_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

„Rzecz o motylach” to zajęcia, które 5 sierpnia w ramach projektu „Przyroda nasze dobro wspólne” przygotował i poprowadził w MGOK Pan Krzysztof Gajda. Zajęcia rozpoczęły się omówieniem charakterystyki motyli, ich cech, miejsc występowania, gatunków. Po części teoretycznej urozmaiconej barwnymi zdjęciami motyli wykonanymi przez prowadzącego  grupa udała się w teren, by „na żywo” podziwiać, łapać za pomocą specjalnej siatki oraz wspólnie rozpoznawać  rozmaite gatunki tych pięknych owadów. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość wspólnie z animatorem kultury wykonać książkowe zakładki z motylami.

Czytaj więcej...

W ramach „Maratonu ze sztuką” organizowanego wakacyjnie w M-GOK Cybinka 6 oraz 7 sierpnia odbyły się warsztaty kreatywne, które poprowadziła animator kultury Alicja Jankowska. Pierwszego dnia uczestnicy malowali na ceramice kolorowe wzory, a następnego na zajęciach pod tytułem „Uszyj sobie przyjaciela” dzieci szyły zaprojektowane według własnego pomysłu prace. Dla jednych „przyjacielem” był pączek dla innych straż pożarna, lisek, kotek czy kawałek pizzy.

Czytaj więcej...

8 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince świętowaliśmy Wielki Dzień Pszczół. Święto odbyło się w Gminie Cybinka już po raz trzeci i objęte zostało patronatem burmistrza Pana Marka Kołodziejczyka, który również uczestniczył w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

III Turniej FIFA zbliża się wielkim krokami, a do końca zapisów został już tylko tydzień. Poniżej prezentujemy jak szybko i łatwo można stać się LEGENDĄ III Turnieju FIFA. Na karty zgłoszeń czekamy w sekretariacie MGOK Cybinka tylko do 11 sierpnia br.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny _kultura wybrała się na wakacje. W tym roku postanowiła spędzić go ze sztuką i edukacją właśnie w MGOK! Przygotowaliśmy dla Was właśnie z tej okazji m. in.: warsztaty o motylach, malowanie na ceramice i warsztaty z mozaiką ceramiczną. Szczegóły dotyczące konkretnych zajęć na plakacie.

Czytaj więcej...

Już 8 sierpnia, o godz. 14 na Placu Kultury przy MGOK Cybinka odbędzie się po raz II w Gminie Cybinka "Wielki Dzień Pszczół". W programie m. in.: warsztaty plastyczne, lekcja pszczelarstwa z pszczelarzem, mała kuchnia z miodem, pogadanka z leśnikiem i wiele więcej! Ponadto organizatorzy przygotowali drzewo owocowe dla każdego kto przyniesie 2kg makulatury. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.

Czytaj więcej...

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenów Gminy Cybinka w wieku do 16 roku życia do zapisywania się na III Turnieju FIFA. Wypełnione karty zgłoszeń przyjmowane będą w sekretariacie MGOK Cybinka do 11 sierpnia! Eliminacje, które wyłonią najlepszą ósemkę odbędą się w dniach od 16.08 do 25.08 w świetlicy MGOK, a Wielki Finał odbędzie się w sali kinowej MGOK podczas tegorocznego zakończenia wakacji 30 sierpnia. Na uczestników i zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Nie zwlekaj, zapisz się już dziś i zostań LEGENDĄ!

Czytaj więcej...

22 lipca 2017 r. w Białkowie odbyła się kolejna – IX  edycja imprezy edukacyjno-integracyjnej „Jak to z chlebem było” połączona z VI Zjazdem byłych mieszkańców Polesia i ich potomków oraz 10-leciem działalności Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa.

Czytaj więcej...

23 lipca podczas Mszy świętej odbyło się uroczyste pożegnanie Księdza Proboszcza – Stanisława Pawul. Na Mszę świętą licznie przybyły delegacje z całej Gminy, aby podziękować Księdzu Proboszczowi za 13-letnią posługę duszpasterską w Parafii Cybinka. W imieniu pracowników Urzędu Miejskiego w Cybince oraz mieszkańców Gminy księdza Proboszcza oficjalnie pożegnał Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk.

Czytaj więcej...