_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Warsztaty slime

7 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się kreatywne warsztaty z robienia SLIME, które zgromadziły liczną grupę dzieci i młodzieży. Na warsztatach uczestnicy z kleju, pianki do golenia oraz płynu do prania Perwoll stworzyli swoje własne, kolorowe i niepowtarzalne glutki. Zajęcia z taką plastyczną masą zapewniły dzieciom mnóstwo zabawy!

Czytaj więcej...

Tłusty Czwartek

28 lutego w Tłusty Czwartek gościliśmy kolejne dzieci, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Cybince. Każda z klas była witana przez panią Dyrektor MGOK Ewelinę Skórską, która opowiedziała dzieciom skąd się wzięło to święto i dlaczego jest świętem ruchomym.

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia plastyczne, które odbędą się 7 marca (czwartek) o godz. 15:30 w świetlicy_kultury MGOK.  Zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy do 6 marca! Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek

„Powiedz mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”…

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty, mięsopusty, ostatki. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Należało najeść się do syta i wybawić przed zbliżającym się postem.

Czytaj więcej...

14 lutego w Wieczór Walentynkowy w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentował swój występ zielonogórski Kabaret Zachodni. To czwórka artystów, która pojawia się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych, również u nas w Cybince zaprezentowała najwyższy poziom.

Czytaj więcej...

12 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty chemiczne. Prowadzili je edukatorzy „Centrum Chemii w Małej Skali” z Torunia zaproszeni przez Zespół Szkół w Cybince.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Rockowy Dzień Kobiet, który odbędzie się 8 marca (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej MGOK. Wystąpi WITEK ŁUKASZEWSKI & TRES HOMBRES!

Czytaj więcej...