_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Kiermasz Wielkanocny

Zapraszamy wszystkich na "Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się już w ten piątek (11 marca 2016 r.) o godz. 15:00 na Placu Kultury przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. W programie między innymi pokaz ratownictwa OSP, degustacje tradycyjnych potraw oraz ciast świątecznych, występy lokalnych artystów i kiermasz.  

Czytaj więcej...

20 marca (Niedziela Palmowa) zapraszamy na "Niedzielę Filmową" do Sali Kinowej/Widowiskowej MGOK ! Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na kontynuację świetnego filmu animowanego o sympatycznym Drakuli i jego Hotelu. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy młodzież i dorosłych na film z siedmioma nominacjami do Oscara (w tym za najlepszy film) o astronaucie i jego przygodzie na Marsie!

Czytaj więcej...

W sobotę 27.02.2016 r. nasi najmłodsi piłkarze z Perły zmierzyli się z innymi zespołami w turnieju o Puchar Burmistrza Cybinki. Niestety na turniej nie dotarły drużyny z Barlinka i Dębna. Jednak udało się stworzyć cztery drużyny Perły i przeprowadzić turniej według pierwotnego planu. Dwie drużyny całkowicie zdominowały rozgrywki wygrywając swoje grupy. 

Czytaj więcej...

27 lutego 2016 r. (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty międzypokoleniowe pod nazwą  „Między pokoleNiAMI". Celem warsztatów było przełamywanie barier, integracja pokoleń, tworzenie świeżych, ponad podziałami, relacji miedzy uczestnikami. Była to okazja do spotkania w miłej atmosferze, do wspólnego gotowania, wymiany doświadczeń. 

Czytaj więcej...

W piątek (26.02.2016 r.) na deskach sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince zaprezentował swoje barwne widowisko cyrk „Fantik”. Na widowni pojawiły się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Białkowa, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Cybince oraz Niepublicznego Przedszkola „Kraina Kota w Butach”.

Czytaj więcej...

25 lutego 2016 r. (czwartek) Zespół Szkół w Cybince zorganizował w salach MGOK dla uczniów i uczennic szkoły podstawowej oraz gimnazjum warsztaty techniczne chemii w małej skali poprowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Wśród doświadczeń, które dzieci i młodzież miała okazję wykonać było ogrzewanie manganianu(VII) potasu, działanie magnezem na roztwór kwasu chlorowodorowego oraz podpalenie stołu. Naszego stołu...

Czytaj więcej...

Zespół w swoim repertuarze posiada zarówno piosenki biesiadne, okolicznościowe jak i ludowe czy patriotyczne. Aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych na terenie ziemi Lubuskiej. Występują na licznych festiwalach, przeglądach zespołów ludowych, imprezach ludowych i festynach, a ich dorobek często prezentowany jest na terenie naszej Gminy i w okolicznych miejscowościach. Zespół otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Czytaj więcej...

23 lutego br. o godz. 1700 w Świetlicy w Rąpicach odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przekazania przez mieszkańców Rąpic informacji o  zagrożeniach bezpieczeństwa w pobliżu ich miejsca zamieszkania biorącym udział w spotkaniu funkcjonariuszom Policji. Do podstawowych potrzeb każdego mieszkańca należy poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Z przykrością informuję, że w bieżącym roku Społeczne Ognisko Muzyczne w Cybince nie znalazło się na liście organizacji pożytku publicznego, którym można przekazywać 1% podatku dochodowego za rok 2015. W związku z powyższym, w trosce o to aby potencjalni darczyńcy nie mieli kłopotów z prostowaniem zeznań podatkowych, proszę w bieżącym roku nie umieszczać SOM Cybinka w zeznaniach podatkowych.

Czytaj więcej...

W ramach cyklu "Miesiąc z _kulturą" informujemy Was o najbliższych wydarzeniach i zajęciach organizowanych lub współorganizowanych przez MGOK. Co miesiąc dowiecie się co, kiedy i o której! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przygotowaną na marzec!

Czytaj więcej...