_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Pierwsze zajęcia z projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  oraz Fundację na rzecz Collegium Polonicum "Przyroda-nasze dobro wspólne" już za nami!

 

Czytaj więcej...

W niedzielę 2.07.2017 roku w Bieganowie odbyła się największa rowerowa impreza w Gminie Cybinka - Maraton MTB Cybinka 2017. Organizatorem imprezy była Gmina Cybinka, a współorganizatorami: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Zakład Usług Komunalnych w Cybince, Sołectwo  Bieganów. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska.

Czytaj więcej...

Zaczynamy nowy projekt: Przyroda Nasze Dobro Wspólne! Pierwsze zajęcia "Makrofotografia przyrodnicza", które poprowadzi Pan Krzysztof Gajda już 22 lipca (sobota) godz.11:00 w M-GOK Cybinka i na łące.

Czytaj więcej...

Cały tydzień wakacyjnych zajęć w Świetlicy w Rąpicach odbywał się pod hasłem "Zostań Ekobohaterem" - w piątek (30.06) zajęcia dla dzieci przeprowadziła tam nasza Animtorka kultury. Dzieci lepiły z modeliny oraz stworzyły z zakrętek wielkiego motyla.

 

Czytaj więcej...

Wakacje w Rąpicach

Tydzień wakacji w filii w Rąpicach za nami. Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem „Zostań ekobohaterem”. W związku z tym pierwszego dnia dzieci wykonywały stroje z materiałów ekologicznych, co okazało się być super zabawą zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Maluchy obejrzały także pouczającą bajkę na temat ochrony środowiska oraz wykonywały ekostworki.

Czytaj więcej...

Już po raz kolejny na przystani kajakowej Nadleśnictwa Cybinka w Sądowie odbyła się Noc Świętojańska - święto wody i ognia! Urokliwej przyrodzie i niepowtarzalnej atmosferze miejscowości Sądów dopełniało zaangażowanie i wspaniała współpraca mieszkańców oraz osób przybyłych na miejsce.

Czytaj więcej...

Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO już po raz siódmy zorganizowało wypoczynek na rowerach, podczas którego dzieci i młodzież zwiedzają i poznają najbliższą okolicę, jej przyrodę, historię. „Rowerowe Wakacje” rozpoczęły się 26 czerwca. W tym roku we wspólnych wyprawach po Cybince i okolicach bierze udział rekordowa liczba 74 dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Półkolonia dofinansowana jest z budżetu gminy Cybinka oraz przez sponsorów. Partnerami Cybińskiego Stowarzyszenia PRO-EKO są Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Cybince i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince.

Czytaj więcej...

Rowerowe Wakacje 2017

Od 26 czerwca 2017 r. startuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat. Wakacje rowerowe potrwają dwa tygodnie a szczegółowy harmonogram dni znajduje się do pobrania w dalszej części wiadomości.

Czytaj więcej...

27 czerwca br. odbyły się ostatnie zajęcia z rozciągania dla dorosłych i seniorów przed przerwą wakacyjną. Ostatnie ćwiczenia odbyły się wyjątkowo w sali widowiskowej MGOK, a Instruktorka Anita Radkiewicz zapowiada wznowienie zajęć w połowie września.

Czytaj więcej...