_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W Krainie Pani Muzyki

10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "W Krainie Pani Muzyki" zorganizowane dla dzieci ze szkoły podstawowej. Artyści przygotowali fantastyczno-przygodowy musical zatytuowany "Czarnoksiężnik z krainy OZ".

Czytaj więcej...

Przebojowy Prima Aprilis

III Edycja konkursu piosenki „Przebojowy Prima Aprilis” objęta patronatem burmistrza Cybinki Pana Marka Kołodziejczyka już za nami!

Do konkursu zgłosiło się 13 osób, które wystąpiły indywidualnie oraz jedna grupa. Występy uczestników były na naprawdę na wysokim poziomie, a jury w składzie: Zbyszko Jatczak - Dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego Sebastian Łukaszewicz – Sekretarz Gminy oraz Beata Słodownik – wokalistka zespołu „Klimat” miało trudny orzech do zgryzienia.

Czytaj więcej...

Dnia 5.04.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy teatrzyk kukiełkowy z Kwidzyna - firma fotograficzna Piano z przedstawieniem pt: „Kopciuszek” na podstawie baśni Braci Grimm. Maluchy z zapartym tchem śledziły losy kopciuszka, były zachwycone przedstawieniem. Jednak teatrzyk nie był jedyną atrakcją tego dnia, czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka - indywidualna sesja zdjęciowa w baśniowych strojach!

Czytaj więcej...

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ze Słubic zaprasza na bezpłatny kurs języka angielskiego w Cybince.
Kursy są organizowane we współpracy ze szkołą językową Lingua Viva z Zielonej Góry. Są przeznaczone dla osób w wieku 50-64 lata, mających maksymalnie średnie wykształcenie. Nie ma znaczenia to, czy pracują, czy są nieaktywni zawodowo.

Czytaj więcej...

Dzieci razem ze swoimi paniami usiadły do przedświątecznego wielkanocnego śniadania, gdzie czekały na nich pyszne baby i słodkie jajeczka. W czasie wspólnego świętowania, przedszkolaków odwiedził zajączek, który przyniósł mnóstwo słodkich prezencików. Maluchy świetnie bawiły się z zającem, wykonywały różne zadania przez niego przydzielone: kolorowały świąteczne obrazki, rozwiązywały zagadki i szukały ukryte przez zajączka jajka.

Czytaj więcej...

21 marca - pierwszy dzień wiosny, niestety pogoda w tym dniu nie dopisała. Zamiast kolorowego pochodu z marzanną były zajęcia plastyczne, na których dzieci rysowały piękną Panią Wiosnę, kolorowały i wykonywały czapeczki. Nie brakowało też wspólnych zabaw. Po aktywnych zajęciach na dzieci czekały pyszne kiełbaski, przygotowane jak zawsze przez niezastąpionych rodziców.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na KABARETOWĄ BIESIADĘ ŚLĄSKĄ, która odbędzie się 4 maja (piątek) o godz. 17:00 w Sali widowiskowej MGOK. Bilety do nabycia w sekretariacie MGOK w cenie 35 zł/osoby. Dobra zabawa gwarantowana, serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Kiermasz Wielkanocny

24 marca w godzinach 15-17 odbył się tegoroczny Kiermasz Wielkanocny. To już trzecia odsłona tego wydarzenia wprowadzająca mieszkańców gminy w świąteczny klimat. Kiermasz rozpoczęli Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady – Anna Śliwińska, Proboszcz Parafii – Ks. Piotr Kępka.

Czytaj więcej...

Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy już wiosny. Wczoraj 21 marca mieliśmy pierwszy kalendarzowy jej dzień. Pogoda może nie dopisała szczególnie ale to nie przeszkodziło dzieciom z Bajkowego Przedszkola w Cybince godnie go przywitać. Cały korowód pięknie przystrojony ręcznie wykonanymi kwiatami odwiedził nasz ośrodek w dwóch turach. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film animowany po czym ruszyły z marzanną w dalszą drogę.

Czytaj więcej...