_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dnia 9.06.2017r. w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się podsumowanie zajęć tanecznych wraz z wręczeniem dyplomów. Dziewczęta podzielone na grupy klasy I-III i IV-VI przez cały rok szkolny uczyły się elementów i układów tanecznych w Zespole Szkół w Cybince pod okiem Igii Komarskiej ze Studia Formy Artystycznej.

Czytaj więcej...

W sobotę, 10 czerwca na terenach przyległych do MGOK Cybinka odbyła się impreza otwarta dla mieszkańców Gminy Cybinka. Dla wszystkich przybyłych organizatorzy przygotowali m. in. duże dmuchańce na których można było się wyszaleć, darmową fotobudkę w której można było zrobić zabawne zdjęcie na pamiątkę tego wydarzenia oraz przejażdżkę na koniu z Rancha „Zagroda Leśna” z Radzikowa należącego do Aleksandry Proscewicz.

Czytaj więcej...

We wtorek 6 czerwca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zawitał do Bajkowego Przedszkola. Animator kultury - Alicja Jankowska przeprowadziła warsztaty "Eko-stwory" z projektu "Trzy RRRyby, czyli eko-działania w Gminie Cybinka" dofinansowanego przez Celowy Związek Gmin (CZG-12).

Czytaj więcej...

Dnia 3.06.2017r. na Stadionie Miejskim w Cybince odbył się „I Festyn Rowerowa Cybinka” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W zawodach wystartowało około 100 uczestników w VI kategoriach wiekowych. Każde dziecko biorące udział w zawodach musiało być pod opieką rodzica, posiadać rower i kask ochronny. Po przekroczeniu mety zawodnicy otrzymali medal i dyplom uczestnictwa. Najlepsi dodatkowo otrzymali puchary i dyplomy za I, II i III miejsce.

Czytaj więcej...

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Was na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Gminie Cybinka! Już 10 czerwca na Placu Kultury przy MGOK od godziny 16:00! Wśród atrakcji jakie czekają na was jest m. in.: fotobudka, czyli niezapomniana pamiątka z imprezy, warsztaty artystyczne dla dzieci, przejażdżka na koniu, malowanie twarzy, dmuchańce i swojskie jadło przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Grzmiącej. Na scenie wystąpi dla Was zespół "Bajla" oraz Grzegorz Dawidowicz z Szymonem Rauhut. Całość poprowadzi znany i lubiany Zbyszko Jatczak!

Czytaj więcej...

4 czerwca 2017 r. pogoda w Sądowie niestety nie dopisała, więc Dzień dziecka organizowany przez Sołectwo Sądów oraz mini eko-piknik organizowany przez MGOK Cybinka, który w ramach projektu "Trzy Rrryby - czyli ekodziałania w Gminie Cybinka" dofinansował Celowy Związek Gmin (CZG-12) musiał odbyć się na sali wiejskiej. Nie martwiliśmy się jednak o frekwencję, bo na wydarzenie przybyły dziesiątki dzieci oraz ich opiekunowie.

Czytaj więcej...

3 czerwca 2017 r. na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Cybince odbyły się Dni Cybinki! Oczywiście i my dołączyliśmy się do ich obchodów organizując dla dzieci warsztaty tworzenia biżuterii z kolorowego makaronu. Zaraz koło nas malowały dzieciom twarze utalentowane dziewczyny ze Środowiskowego Domu Samopomocy pod Słońcem w Bieganowie.

Czytaj więcej...
Dwa miesiące ciężkich ale i wciągających zajęć w ramach pierwszej edycji kursu komputerowego dla seniorów zatytułowanej „Senior 2.0” już za nami. Podczas szkolenia odważne kursantki pod czujnym okiem instruktora dowiedziały się między innymi jak obsługiwać komputer, jak korzystać z dobrodziejstw Internetu oraz jak komunikować się z bliskimi poprzez portale społecznościowe i wideo rozmowy.
Czytaj więcej...

1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprosił przedszkolaków oraz klasy I-III do sali kinowej na film animowany pt. „Trolle”. Przedszkolaki z „Bajkowego Przedszkola” oraz „Krainy Kota w Butach” wraz z dzieciakami z Zespołu Szkół w Cybince przed wejściem na salę zostały przywitane życzeniami z okazji swojego dnia oraz obdarowane słodkościami przez Dyrektora MGOK w Cybince Ewelinę Skórską.

Czytaj więcej...

MGOK Cybinka w plenerze! Dzisiejsze świętowanie Dnia dziecka to nie tylko seans dla przedszkoli i maluszków ze szkoły, to także plenerowe zabawy i warsztaty dla starszych klas szkoły podstawowej, które odbyły się na świeżym powietrzu. Uczniowie pod okiem animatora kultury mieli możliwość wykonania własnej kolorowej biżuterii, a także ozdobienia indiańskiego kija według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...