_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

21 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkół w Cybince. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły – Wioletta Łozowska, która powitała zaproszonych gości, grono pedagogiczne i absolwentów. Następnie najlepsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami za udział w konkursach i pracach na rzecz szkoły. Dyrektor Szkoły dziękowała również rodzicom oraz osobom, którzy w sposób wyjątkowy  angażowały się  w działalność szkoły.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Noc Świętojańską, która odbędzie się już 23 czerwca 2017 r. o godz. 17:30 w Sądowie na przystani kajakowej Nadleśnictwa Cybinka! W programie m. in. wspólne gotowanie, plecenie wianków, ognisko, przyśpiewki, obrzędy słowiańskie, muzyczne czary mary, warsztaty techniczne i plastyczne oraz zajęcia edukacyjne z leśnikiem. Wydarzenie dofinansowane przez Gminę Cybinka, realizowane w ramach zadania publicznego "Upowszechnianie kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz nauki, szkolnictwa, edukacji, oświaty i wychowania".

Czytaj więcej...

EkoWarsztaty w szkole

Dziś (14.06.2017) Animatorka Kultury M-GOK Cybinka, na zaproszenie nauczyciela, przeprowadziła  eko-warsztaty w klasie IIb Szkoły Podstawowej w Cybince. Tym razem były to pajączki z niechcianych już, kolorowych, plastikowych klocków. W klasie animator opowiedział o zasadzie 3R, o sposobach dbania o naszą Ziemię. Dzieci posiadały już dużą wiedzę na temat segregacji śmieci, uczestniczyły również w konkursach ekologicznych, a na samym początku zaśpiewały piękną piosenkę o ekologii. To się chwali!

Czytaj więcej...

W ubiegłą niedzielę (11.06.2017) Animator Kultury M-GOK Cybinka - Alicja Jankowska- zawitała z warsztatami na Festyn Rodzinny do Białkowa, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Białkowie. Oprócz wielu innych atrakcji tego dnia, liczni i chętni do tworzenia uczestnicy mogli zrobić biżuterię ekologiczną (naszyjnik/bransoletkę) oraz recyklingowe stwory.

Czytaj więcej...

Dnia 9.06.2017r w Miejsko-Gminnym Osrodku Kultury odbył się konkurs ekologiczny dla gimnazjalistów, który przygotowała Pani Sławomira Czerniawska - nauczyciel z Zespołu Szkół w Cybince. Konkurs rozpoczął się prezentacją multimedialną, którą przygotowała jedna z uczennic. Klasy zdobywały punkty w trzech kategoriach: koszulka ekologiczna, piosenka/wiersz ekologiczny oraz konkurs wiedzy przyrodniczej. Jury oceniało także prace fotograficzne, które uczniowie wysyłali wcześniej na konkurs pt. "Jak przyroda walczy o swoje".

Czytaj więcej...

Dzień pustej klasy

9 czerwca w M-GOK Cybinka, w ramach "Dnia pustej klasy" odbył się seans filmu przyrodniczego, na który przybyły klasy IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Cybince.

Czytaj więcej...

Chcesz poczuć się jak na planie filmowym? Ogłaszamy konkurs, w którym nagrodą jest udział w warsztatach z przedstawicielami Szkoły Filmowej w Łodzi podczas 46. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie!. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od najlepszych, jak wygląda strona artystyczna i techniczna kina. Inicjatorką włączenia młodych w Lubuskie Lato Filmowe jest Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

W sobotę 10 czerwca dzieci z filii w Rąpicach wybrały się na wycieczkę. Maluchy zwiedzały Lubuskie Muzeum Wojska Polskiego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie. Eksponaty związane z historią Wojska Polskiego zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw Bubuland w Zielonej Górze. Dzieci  szalały na Sali, korzystając  ze wszystkich  dostępnych atrakcji. Na zakończenie wycieczki na maluchów czekał posiłek w McDonaldzie. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Czytaj więcej...

W Dniu Dziecka maluchy z filii w Rąpicach przeniosły się w świat zwierząt, dzięki bajce Kot Koccurro. Po seansie filmowym nadszedł czas na słodki poczęstunek. Dzieci nabrawszy sił i energii ruszyły do zabawy na świeżym powietrzu, której nie było końca.

Czytaj więcej...

Kolejna niedziela filmowa przed Nami! Zapraszamy 18 czerwca do sali widowiskowej MGOK. O godz. 15:00 wspólnie z koalą Bustera Moona uratujemy teatr. Na godz. 17:00 przygotowaliśmy dla młodzieży oraz dorosłych nominowany do oscara film wokół którego było wiele zamieszania podczas rozdania nagród.

Czytaj więcej...