_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Rowerowe Wakacje 2018

Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO ogłasza zapisy na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat, w terminie od 25 czerwca do  6 lipca 2018 r.

Czytaj więcej...

Poznawanie naszej, małej ojczyzny na rowerach pt. "100 rowerów szlakiem Niepodległości". Uczestnikami wędrówek rowerowych będą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Wyjazd pozwoli poszerzyć wiedzę w zakresie historii naszego regionu oraz mieszkańców, którzy budowali zręby na ziemiach zachodnich ze szczególnym naciskiem na kulturę poleską. Nasi rowerzyści poznają różne formy turystyki - rowerowej, kajakowej, przyrodniczej, kulinarnej, kulturowej, zdrowotnej i bezpiecznej.

Wędrówki rowerowe to najwspanialsza forma aktywnego wypoczynku, która umożliwi poznanie dziedzictwa naszych dziadów i pradziadów. Pierwszego dnia doświadczymy żywej lekcji historii, która, jak na wyciągnięcie ręki, będzie przekazana przez wciąż żyjących Poleszuków. Poznamy ich język, kulturę, obyczaje, walory kuchni poleskiej, zwiedzimy muzea.

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska - święto wody i ognia. To święto głęboko zakorzenione w naszej kulturze, trochę zapomniane, do którego się wraca w dzisiejszych czasach, by pokazać polską tradycję i kulturę młodszym pokoleniom, a starszych zaangażować do działań, które znają, za którymi tęsknią. Jest to okazja do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, do wspólnych, tak ważnych dla społeczności lokalnej akcji. Święto to, dzięki współpracy lokalnego samorządu oraz mieszkańców Gminy Cybinka odbyło się już 2 razy.

Czytaj więcej...

Spektakl z cyklu Historia dla dzieci "1918 NIEPODLEGŁA POLSKA" jest skierowany do najmłodszych i młodzieży. Widowisko w sposób niezmiernie przystępny opisuje fakty związane z rokiem 1918. TANIEC-ŚPIEW-SŁOWO MÓWIONE to charakterystyczne środki wyrazu tego przedstawienia. Główni bohaterzy są świadkami odzyskania niepodległości przez Polskę. Dopełnieniem przedstawienia są kostiumy, które przybliżają młodemu widzowi fakty historyczne w przystępny sposób i pozwalają lepiej zrozumieć wydarzenia 1918r.

Serdecznie zapraszamy 19 czerwca br. do sali widowiskowej MGOK w Cybince na godz. 10.00

Czytaj więcej...

Wolna i niepodległa Polska jest niekwestionowaną wartością wspólną Polaków. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku oraz proces jej ugruntowywania są wydarzeniami, które wyzwalają w Polakach poczucie dumy, jedności, koncentrują uwagę na dobru wspólnym i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju.

Dlatego też, w związku z otrzymaniem dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach programu Dotacyjnego "Niepodległa" mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Cybinka i okolic do wspólnego świętowania obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości zgodnie z załączonym harmonogramem.

Czytaj więcej...

Dnia 24 maja w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyły się zajęcia plastyczne z okazji Dnia Mamy. Dzieci z kolorowych sznurków, włóczki, tektury i rolki po papierze stworzyły przepiękne różane drzewka szczęścia dla swoich mam. Było twórczo i wesoło. Dzieci chętnie wycinały i owijały drzewka oraz przepięknie je dekorowały kolorowymi sznurkami.

Czytaj więcej...

4 czerwca odbył się ostatni koncert edukacyjny z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pt.: „Polka, czardasz, kalinka, tarantella – czyli roztańczona Europa” organizowany dla uczniów I-III Szkoły Podstawowej w Cybince. Tym razem mieliśmy przyjemność podróżować po Europie tanecznym szlakiem. Na koniec spotkania dzieci podziękowały artystom Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" za comiesięczne występy, które odbywały się w MGOK Cybinka.

Czytaj więcej...

W środę 30 maja w filii w Rąpicach świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Po uroczystym przywitaniu przybyłych rodziców rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W ten sposób maluchy podziękowały swoim rodzicom za miłość jaką są otaczane. Rodzi byli zachwyceni zdolnościami swoich pociech, nie kryli radości, a także wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Czytaj więcej...