_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Zapraszamy na 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie zapraszamy do sali widowiskowej MGOK w Cybince od godz. 17:00 do 20:00 gdzie wspólnie będziemy świętować finał. Na scenie wystąpią dla Was znani i lubiani lokalni artyści! Do nabycia będzie kawa, herbata i ciasto! Odbędzie się także licytacja fantów (zachęcamy do przekazywania przedmiotów na licytację do Biblioteki Miejskiej w Cybince)! Oj, będzie się działo!

Czytaj więcej...

Sztab WOŚP w Cybince zwraca się do Państwa z prośbą o przekazywanie fantów na loterię. Może to być dosłownie wszystko (zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, koszulki, płyty itd.), ale również usługi np. kosmetyczne, motoryzacyjne, fotograficzne itp. Czekamy na Was! Fanty zbieramy w Bibliotece Miejskiej w Cybince od pon.- pt. 9.00-17.00 aż do dnia finału.

Czytaj więcej...

Informacja

Informujemy, że 22 grudnia (piątek) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince oraz Biblioteka Publiczna w Cybince będą nieczynne! Za utrudnienia przepraszamy i życzymy wesołych świąt!

19 i 20 grudnia w sali widowiskowej MGOK Cybinka odgrywane były przedstawienia jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola publicznego "Bajkowe Przedszkole" w Cybince oraz uczniów Zespołu Szkół w Cybince. Wypełniona kilkukrotnie sala nastrojona została nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, a za pięknie wykonania dzieciom podziękowali Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska. 

Czytaj więcej...

W sobotę 16 grudnia już po raz trzeci na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyło się Gminne Kolędowanie „Nim gwiazdka zabłyśnie”. Jak co roku organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Było to wyjątkowe miejsce, gdzie można było skosztować dobrego ciasta, wigilijnych potraw i zaopatrzyć się w świąteczne podarunki dla siebie i swoich bliskich.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe Spotkanie z Seniorami, które odbyło się 14 grudnia 2017 r. było niezwykle udane. Sala wypełniona po brzegi osobami, które zarażają swoją aktywnością, optymizmem i radością. Spotkanie rozpoczął Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, który powitał wszystkich gości i złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przedstawił prezentację powstającego w Cybince Klubu Seniora i wspólnie z seniorami rozmawiał na temat jego działalności. 

Czytaj więcej...

13 grudnia o godz. 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cybince po raz kolejny w tym roku wzieły udział w internetowym teatrze TVP dla szkół. Tym razem zaprezentowano bajkę "Kopciuszek", czyli jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który realizacji Teatru „Kubuś” jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki pojawiły się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. 

Czytaj więcej...

W dniu 9 grudnia w miejscowości Rąpice odbyło się spotkanie wigilijne, na które przybyło wielu mieszkańców. Gości powitała pani Radna, Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk oraz Ksiądz Proboszcz. Tradycyjnie kolację wigilijną rozpoczęto od dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń. Następnie wszyscy wspólnie  zasiedli do tradycyjnego wigilijnego stołu, przy którym nie zabrakło  wspólnych rozmów i śpiewania kolęd. Cudowna atmosfera, która towarzyszyła sobotniemu spotkaniu, wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Mikołajki w Rąpicach

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W filii w Rąpicach od samego rana maluchy wypatrywały w oknach św. Mikołaja. Po długiej podróży z Laponii do sali pełnej dzieci wkroczył Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Każdy z maluchów otrzymał upominek. Wspaniałą pamiątką dla dzieci będzie wspólne zdjęcie z Mikołajem. Dla maluchów był to wspaniały dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy Ciebie Seniorze i Seniorko na wydarzenie MGOK Cybinka objęte Patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka. W programie: rozmowa z Burmistrzem Cybinki na temat działalności Klubu Seniora w Cybince oraz wspólne kolędowanie przy cieście, kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...