_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dwulecie Antidotum

12 czerwca, podczas gdy duża część Polski emocjonowała się meczem Polska:Irlandia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury obchodziliśmy hucznie dwulecie zespołu Antidotum. Przygotowany przez artystów występ nagrodzony został gromkimi brawami na stojąco. By złożyć podziękowania i wyrazy uznania zespołowi trzeba było stać w kolejce. Po pięknym show Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Ewelina Skórska zaprosiła wszystkich gości do sali głównej na słodki poczęstunek i rocznicowego torta.

Czytaj więcej...

Zapytanie cenowe

Zapraszamy do składania ofert na realizację zadania: utworzenie Świetlcy_Kultury w miejsce salki nr 8 oraz części korytarza, znajdującego się w tylnej części MGOK w Cybince. Szczegóły wykonania robót w załączniku nr 2. Dopuszczalne w trakcie robót drobne zmiany w zakresie robót.

Czytaj więcej...

19 czerwca zapraszamy do Sali Widowiskowej MGOK na ostatnią przed wakacjami "Niedzielę Filmową"! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na alternatywną historię ziemi, w której dinozaury nie wymarły. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy dorosłych na kontynuację świetnej, polskiej komedii romantycznej z gwiazdorską obsadą. 

Czytaj więcej...

W czwartek 9 czerwca 2016 r. mieliśmy okazję gościć w progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Witolda Pronobisa, który jest historykiem, specjalizującym się w najnowszej historii Polski i Niemiec, z bogatym dorobkiem publicystycznym dotyczącym tej problematyki. Ma on w swoim dorobku okres pracy naukowej i dydaktycznej w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownictwo komórki archiwalno-badawczej w Dziale Badań i Analiz Radia Wolna Europa, stanowisko dziennikarza programowego w Rozgłośni Polskiej RWE. 

Czytaj więcej...

4 czerwca 2016 r. (sobota) w Kłopocie odbyło się coroczne Święto Bociana Białego, w którym również Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury miał swój udział. Animator Kultury przygotował warsztaty dla dzieci. Uczestnicy mogli wykonać smoka z paszczą i ogonem, co też chętnie zrobili! Dziękujemy za wspólną zabawę! Pozdrawiamy Radę Sołecką z Kłopotu i wszystkich, którzy dzielnie przyłożyli się do tej ważnej dla naszego regionu imprezy. Wszak przyroda jest naszym wielkim atutem regionalnym, a Bociania wioska skarbem Gminy Cybinka.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Rąpicach

To już ostatni raz wybraliśmy się do Japonii z warsztatami dla dzieci. Tym razem odwiedziliśmy Rąpice, gdzie każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać swoją rybę – karpia koi, która zmienia się w smoka z długim, powiewającym na wietrze ogonem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolorowe ryby, by po warsztatach pobiegać z nimi na dworze.

Czytaj więcej...

Mamy przyjemność zaprosić Was na jedyne takie wydarzenie! "Plama time to say goodbye" to ostatni występ absolwentów Zespołu Szkół w Cybince, zabawna i wzruszająca sztuka pt. "Czarnoksiężnik z Krainy ZOZ" oraz koncert przebojów w wykonaniu członków grupy. Zapraszamy już 10 czerwca (piątek) na godz. 18:00 do Sali Widowiskowej MGOK! Wstęp oczywiście wolny!

Czytaj więcej...

12 czerwca 2016 r. (niedziela) zapraszamy na godz. 18:00 do sali widowiskowej MGOK Cybinka. Tym razem mamy dla Was  bardzo niezwykły koncert. Niezwykły, ponieważ wspólnie z Wami pragniemy świętować dwulecie istnienia zespołu śpiewaczego "Antidotum" działającego przy MGOK. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, dlatego tym bardziej zapraszamy całe pokolenia.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Rąpicach trwał, aż trzy dni! Pierwszego dnia dzieci udały się do Leśnictwa Rąpice i miały okazję wysłuchać opowiadań Pana Adama Radkiewicza o wilkach oraz drapieżniku. Mogły także obserwować gniazda z młodymi przez lornetkę. Po powrocie wszyscy zostali obdarowani smakołykami od pracowników placówki. Następnego dnia do Naszych dzieci zawitał Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk ze słodyczami i życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Później było malowanie twarzy i balonów – super zabawa!

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zgłaszania się na do konkursu wokalnego "Gwiazdy są wśród Nas" oraz do aktywnego uczestnictwa podczas samego konkursu! Konkurs zostanie zorganizowany 24 czerwca 2016 r. (piątek) o godz.17.00 na scenie, na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Cybince. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca!

Czytaj więcej...