_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W pierwszy dzień wiosny (21 marca 2016r .) w Klubie Mam odbyły się warsztaty, na których można było zrobić z dziećmi dekoracje wielkanocne. Następny Klub Mam  już po świętach, czyli 4 kwietnia! Będzie dmuchaniec dla dzieci oraz jak zwykle kawa, herbata i pyszna niespodzianka dla naszych kochanych Mam. Już teraz zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej...

18 marca 2016 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Cybince. Mimo chłodu uczestnicy dzielnie obeszli główne ulice Cybinki ze śpiewem na ustach i przepięknymi, kolorowymi kwiatami z bibuły. Fantastyczna eko-marzanna, która prowadziła cały kolorowy korowód została rozebrana przez uczestników na części na placu MGOK przy amfiteatrze. Specjalista ds. segregacji z ZUK Cybinka Sp. z o. o., zaopatrzony w kolorowe worki, poinstruował wszystkich o prawidłowym segregowaniu odpadów.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż więc i w filli MGOK Cybinka w Rąpicach przygotowania ruszyły pełną parą. Dzieci wykonywały ze specjalnej masy ozdoby wielkanocne, baranki i kurki. Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszyły się zajęcia ze zdobienia styropianowych jajek cekinami, wstążkami oraz ich malowanie. Dzieci wykonanymi przez siebie ozdobami świątecznymi przyozdobiły świetlicę wykazując się przy tym ogromną pomysłowością oraz zaangażownaiem. 

Czytaj więcej...

Ostatnie dni w świetlicy w Rąpicach były szczególnie bardzo aktywne. Dzieci miały ręce pełne roboty i na pewno się nie nudziły, ale mimo tylu zajęć nie zapomniały o Dniu Sołtysa i wraz z opiekunką przygotowały przepiękne własnoręcznie zrobione kwiatki, laurkę z życzeniami oraz słodki upominek dla Sołtysa Rąpic Ryszarda Banaszkiewicza, który nie ukrywał swojego zaskoczenia. Wszyscy spędził miło czas przy herbatce i opowieściach dot. pracy sołtysa.

Czytaj więcej...

Sala Widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince 21 marca 2016 r. (poniedziałek) wypełniła się aż trzykrotnie po brzegi. Po raz kolejny na widowni zasiadły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince, Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Cybince oraz Niepublicznego Przedszkola "Kraina Kota w Butach". 

Czytaj więcej...

11 marca 2016 r. (piątek) na Placu Kultury przy MGOK Cybinka odbył się po praz pierwszy "Kiermasz Wielkanocny". W tym roku wyjątkowo, wszystkie datki zebrane podczas kiermaszu przeznaczono dla poszkodowanej w wyniku pożaru domu rodziny z Kłopotu. Każdy człowiek dobrej woli, który zawitał tego dnia na plac mógł nabyć w symbolicznych cenach dekoracje wielkanocne (które przygotowała m. in. Nasza Animatorka Kultury na warsztatach plastycznych z dziećmi w MGOK i Przedszkolu Publicznym, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz Zespołu Szkół w Cybince), przepyszne ciasta oraz tradycyjne potrawy wielkanocne.

Czytaj więcej...

10 marca 2016 r. (czwartek) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wraz z animatorem kultury przygotowywały stroiki i elementy dekoracji Wielkanocnej. Prace zrobione podczas zajęć zostały wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się 11 marca 2016 r. na Placu Kultury przy MGOK Cybinka. 

Czytaj więcej...

W środę 9 marca 2016 r. w Przedszkolu Publicznym w Cybince odbyły się warsztaty, które poprowadziła animator kultury z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Dzieci miały za zadanie stworzyć kompozycję na kartkach wielkanocnych, które docelowo miały iść na sprzedaż podczas kiermaszu wielkanocnego. Kartki wyszły przepiękne, a na kiermaszu rozeszły się wszystkie w szybkim tempie. 

Czytaj więcej...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Dyrektor Ewelina Skórska zaprosiła na deski sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry z ich najnowszą sztuką dla dorosłych pt. „Trzy Świnki”. O godz. 18, kiedy sala wypełniła się w połowie Dyrektor powitała wszystkich przybyły i zaprosiła aktorów na scenę.

Czytaj więcej...