_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Warsztaty Decoupage

4 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się kolejne warsztaty decoupage. Tym razem uczestnikami zajęć nie były dzieci tylko osoby dorosłe oraz młodzież. Uczestnicy warsztatów najpierw pomalowali farbą szklane przedmioty, a następnie przykleili wybraną przez siebie serwetkę. Kolejnym etapem było suszenie i lakierowanie. Powstały piękne wazony i ozdobne butelki, które można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

27 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty decoupage dla seniorów. Podczas zajęć Panie miały możliwość zapoznania się ze sztuką zdobienia przedmiotów codziennego użytku. Warsztaty prowadzone przez Monikę Kuperszmit były również dobrą okazją do spotkania i spędzenia miło czasu.

Czytaj więcej...

27 czerwca w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyło się uroczyste zakończenie roku dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Kota w Butach” w Cybince. Całość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem wykonanym perfekcyjnie przez przedszkolaków. Dalsza część artystyczna to piosenki, wiersze i taniec do którego dzieci zaprosiły swoich rodziców. Na zakończenie dyrektor placówki Agnieszka Stępniak wręczyła dyplomy i upominki dla kończących przedszkole 6-latków oraz pozostałych dzieci życząc udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej...

19 czerwca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się wystawa prac artystycznych, które powstały w trakcie serii warsztatów ekologicznych prowadzonych w ramach projektu RE.akcja 2019 realizowanego przez MGOK w Cybince w partnerstwie z Celowym Związkiem Gmin CZG-12.

Czytaj więcej...

Rowerowe Wakacje 2019

24 czerwca rozpoczęły się wyprawy rowerowe realizowane przez Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO w ramach projektu „Rowerowe Wakacje 2019”. Letni wypoczynek będzie trwać dwa tygodnie, na który zapisało się ok. 70 dzieci. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się na placu MGOK, gdzie prezes PRO-EKO pani Eugenia Niedźwiedzka przedstawiła program rowerowych wakacji, swój sztab opiekunów i wolontariuszy.

Czytaj więcej...

Powitanie Wakacji

W środę, 19 czerwca na placu kultury przy MGOK Cybinka odbyło się, jak co roku „Powitanie Wakacji" pod patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka. Organizatorem imprezy był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, który przygotował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Na uczestników czekał popcorn, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, napoje, gry i zabawy z nagrodami oraz dmuchaniec.

Czytaj więcej...