_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Lubisz wyzwania? Posiadasz talent aktorski? Lub go nie posiadasz, ale chcesz się czegoś nauczyć? Jesteś osobą przebojową, która chce się wykazać? Lub cichym człowiekiem pragnącym przełamać nieśmiałość? Masz zdolności do tworzenia dekoracji lub strojów? Te warsztaty są właśnie dla ciebie! Zapisz się na nie już dziś, a deski teatru staną się twoim ulubionym miejscem spotkań, dobrej zabawy i ciężkiej pracy!

Czytaj więcej...

W dniu 23 września przedszkolaki z filii MGOK w Rąpicach wraz z rodzicami pożegnały lato i przywitały z uśmiechem polską złotą jesień. Najpierw czas spędzono przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, a następnie przy wykonywaniu prac plastycznych z jarzębiny, kasztanów oraz kolorowych liści. Było to nie lada wyzwanie jednak wszyscy poradzili sobie z tym znakomicie. Dzieci wraz z rodzicami pracowały z ogromnym zaangażowaniem wykazując się olbrzymią wyobraźnią oraz pomysłowością. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, które nie tylko dzieciom przyniosły radość. 

Czytaj więcej...

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Was na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Gminie Cybinka! Już 1 października na Placu Kultury przy MGOK od godziny 15:30! W programie: Teatr "Trójkąt" z Zielonej Góry w plenerze w bajce "Szewczyk Dratewka", koncert zespołu "Klimat" i dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Cybince, koncert na bębnach i dudach w wykonaniu zespołu "7 minut przerwy", koncert zespołu "Granie bez próby", popcorn, warsztaty, zagroda ze zwierzakami, malowanie twarzy, dmuchańce, bańki mydlane, ognisko i regionalne jadło. Całość poprowadzi znany i lubiany Zbyszko Jatczak (członek zespołu LóóSTRA)!

Czytaj więcej...

Kino od zawsze było wielką atrakcją dla dzieci, dlatego by uatrakcyjnić sobie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzone właśnie 20 września przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Rąpicach postanowiły przyjechać do Nas na bajkę! Nie protestowaliśmy ani minuty i zaserwowaliśmy im ciemne pomieszczenie z dobrym nagłośnieniem, wielki ekran z kolorową bajką oraz dużo śmiechu! Mamy nadzieję, że się podobało i oczywiście, zapraszamy Was ponownie!

Czytaj więcej...

Byliśmy w Chinach!

Poniedziałek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince pachniał cynamonem i przygodą. Na spotkanie z Olą Barańczak, która objechała Chiny autostopem, przygotowaliśmy tak jak obiecaliśmy ciasteczka z wróżbą i zieloną herbatę. Cieszymy się, że tak wiele osób przyszło posłuchać ciekawych i niecodziennych opowieści podróżniczych Oli. Na ponad dwie godziny przeniosły one nas do fascynującej Azji, a także przybliżyły nam ten odległy kraj oraz zwyczaje i kulturę Chińczyków. Dziękujemy i zapraszamy na podobne spotkania!

Czytaj więcej...

17 i 18 września Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zorganizował warsztaty wyplatania z wikliny papierowej. Poprowadziła je znana z tej dziedziny artystka - Magdalena Godawa-Jabłko, która tworzy jako Makkirequ. W piątek spotkanie odbyło się w oddziale MGOK w Rąpicach. Urocza grupa Pań z tej miejscowości wspaniale poradziła sobie z pleceniem abażurów i koszyków. 

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince ma przyjemność zaprosić na spotkanie grupy wsparcia osób chorych na Hashimoto (przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy), które odbędzie sie 23 września (piątek) o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Jeśli masz ten problem i chcesz się nim podzielić, dowiedzieć się jak sobie z nim radzić to zapraszamy na spotkanie, którego motywem przewodnim będzie wspólne gotowanie smacznego, bezglutenowego i zdrowego pożywienia! Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 2016

W poniedziałek, 12 września, w godzinach od 10:00 do 13:00 czytaliśmy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcję Narodowego Czytania 2016 przeprowadziła Biblioteka Miejska wspólnie z Zespołem Szkół w Cybince, przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Podstawowym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, ale i wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Zaproszeni goście,  uczniowie gimnazjum oraz wszyscy zainteresowani mogli przed budynkiem naszej Biblioteki przeczytać fragment utworu. 

Czytaj więcej...

Po wakacyjne przerwie wznawiamy nasze comiesięczne "Niedziele Filmowe"! Najbliższa odbędzie się już 25 września! Na godz. 15:00 zapraszamy całe rodziny na bezkompromisowo najlepszą animację ostatnich lat! Wspólnie z Wami zawitamy do miasta zamieszkanego wyłącznie przez zwierzęta, gdzie każdy może zostać kim chce... ale czy na pewno? Na godz. 17:00 przygotowaliśmy dla młodzieży oraz dorosłych komedię romantyczną z Maciejem Sthurem w roli głównej! To co, jesteśmy umówieni?

Czytaj więcej...

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Was do magicznego świata wycinanek Pani Eriki Schirmer. Otwarcie I wystawy oraz warsztatów wycinanek organizowanych w ramach IV dni Polsko-Niemieckich na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się 26 września na godz. 17:00 w foyer Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. O pracach Pani Eriki Schirmer opowiadać będzie Pani Barbara Krzeszewska-Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj więcej...