_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

12 czerwca 2016 r. (niedziela) zapraszamy na godz. 18:00 do sali widowiskowej MGOK Cybinka. Tym razem mamy dla Was  bardzo niezwykły koncert. Niezwykły, ponieważ wspólnie z Wami pragniemy świętować dwulecie istnienia zespołu śpiewaczego "Antidotum" działającego przy MGOK. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, dlatego tym bardziej zapraszamy całe pokolenia.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Rąpicach trwał, aż trzy dni! Pierwszego dnia dzieci udały się do Leśnictwa Rąpice i miały okazję wysłuchać opowiadań Pana Adama Radkiewicza o wilkach oraz drapieżniku. Mogły także obserwować gniazda z młodymi przez lornetkę. Po powrocie wszyscy zostali obdarowani smakołykami od pracowników placówki. Następnego dnia do Naszych dzieci zawitał Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk ze słodyczami i życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Później było malowanie twarzy i balonów – super zabawa!

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zgłaszania się na do konkursu wokalnego "Gwiazdy są wśród Nas" oraz do aktywnego uczestnictwa podczas samego konkursu! Konkurs zostanie zorganizowany 24 czerwca 2016 r. (piątek) o godz.17.00 na scenie, na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Cybince. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca!

Czytaj więcej...

W tym roku Dzień Dziecka dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince spędziła w Naszej sali widowiskowej/kinowej na aż trzech seansach filmowych! Sala wypełniona po przegi zapewniła dzieciakom schronienie przed deszczem i nauką! Korzystając z okazji Dyrektor MGOK Ewelina Skórska złożyła wszystkim przybyłym najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta!

Czytaj więcej...

30 maja 2016 r. na terenie utwardzonym Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się spotkanie w Klubie Mam pt. "Śniadanie na trawie z książką!". Wspólnie z Animatorem Kultury dzieci i mamy zrobiły zdrowe kanapki z awokado, pomidorem, ogórkiem, serem, a na deser były racuchy z kwiatami akacji. Pycha! Dzieci chętnie posłuchały czytanych opowieści o straszydłach i pobawiły się w „upiorne rymy”.  Pogoda i nastroje dopisały, mamy z dziećmi przybyły licznie więc spotkanie uważamy za udane. Bardzo udane. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

W sobotę, 28.05.2016 r. Spotkanie MiedzypokoleNiAMI pt. „Smaczne chwasty” nie odbyły się w takiej formie, jak zaplanowaliśmy. Chwasty takie jak pokrzywa, akacja, dziki bez, lebioda, szczaw zrywane na terenach naturalnych, niezanieczyszczonych (rzeka, pola, łąki) czekały na użycie w smacznych potrawach. Niestety gotować w ten długi, leniwy weekend chciało tylko kilka osób, toteż po zjedzeniu bułki, wypiciu napoju z cytryną i miętą ,skręcaniu baloników z dziećmi i pogawędki wszyscy rozeszli się do domu. Dziękujemy tym, którzy mimo pięknej pogody dotarli do nas!

Czytaj więcej...

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was na warsztaty z cyklu "Spotkania z przyrodą", nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. Tym razem zabierzemy Was do świata barwnych motyli. Nauczymy się jak je złapać i nie uszkodzić, a także dowiemy się ile gatunków motyli dziennych żyje w Polsce oraz dlaczego powinno się chronić motyle i ich siedliska. Zapraszamy już 19 czerwca (niedziela) na godz. 14:00 do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie!

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na promocję książki Witolda Pronobisa "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci." Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 15:00, w foyer sali widowiskowej MGOK Cybinka. Wstęp wolny. Książka stanowi zapis swoistego „śledztwa”, jakiego podjął się Witold Pronobis, historyk, dziennikarz, pracownik Radia Wolna Europa, a prywatnie bliski krewny Stefana Roweckiego. 

Czytaj więcej...

Już 4 czerwca 2016 r. (sobota) zapraszamy do Kłopotu! Po raz kolejny odbędzie się tam święto Bociana Białego. W tym roku w programie przewidziano m. in.: występy lokalnych zespołów, pokaz karate grup z MGOK, pokaz i warsztaty Zumby, karaoke, wystawa rękodzieła, warsztaty plastyczne poprowadzone przez Naszego Animatora Kultury oraz wiele, wiele więcej.

Czytaj więcej...

Klub Mam, którego organizatorem jest MGOK Cybinka zaprasza Mamy, Babcie, Dziadków i Tatusiów z dziećmi na "Śniadanie na trawie z książką!". Wspólnie z Naszym Animatorem Kultury zrobicie przekąski, porysujecie kredą, poskręcacie balony i zrelaksujecie się przy dobrej książce dla dzieci! Spotkanie odbędzie się już 30 maja (poniedziałek) o godz. 10:30 na trawie przy terenach utwardzonych za MGOK. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do Animatora Kultury pod numerem telefonu: 507 600 636.

Czytaj więcej...