_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Aerobik pełną parą!

Wreszcie są i mają się bardzo dobrze zajęcia z Aerobiku Step Choreo. Na zajęciach panuje dobra atmosfera i przyjemne (to nie znaczy, że lekkie) układy. Można się odstresować, dobrze zgrzać i oczywiście zrzucić kilka kilogramów przed latem. Step aerobik to forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. 

Czytaj więcej...

10 kwietnia zapraszamy na "Niedzielę Filmową" do Sali Kinowej/Widowiskowej MGOK! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na kontynuację świetnego filmu animowanego o Bogusiu i Elliocie. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na najnowsze przygody Jamesa Bonda!

Czytaj więcej...

W ramach cyklu "Miesiąc z _kulturą" informujemy Was o najbliższych wydarzeniach i zajęciach organizowanych lub współorganizowanych przez MGOK. Co miesiąc dowiecie się co, kiedy i o której! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną na kwiecień!

Czytaj więcej...

23 marca 2016 r. (środa) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w salach MGOK dla uczniów i uczennic szkoły podstawowej oraz gimnazjum warsztaty plastyczne. Warsztaty poprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół Plastycznych z Zielonej Góry. Tematem przewodnim prac, które dzieci i młodzież miała okazję wykonać był kolaż oraz monotypia.

Czytaj więcej...

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Dyrektor MGOK w Cybince Ewelina Skórska wraz z pracownikami.

Czytaj więcej...

19 marca 2016 r. odbyły się kolejne, interesujące zajęcia z cyklu „Spotkania z przyrodą - Noc z sowami", przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Służbą Krzesińskiego Parku Krajobrazowego, a także Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na międzypokoleniowe rozgrywki i naukę gry w szachy. Przypominamy, że gra ta ma wiele zalet: poprawia zdolność koncentracji uwagi, pobudza wyobraźnię, umiejętność analizy, podnosi sprawność w planowaniu. To najlepszy trening dla doskonałej pamięci – trening dla naszego mózgu!

Czytaj więcej...

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince co tydzień (w środę) odbywają się warsztaty techniczno-artystyczne, które prowadzi Instruktor Kazimierz Jurkowski. Na zajęciach tych uczestnicy uczą się rozmaitych technik pracy m. in. rzeźbienie w drewnie, wypalanie prac na specjalnie przygotowanych deskach, grawerowanie na szkle. Jak widać na zdjęciach powstają tam piękne dzieła sztuki.

Czytaj więcej...

W pierwszy dzień wiosny (21 marca 2016r .) w Klubie Mam odbyły się warsztaty, na których można było zrobić z dziećmi dekoracje wielkanocne. Następny Klub Mam  już po świętach, czyli 4 kwietnia! Będzie dmuchaniec dla dzieci oraz jak zwykle kawa, herbata i pyszna niespodzianka dla naszych kochanych Mam. Już teraz zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej...

18 marca 2016 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Cybince. Mimo chłodu uczestnicy dzielnie obeszli główne ulice Cybinki ze śpiewem na ustach i przepięknymi, kolorowymi kwiatami z bibuły. Fantastyczna eko-marzanna, która prowadziła cały kolorowy korowód została rozebrana przez uczestników na części na placu MGOK przy amfiteatrze. Specjalista ds. segregacji z ZUK Cybinka Sp. z o. o., zaopatrzony w kolorowe worki, poinstruował wszystkich o prawidłowym segregowaniu odpadów.

Czytaj więcej...