_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Informacja

Informujemy, że 21 czerwca (piątek) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy!

12 czerwca dzieci z filii w Rąpicach odwiedziły Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie. Na początku wizyty Pani Kierownik opowiedziała maluchom o działalności swojej jednostki, a następnie oprowadziła je po terenie placówki. Panie pracujące w ośrodku przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci: wspólne gry i zabawy, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz przepyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wizytę.

Czytaj więcej...

Rowerowe Wakacje

Informujemy, że w okresie od 24 czerwca do 5 lipca odbędą się "Rowerowe Wakacje 2019" organizowane przez Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO.

Czytaj więcej...

4 i 11 maja odbyły się kolejno trzecia i czwarta lekcja z seniorkami. Na trzeciej wkroczyliśmy w świat internetu. Panie zapoznały się z przeglądarką internetową, zobaczył w jaki sposób mogą wyszukiwać interesujące je strony i informacje. Na lekcji 4 założyliśmy konta e-mail i przetestowaliśmy wysyłanie i odbieranie wiadomości.

Czytaj więcej...

Powitanie Wakacji

Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza dzieci i młodzież na Powitanie Wakacji, które odbędzie się 19 czerwca w godzinach od 12:00 do 15:00 na Placu Kultury przy MGOK Cybinka.

Czytaj więcej...

W Krainie Pani Muzyki

Dzisiaj 11 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili nas artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" z Zielonej Góry. W sali widowiskowej MGOK Cybinka wykonali koncert pt. „Szewczyk Dratewka, lajkonik i hejnał krakowski”. Dzieci bawiąc się zaznajomiły się z muzyką prosto z Krakowa. Jeden śmiałek z publiczności wcielił się w lajkonika i razem z artystami występował na scenie.

Czytaj więcej...

W piękne, niedzielne popołudnie 18 maja w Czerwieńsku odbył się XIII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Na festiwal przyjechało bardzo dużo zespołów, które występowały w trzech kategoriach:

1. Debiuty

2. Instrumenty elektroniczne

3. Instrumenty tradycyjne – żywe

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na wystawę Artystyczna ekologia, która dostępna będzie w świetlicy _kultury MGOK w środę 19 czerwca w godzinach 12:00 - 15:00. 

Zaprezentowane prace powstały w trakcie serii warsztatów ekologicznych prowadzonych w ramach projektu RE.akcja 2019 realizowanego przez MGOK w Cybince w partnestwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12. Osoby, które brały udział w warsztatach proszone są o wypożyczenie na czas trwania wystawy swoich prac. 

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, które odbędą się w czwartek 13 czerwca o godzinie 15:30 w MGOK Cybinka. Na zajęciach stworzymy ptaki z masy papierowej, natomiast 18 czerwca, we wtorek będziemy kolorować i ozdabiać powstałe figurki. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy do środy 12 czerwca. Zgody na zajęcia dostępne w świetlicy _kultury MGOK. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

We wtorek 4 czerwca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Klubem Senior+ w Cybince zorganizował ciasteczkowe warsztaty kulinarne dla seniorów. Panie z wielkim zapałem zabrały się do wyrabiania ciasta. Jedne mieszały, inne wykrawały z ciasta kółka. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnego spędzenia czasu jak również wymiany kulinarnych doświadczeń.

Czytaj więcej...