_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W tym roku dzieci z Gminy Cybinka rozpoczęły świętowanie Dnia Dziecka nieco wcześniej, bo już 31 maja. Z tej właśnie okazji na placu przy Urzędzie Miejskim w Cybince odbył się festyn zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wydarzenie otworzył Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk składając dzieciom moc najserdeczniejszych życzeń i zapraszając do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Zespół Antidotum powstał 5 lat temu i działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku w Cybince. W swoim repertuarze mają piosenki polskiej muzyki rozrywkowej takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk czy Anna Wyszkoni.

Czytaj więcej...

28 maja odbyły się ostatnie z serii warsztatów ekologicznych organizowanych przez MGOK w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w ramach projektu RE.akcja 2019.

Na zajęciach pt. „Kształty ekologii” z niepotrzebnych słoików i butelek dzieci zrobiły wazony. Przy pomocy kleju powierzchnię naszych przyszłych wazonów pokryliśmy foliowymi workami i torebkami, które uformowane w fantazyjne kształty oraz pomalowane farbami i wykończone miedzianymi i srebrnymi akcentami zamieniły się w prawie antyczne wazy.

Czytaj więcej...

"Złote Gody"

Pięknie przeżytymi wspólnie latami mogły pochwalić się pary, które wczoraj 29.05.2019 r. spotkały się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Swój jubileusz świętowały osoby, które na ślubnym kobiercu stanęły 50 lat temu. Aktu dekoracji jubilatów za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane postanowieniem prezydenta RP, dokonał Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk, Sekretarz – Sebastian Łukaszewicz w asyście Skarbnika – Agnieszki Skiba i zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Izabeli Stachowiak.

Czytaj więcej...

28 maja odbyła się druga lekcja Kursu Komputerowego Senior 55+. Po zapoznaniu się z podstawami budowy i obsługi komputera na lekcji pierwszej wzięliśmy na warsztat edytor tekstu. Bez zbędnych teorii zabraliśmy się za spraktykowanie tematu. Uczestniczki sprawnie poradziły sobie z ćwiczeniami ucząc się tworzenia dokumentu tekstowego i jego formatowania.

Czytaj więcej...

24 maja w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince  odbyły się występy dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej z Gęstowic. Przedstawienie „Dzień Rodziny” przygotowali opiekunowie i nauczyciele z Gęstowic pod czujnym okiem Marty Chilimończyk.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się na placu przy Urzędzie Miejskim 31 maja w godzinach od 15:00 do 17:00.
Na tą okazję przygotowano wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Obrazy ekologii

21 maja odbyły się drugie z serii warsztatów ekologicznych organizowanych przez MKOG w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w ramach projektu RE.akcja 2019.

Czytaj więcej...