworzyli postaci – swoje plastyczne alter-ego.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2016 r. (środa) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w salach MGOK dla uczniów i uczennic szkoły podstawowej oraz gimnazjum warsztaty o tematyce zdrowego odżywiania. Dzieci i młodzież miała okazję sama zrobić zdrowy i pożywny sok oraz dowiedziały się wiele na temat zdrowego odżywiania i właściwego dobierania warzyw i owoców do aktualnych potrzeb. 

Czytaj więcej...