_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

25 września  nasze przedszkolaki przywitały Panią Jesień. Wspólnie z rodzicami wykonywały jesienne stworki, przy czym wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Dzieci oglądały również przedstawienie, w którym aktorami były ich panie przedszkolanki, a tematem było pożegnanie pięknego lata i przywitanie Pani Jesieni. Nie mogło zabraknąć także zabaw tanecznych i śpiewania piosenek. Po aktywnych zajęciach na dzieci czekały pieczone kiełbaski i ziemniaczki.

Czytaj więcej...

20 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie z maluchami zasad ruchu drogowego i przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Maluchy były bardzo aktywne i zadawały mnóstwo przemyślanych i ważnych pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Policjantom, serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami! 

Czytaj więcej...

Zapraszamy dorosłych oraz seniorów na wznowione zajęcia ze stretchingu, czyli rozciągania. Tym razem zadbajmy wspólnie o kręgosłup. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz ich poprawnemu wykonaniu będziemy w stanie utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji, zwiększyć zakres ruchu w stawach oraz wzmocnić mięśnie. Zajęcia ponownie poprowadzi dla Was instruktor fitness Anita Radkiewicz. 

Czytaj więcej...
Alicja Jankowska

W piątek, 22 września animatorka kultury M-GOK Cybinka wraz z leśną edukatorką z Nadleśnictwa Cybinka Panią Beatą Tarymą przybyły do pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Cybince. Temat zajęć: "Zwierzaki z naszego lasu". Uczniowie posłuchali oraz utrwalili wiedzę o zwierzętach z naszych polskich lasów, a także własnoręcznie wykonali zakładki do książek - liski.

Czytaj więcej...

W czwartek 21 września w klasach III szkoły podstawowej odbyły się zajęcia edukacyjno-artystyczne „Pszczoła to życie”, które  poprowadziła Justyna Piwońska z Ekosfery. Projekt został dofinansowany w ramach „Działaj Lokalnie 2017” - Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację na Rzecz Collegium Polonicum.

Czytaj więcej...

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Cybince tym razem odwiedził przedszkola. W środę 20 września w Przedszkolu Kota w Butach oraz Bajkowym Przedszkolu w Cybince odbyły się zajęcia edukacyjno-artystyczne „Pogadanki ekologiczne”, które poprowadziła Justyna Piwońska z Ekosfery. Projekt został dofinansowany w ramach „Działaj Lokalnie 2017” - Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację na Rzecz Collegium Polonicum.

Czytaj więcej...

Już w najbliższą niedzielę (17 września) na Stadionie Miejskim w Cybince o godz. 16:00 GKS Syrena Cybinka rozegra kolejny mecz przed przed swoimi kibicami! Tym razem ich przeciwnikiem, będzie Rywal Stargard Gubiński! Zapraszamy wszystkich do głośnego dopingu!

Czytaj więcej...

Kup bilety na koncert Trzech Tenorów - to będzie niezapomniane wydarzenie z okazji Europejskiego Dnia Seniora 2017! Na scenie widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince wystąpią Trzej Tenorzy - Mirosław Niewiadomski, Bartosz Kuczyk oraz Kordian Kacperski. Soliści wykonają najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Już w najbliższą niedzielę (10 września) na Stadionie Miejskim w Cybince o godz. 16:00 GKS Syrena Cybinka rozegra kolejny mecz przed przed swoimi kibicami! Tym razem ich przeciwnikiem, będzie KS Kruszywo Stary Raduszec! Zapraszamy wszystkich do głośnego dopingu!

Czytaj więcej...

27 sierpnia br. o godz. 16:00 na Stadionie Miejskim w Cybince odbył się mecz inauguracyjny rozgrywek sezonu 2017/2018 w klasie B. Na trybunach pojawiło się blisko 300 osób oraz także nasz akustyk z nagłośnieniem. Mecz zakończył się niestety przegraną naszej drużyny wynikiem 1:2.

Czytaj więcej...