_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczyste obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi „Weteranów walczących za wolność i niepodległość ojczyzny” oraz „Polaków, którzy zginęli tragiczną i męczeńską śmiercią na Wschodzie”. Następnie wszyscy udali się do Sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince na spotkanie młodzieży z Burmistrzem oraz z Panią Jadwigą Cierach. Spotkanie rozpoczęła animacja krótkometrażowa nakreślająca wydarzenia II Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

4 maja w sali widowiskowej MGOK odbyła się Kabaretowa Biesiada Śląska z grupą FEST. Grupa powstała w 2008 roku, jej założycielem jest Jakub Tomaszewski. Zespół ma w swoim muzycznym dorobku trzy płyty. Grupę FEST tworzy małżeństwo Mirosława i Jakub Tomaszewscy oraz ich córki Sabina i Klaudia.

Czytaj więcej...

8 maja Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk zaprasza na obchody upamiętniające Dzień Zwycięstwa. Wydarzenie rozpocznie się o 8:45 przy tablicy „Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość” po czym przeniesie się do sali widowiskowej MGOK Cybinka. 

Czytaj więcej...

Informacja

Informujemy, że 2 maja (środa) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince będzie nieczynny! Za utrudnienia przepraszamy!

14 kwietnia M-GOK Cybinka współorganizował „Wiosenny Piknik edukacyjno-kreatywny” na którym uczestnicy mogli skorzystać w wielu atrakcji! Zajęcia z leśnym edukatorem Beatą Tarymą, zabawy ze Strażą Pożarną Nadleśnictwa Cybinka, tworzenie hotelu dla pszczół oraz warsztaty z animatorem kultury Alicją Jankowską na wieży widowiskowej Nadleśnictwa Cybinka uatrakcyjniły sobotni poranek. Klimatu dodało ognisko, na którym uczestnicy piekli kiełbaski.

Czytaj więcej...

Blueberry Media poszukuje bohaterów z całej Polski do nowej produkcji telewizyjnej pod roboczym tytułem: „POZNAJ HISTORIĘ SWOJEJ RODZINY”, a mieszkańcy Cybinki, także ze względu na malowniczość miasteczka, są mile widziani. Ideą programu jest odnalezienie nieznanych lub zaginionych bliskich i krewnych, odszukanie sentymentalnych miejsc oraz innych pamiątek, a także wyjaśnienie nieznanych rodzinnych faktów. Więcej szczegółów na plakacie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy serdecznie na edukacyjno-kreatywny Piknik Wiosenny! Już w sobotę, 14 kwietnia na wieży widokowej Nadleśnictwa Cybinka (przy stadionie) będzie można się zrelaksować i pobawić wspólnie na świeżym powietrzu!

Czytaj więcej...