_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

We wtorek, 21 listopada w naszej gminie obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz. Pan Alfons Łazarczyk, mieszkaniec Cybinki obchodził swoje 100 urodziny. Z tej okazji Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk, Dyrektorzy, Kierownicy i przedstawiciele jednostek podległych Gminie Cybinka, najbliższa rodzina oraz zaprzyjaźnieni mieszkańcy odwiedzili Jubilata w sali MGOK oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz kwiaty.

Czytaj więcej...

W czwartek, 16 listopada w sali MGOK odbyły się kreatywne zajęcia dla dzieci. Uczestnicy wykorzystując brystol, pastele i kolorowe ozdoby wykonali przepiękne maski niedźwiedzia i lisa. Dzieci bardzo chętnie kolorowały, wycinały i wyklejały maski. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy 30 listopada na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Gminie Cybinka nad którymi patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 w Sali Widowiskowej MGOK Cybinka. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Cybinka została upamiętniona uroczystą Mszą Świętą odprawianą w kościele parafialnym w Cybince, oddaniem hołdu i złożeniem kwiatów pod tablicą "Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość" oraz programem artystycznym w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk wygłosił również okolicznościowe przemówienie.

Czytaj więcej...

6 grudnia o godz. 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbędzie się "Choinka dla Dzieci Niepełnosprawnych". Akcja pod patronatem Burmistrza Marka Kołodziejczyka. W programie: poczęstunek dla dzieci, prezent upominkowy dla każdego dziecka, gry i zabawy, konkursy oraz malowanie twarzy. Zapisy odbywają się w OPS w Cybince w pokoju świadczeń socjalnych do 30 listopada 2017 r.

Czytaj więcej...

Kolejna niedziela filmowa przed Nami! Zapraszamy 19 listopada do sali widowiskowej MGOK. O godz. 15:00 spotkamy się z Gru i jego adoptowanymi córkami oraz, oczywiście z Minionkami! Na godz. 17:00 przygotowaliśmy dla młodzieży oraz dorosłych film komediowy. Trzej zdesperowani emeryci postanawiają napaść na bank, który pozbawił ich oszczędności...

Czytaj więcej...

Czwartego listopada w MGOK Cybinka odbyły się warsztaty z plecionkarstwa. Uczestnicy pod okiem instruktora uczyli się jak pleść kosze z wikliny. Efekty z pięciu godzin pracy ręcznej dały jednak dużo satysfakcji, a także chęci do dalszego wyplatania tą tradycyjną metodą. 

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się kolejne ważne święto w kalendarzu każdego Polaka. Tym razem jest to 11 listopada i już 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości, która tym samym rozpoczyna całoroczne świętowanie w całej Polsce okrągłej setnej rocznicy, która przypadnie w przyszłym roku. Zapraszamy 11 listopada (sobota) na godz. 10:00 do Kościoła Parafialnego w Cybince na mszę świętą za Ojczyznę, po której odbędzie się uroczysty apel pamięci oraz symboliczne złożenie kwiatów przy tablicy Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość. Po części oficjalnej przy tablicy odbędzie się część artystyczna z poczęstunkiem w sali widowiskowej MGOK Cybinka. Zapraszamy!

Czytaj więcej...