_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W sobotę, 28.05.2016 r. Spotkanie MiedzypokoleNiAMI pt. „Smaczne chwasty” nie odbyły się w takiej formie, jak zaplanowaliśmy. Chwasty takie jak pokrzywa, akacja, dziki bez, lebioda, szczaw zrywane na terenach naturalnych, niezanieczyszczonych (rzeka, pola, łąki) czekały na użycie w smacznych potrawach. Niestety gotować w ten długi, leniwy weekend chciało tylko kilka osób, toteż po zjedzeniu bułki, wypiciu napoju z cytryną i miętą ,skręcaniu baloników z dziećmi i pogawędki wszyscy rozeszli się do domu. Dziękujemy tym, którzy mimo pięknej pogody dotarli do nas!

Czytaj więcej...

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was na warsztaty z cyklu "Spotkania z przyrodą", nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. Tym razem zabierzemy Was do świata barwnych motyli. Nauczymy się jak je złapać i nie uszkodzić, a także dowiemy się ile gatunków motyli dziennych żyje w Polsce oraz dlaczego powinno się chronić motyle i ich siedliska. Zapraszamy już 19 czerwca (niedziela) na godz. 14:00 do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie!

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na promocję książki Witolda Pronobisa "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci." Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 15:00, w foyer sali widowiskowej MGOK Cybinka. Wstęp wolny. Książka stanowi zapis swoistego „śledztwa”, jakiego podjął się Witold Pronobis, historyk, dziennikarz, pracownik Radia Wolna Europa, a prywatnie bliski krewny Stefana Roweckiego. 

Czytaj więcej...

Już 4 czerwca 2016 r. (sobota) zapraszamy do Kłopotu! Po raz kolejny odbędzie się tam święto Bociana Białego. W tym roku w programie przewidziano m. in.: występy lokalnych zespołów, pokaz karate grup z MGOK, pokaz i warsztaty Zumby, karaoke, wystawa rękodzieła, warsztaty plastyczne poprowadzone przez Naszego Animatora Kultury oraz wiele, wiele więcej.

Czytaj więcej...

Klub Mam, którego organizatorem jest MGOK Cybinka zaprasza Mamy, Babcie, Dziadków i Tatusiów z dziećmi na "Śniadanie na trawie z książką!". Wspólnie z Naszym Animatorem Kultury zrobicie przekąski, porysujecie kredą, poskręcacie balony i zrelaksujecie się przy dobrej książce dla dzieci! Spotkanie odbędzie się już 30 maja (poniedziałek) o godz. 10:30 na trawie przy terenach utwardzonych za MGOK. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do Animatora Kultury pod numerem telefonu: 507 600 636.

Czytaj więcej...

Spotkajmy się ponownie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury na warsztatach międzypokoleniowych by wspólnie porozmawiać, pogotować i zjeść! W programie: warsztaty kulinarne, czyli spróbujemy ujarzmić kilka łatwo rozpoznawalnych "chwastów" gotując z nich wspólnie smakowite potrawy oraz dobra atmosfera! Warsztaty odbędą się już 28 maja o godz. 17:00. Wpisowe to tylko 5 zł. Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj więcej...

21 maja 2016 r. (sobota) w Białkowie odbył się Festyn Rodzinny "Bobolanki". Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince miał swój udział w organizacji w imprezy. Nasz Animator Kultury Alicja Jankowska przybyła na festyn z "balonowymi" warsztatami, natomiast Nasz dźwiękowiec Romek Weryszko odpowiadał za nagłośnienie całej imprezy. Z relacji ich oraz przybyłych osób wywnioskować można, że zabawa się udała i bez względu na wiek, każdy znalazł coś dla siebie!

Czytaj więcej...

22 maja 2015 r. (niedziela) o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Ojca. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince, Przedszkola Publicznego w Cybince, Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince, Szkoły Podstawowej w Białkowie, dzieci przygotowane przez zespół muzyczny "Klimat" oraz jako gwiazda wieczoru zespół "Klimat".

Czytaj więcej...

Dzieci z Rąpic miały przyjemność spotkać się z pszczelarzem Panem Marcinem Tomaszewskim. Była to bardzo ciekawa lekcja, dzięki której dowiedziały się kilku informacji związanych z pracą pszczelarza. Pan Marcin podkreślał jak ważne jest znaczenie pszczół w przyrodzie i jak bardzo są to pracowite owady. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały rój pszczół dostrzegając wśród nich królową. Mogły też zobaczyć przyrządy potrzebne przy pracy w pasiece. Na zakończenie spotkania dzieci zajadały się pysznym miodem i słodkim upominkiem.

Czytaj więcej...

Dzięki małym złotym rączkom, ogródki przy naszej filii zmieniły się nie do poznania. Dzieci razem z paniami posadziły piękne kwiatki i wysiewały nasionka. Jak zawsze wykazały się dużym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzach pracowały jak mrówki. Teraz kwiatki będziemy podlewać i obserwować jak rosną. 

Czytaj więcej...