_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.
30 listopada 2017 r. w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince już po raz drugi świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Zgromadzeni goście mieli możliwość podziwiać programy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ośnie Lubuskim.
Czytaj więcej...

W poniedziałek, 4 grudnia Animatorka Kultury z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince przeprowadziła w oddziale przedszkolnym oraz „zerówce” w Rąpicach świąteczne warsztaty dla dzieci. Maluszki własnoręcznie, z rozmaitych elementów, wykonały kartki bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

6 grudnia Mikołaj odwiedza wszystkich, bez żadnych wyjątków. Nie inaczej było w tym roku! Na specjalne życzenie Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Cybince Anny Śliwińskiej, Dyrektor MGOK Cybinka Eweliny Skórskiej oraz Kierownik OPS Cybinka Renaty Kubiak o godzinie 17:00 w drzwiach sali bankietowej pojawił Mikołaj (w jego rolę wcielił się Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk) z górą prezentów do rozdania! Poza upominkami od samego brodatego Świętego na wszystkie przybyłe dzieci czekała moc atrakcji.

Czytaj więcej...

Sali widowiskowa MGOK Cybinki w czwartek, 7 grudnia wypełniła się, aż trzykrotnie po brzegi! Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz Zespołu Szkół w Cybince mieli okazję przedłużyć sobie o jeden dzień Mikołajki i uczestniczyć w interaktywnym i świątecznym spektaklu pt. „Jak Mikołaj urwał się z choinki” przygotowanym przez Teatr Trójkąt z Zielonej Góry. Przybyłych młodych pomocników świętego Mikołaja przywitała Dyrektor MGOK Cybinka Ewelina Skórska, życząc udanego seansu oraz szczęśliwych, zbliżających się wielkimi krokami świąt. 

Czytaj więcej...

Dziś Mikołajki! Życzymy wszystkim bez względu na wiek słodkiego upominku i spokojnego dnia! Mikołajki to dobra okazja do zaprezentowania Wam powstających w domu kultury oraz w jego okolicy dekoracji świątecznych. Podobnie jak w ubiegłym roku przy głównym wejściu do MGOK stanęła przepiękna choinka, nasza kopuła nad wejściem mieni się wszystkimi kolorami, a z okien zwisają białe lampki. W środku możecie zobaczyć Mikołaja witającego gości, za którego serdecznie dziękujemy darczyńcy Agencji Celnej RTR Rafał Kędzierski, udekorowane choinki oraz dekoracje stworzone przez dzieci odwiedzające świetlicę _kultury.

Czytaj więcej...

Kolejny raz dzięki dobrze układajacej się współpracy Zespołu Szkół w Cybince oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince zorganizowano warsztaty techniczne chemii w małej skali. Uczniowie i uczennice klas szkoły podstawowej mieli okazję 5 grudnia przeprowadzić parę bezpiecznych ale i efektownych eksperymentów chemicznych pod nadzorem profesjonalych wykładowców z Torunia. Zajęcia tego typu kolejny raz udowodniły, że nauka to nie tylko teoria i regułki wkuwane w celu zdobycia pozytywnej oceny ze sprawdzianu, ale także eksperymentowanie i świetna zabawa. 

Czytaj więcej...

Już w najbliższą sobotę (9 grudnia) o godz. 13:00 zapraszamy na turniej halowy w Cybince "Pol Mar Cup". W turnieju swój udział zapowiedziało osiem drużyn, w tym: SKP Słubice, Bóbr Bobrowice, GKS Syrena Cybinka, Zorza Grzmiąca, Relaks Grabice, Juewnia Boczów, Kruszywo Raduszec Stary oraz Bóbr Bobrowice. Sportowych emocji nie zabraknie! 

Czytaj więcej...
Ostatnia w 2017 roku niedziela filmowa przed Nami! Zapraszamy 10 grudnia do sali widowiskowej MGOK. O godz. 15:00 razem z rasowym biznesmenem-dzieciakiem wykonamy tajną misję, która może zmienić losy świata! Na godz. 17:00 zapraszamy wszystkich fanów polskich komedii. Tym razem Juliusz Machulski w swoim najnowszym filmie zabiera nas w przewrotną komedią pełną najlepszego humoru. W filmie wystąpiła prawdziwa plejada gwiazd: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Andrzej Zieliński, Cezary Pazura, Tomasz Kot, Michał Żurawski, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz Monika Olejnik, ze specjalnym udziałem.
Czytaj więcej...

W dniu 23 listopada w filii w Rąpicach świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki. Podczas wspólnych zabaw maluchy opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły w rytm piosenek o misiach, rozwiązywały zagadki o niedźwiadkach, a także kolorowały misiowe obrazki. Niespodzianką były odwiedziny Burego Misia oraz Misia Pandy, które przyniosły dzieciom ciasteczka z miodem oraz misiowe żelki. Na koniec dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...