_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

9 listopada w Zespole Szkół w Cybince odbyło się wydarzenie „Dzień dla Niepodległej”, które było zwieńczeniem projektu „Kwiaty dla Niepodległej” realizowanego przez MGOK, gminę Cybinka, BPMiG, Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO i Zespół Szkół w Cybince.

Czytaj więcej...

Dzieci z filii w Rąpicach cały ubiegły tydzień przygotowywały się do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początku Pani Dorota zapoznała dzieci z książkami o charakterze patriotycznym. Następnie wybraliśmy się na cmentarz komunalny w Rąpicach, aby przy pamiątkowej tablicy, złożyć hołd wszystkim, którzy życiem swoim zbudowali Polskę Niepodległą.

Czytaj więcej...

Filharmonia dla dzieci

W czwartek, 8 listopada w sali kinowej MGOK odbył się jeden z koncertów, na który przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cybince. W czasie koncertu dzieci miały przyjemność usłyszeć szeroki repertuar piosenek patriotycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki - Marek Kołodziejczyk zaprasza na Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Na przybyłych czekać będzie dodatkowa atrakcja we foyer kina Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince. Imponująca wystawa grodów przygotowana przez dzieci Zespołu Szkół w Cybince i ich rodziców a zainicjowana przez Panią Beatę Kędzierską.

Kulminacyjnym punktem programu będzie odspiewanie hymnu narodowego o godzinie 12:00.

Czytaj więcej...

Halloweenowe lampiony

We wtorek, 30 października odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci. Tym razem uczestnicy wykonali halloweenowe lampiony. Dzieci malowały słoiki farbami, dekorowały kolorowym brokatem natomiast czarnym markerem ozdabiały lampiony rysując straszne motywy. Było twórczo i wesoło. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne kreatywne warsztaty do MGOK Cybinka!

Czytaj więcej...

Halloweenowe maski

W czwartek 25 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się „Halloweenowe warsztaty plastyczne” dla dzieci. Uczestnicy z papierowych szablonów wycinali, kolorowali i ozdabiali halloweenowe maski. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek – cukierki. Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne "Halloweenowe warsztaty", które odbędą się we wtorek 30 października  o godz. 15:30. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Dzień dla Niepodległej

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Cybinka do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Ten podniosły moment nastąpi w „Dniu dla Niepodległej” – 9 listopada br. o godzinie 11:11 na hali sportowej Zespołu Szkół w Cybince. Impreza rozpocznie się o godz. 10:45 uroczystym apelem.

Czytaj więcej...