_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Warsztaty SLIME

W czwartek, 21 marca odbyły się kolejne warsztaty z robienia slimów. Slime to nic innego, jak masa plastyczna o zróżnicowanych kolorach i strukturze, potocznie zwana glutkiem. W kreatywnych warsztatach wzięli udział nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Każdy mógł samodzielnie wykonać swojego slima świetnie się przy tym bawiąc.  

Czytaj więcej...

W pierwszy Dzień Wiosny odwiedziły nas dzieci z Przedszkola „Kraina Kota w Butach” oraz Bajkowego Przedszkola w Cybince. Wszystkich przybyłych przywitała Dyrektor MGOK Ewelina Skórska, która opowiedziała czym jest astronomiczna wiosna i jakie zwyczaje się z nią wiążą. Dzieci zaznajomiły się z pochodzeniem Marzanny znanej w Polsce od wieków. Jest ona symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny.

Czytaj więcej...

Akcja - zbiórka

Burmistrz Cybinki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Cybinka o zaangażowanie się w zbiórkę pamiątek, dokumentów bądź fotografii z okresu lat 80-90. Pamiątki zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej z okazji uroczystych obchodów 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Pamiątki zostaną sfotografowane, a zdjęcia zeskanowane i oddane właścicielom.

Czytaj więcej...

Klub Komedii

MGOK Cybinka i KLUB KOMEDII zapraszają na wieczór pełen pozytywnej energii, uśmiechu i improwizacji w najlepszym wydaniu. Sotkanie z nieprzeciętnym humorem odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18 w sali widowiskowej MGOK Cybinka!

Działający już od ponad sześciu lat Klub Komedii, powstał głównie w celu rozśmieszania i bawienia ludzi. Wiadomo, że w kupie raźniej, więc połączyli siły i zaczęli działać. Nie chcieli jednak, zamykać się w tylko jednej formie rozbawiania, dlatego zajmują się szeroko pojętą komedią (kabaret, stand-up, improwizacja) wywodzącą się wprost z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Czytaj więcej...

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami z robienia SLIMÓW 21 marca o godzinie 15:30 w sali MGOK odbędą się kolejne warsztaty. Osoby zapisane na zajęcia proszone są o dostarczenie podpisanej przez rodzica zgody, którą można pobrać w świetlicy _kultury MGOK. Wstęp bezpłatny!

Czytaj więcej...

8 marca z okazji Dnia Kobiet w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się rockowy koncert w wykonaniu Witka Łukaszewskiego & Tres Homberes. Po przywitaniu wszystkich przybyłych Dyrektor MGOK Ewelina Skórska złożyła paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Czytaj więcej...

Dnia 7.03.2019 r. nasze przedszkole odwiedzili Ratownicy Medyczni za Słubic w ramach akcji „ Miś Ratownik”. „Nie widzę, nie słyszę, nie czuję. Pomocy potrzebuję”- te bardzo ważne słowa dzieci wyniosły z zajęć z gośćmi, ponieważ celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Czytaj więcej...

16 marca ruszamy z nowym comiesięcznym cyklem "Sobotni Seans Młodzieżowy". Jak sama nazwa wskazuje jest to propozycja skierowana do młodzieży. To od was droga młodzieży zależy jak ten cykl się przyjmie, dlatego zapraszamy serdecznie do Kina MGOK Cybinka. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...