_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

5 grudnia 2015 roku z inicjatywy Służby Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Radą Sołecką w Kłopocie odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Spotkania z przyrodą”. Akcja ta została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Czytaj więcej...

I już po występie kabaretowym K2! Chyba na początku warto wspomnieć, że kto nie był ten zdecydowanie może żałować. Występ był bardzo udany i bez chusteczek się nie obyło. Bardzo mocno dziękujemy K2 za świetny występ, za wpis do naszej pamiątkowej kroniki i życzymy wielu, wielu trzymających równie wysoki poziom występów i skeczy! 12 cali, miejscowy karateka i wiele innych słów to od dziś słowa klucze, które będą przywoływały świetne wspomnienia!

Czytaj więcej...

Zapraszamy Was na Gminne Kolędowanie "Nim Gwiazdka Zabłyśnie"! Już 18 grudnia (piątek) na Placu Kultury przy MGOK w Cybince od godz. 14:00! Wśród ważniejszych atrakcji: wspólne kolędowanie, jasełka, "Jarmark Bożonarodzeniowy" z choinkami, karpiami i ozdobami świątecznymi, degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych, seans filmowy dla najmłodszych (wstęp wolny), pokaz rękodzieła ludowego, ciasto dla każdego i wiele wiele innych atrakcji dla każdego przedziału wiekowego. Poczuj razem z Nami magię Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej...

Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu w Klubie Mam!  Było bardzo miło i owocnie! Szukaliśmy inspiracji i dzieliłyśmy się pomysłami. Jeden z nich będzie realizowany już 7 grudnia – Mikołajki dla Mam z małymi dziećmi.  Kolejne spotkanie już w poniedziałek (30 listopada), na którym dzieci będą mogły pobawić się w dmuchanym zamku oraz posłuchać bajek na wygodnym kocyku - chwila wytchnienia dla mam(oraz chętnych tatusiów) i miła atmosfera.  Zapraszamy!

Czytaj więcej...

30 listopada 2015 o godz. 8.00 oraz 9.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się dwa interaktywne spektakle dla dzieci klas I-IV Zespołu Szkół w Cybince. Występ teatralny pt. „Dwie Dorotki” przygotowany został przez studio ArtRe z Krakowa.

Czytaj więcej...

Poniedziałkowe południe (30.11.2015r) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury minęło pod znakiem zabaw wspaniałej gromadki z Klubu Mam. Następne spotkanie to „Mikołajki w Klubie Mam”, które odbędą się  7 grudnia o godz. 10:00. Zapraszamy mamy i tatusiów z dziećmi.

Czytaj więcej...

To było już ostatnie spotkanie z serii Robotyka Lego Mindstorms. Najwięcej emocji i zabawy miały dzieci ze zbudowanych własnoręcznie robotów sumo, które po odpowiednim zaprogramowaniu walczyły ze sobą na macie.  Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz kubki Małego Inżyniera.

Czytaj więcej...

W ramach cyklu „Spotkania z przyrodą” nad którymi honorowy patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zapraszamy na pierwsze warsztaty edukacyjno-techniczne: „BUDOWANIE KARMNIKÓW DLA PTAKÓW”, gdzie będzie można zbudować własny karmnik oraz dowiedzieć się dlaczego ptaki w okresie zimowym pukają do okien, czy należy dokarmiać ptaki, czym je karmić i wiele, wiele innych ciekawostek!

Czytaj więcej...

W dniu 24 listopada br. w naszej świetlicy w Rąpicach odbyło się wielkie pieczenie ciasteczek. Dzieci bardzo licznie przybyły na warsztaty. Oczywiście rozpoczęło się od przygotowania ciasta, z którego następnie każdy mógł samodzielnie wyciąć ciasteczka foremkami o różnych kształtach, a następnie ułożyć na przygotowanej brytfannie. Z niecierpliwością czekaliśmy na wypieki, które następnie dekorowaliśmy rozpuszczoną czekoladą i cukiereczkami. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie pracowały. Oczywiście najprzyjemniejszą częścią całych warsztatów była degustacja ciasteczek, które były przepyszne, mniam….

Czytaj więcej...