_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dzieci z przedszkola w Rąpicach zostały zaproszone do pasieki, której właścicielem są państwo Tomaszewscy. Pan pszczelarz opowiedział maluchom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Przedszkolaki poznały także budowę ula, dowiedziały się jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka czy podkurzacz.

Czytaj więcej...

19 maja w sali kinowej MGOK Cybinka odbył się koncert Muzyki Żydowskiej w wykonaniu zespołu Trio Cymes. Muzyka na żywo oraz dobry żart rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność.

Koncert zorganizowało Społeczne Ognisko Muzyczne w Cybince.

Czytaj więcej...

15 lat temu – 1 maja 2004 roku - Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Jest to dobry moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu. Z tej właśnie okazji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury prezentowana jest wystawa Ojcowie Założyciele UE, przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury. Autorem scenariusza jest dr hab. Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II), za stronę graficzną odpowiada Handsome Studio.

Czytaj więcej...

Dnia 16 maja odbyło się spotkanie organizacyjne z osobami, które zgłosiły się na „Kurs Komputerowy Senior 55+”. Do kursu przystąpi 10 osób podzielonych na dwie grupy prowadzone przez Filipa Hołówko (BPMiGC) i Bartosza Bukowieckiego (MGOK). Na spotkaniu omówiliśmy harmonogram kursu oraz zakres programu. We wtorek 21 maja ruszamy z pierwszą lekcją.

Czytaj więcej...

14 maja odbyły się pierwsze z serii warsztatów ekologicznych organizowanych przez MKOG w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 w ramach projektu RE.akcja 2019.

Czytaj więcej...

Senior Dance 60+ był kolejną okazją do zabawy dla Seniorów z Gminy Cybinka. W dniu 15 maja br. parkiet MGOK był wypełniony po brzegi. Wszystkie Panie, aż biły blaskiem. Pięknie ubrane, uczesane z błyskiem w oku. Nic tylko patrzeć i podziwiać jak w seniorach budziła się druga młodość. Seniorzy udowodnili, że dyskoteki są nie tylko dla młodzieży, a z wiekiem można bawić się coraz lepiej. 

Czytaj więcej...

14 i 15 maja odwiedził nas Pan Grzegorz Kmieć z Otynia koło Nowej Soli ze swoim objazdowym teatrem lalkowym „Złota Kaczka”. Pan Grzegorz obecny na scenach już 20 lat zaprezentował dzieciom z Bajkowego Przedszkola w Cybince oraz uczniom klas I-III z Zespołu Szkół w Cybince teatrzyk pt. „Wędrówka do Panamy”.

Czytaj więcej...

Obrazy ekologii

W ramach projektu RE.akcja 2019 realizowanego przez MGOK w Cybince w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12 zapraszamy dzieci i młodzież 21 maja na „Obrazy ekologii” – warsztaty ekologiczne, na których zrobimy obrazy ze skrawków tkanin.

Czytaj więcej...

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, które odbędą się 23 maja (czwartek) o godzinie 15:30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Na zajęciach każdy będzie mógł samodzielnie wykonać prezent na "Dzień Mamy". Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy do 22 maja! Liczba miejsc ograniczona. 

Czytaj więcej...