_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

"Taneczna podróż po świecie" to zajęcia które odbyły się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i skierowane były do seniorów. Poprowadziła je doświadczona instruktorka Pani Halina Łuczak z Zielonej Góry. Z relacji uczestników wynika, że zajęcia były bardzo interesujące i jest chęć na kolejne! Dziękujemy i zapraszamy seniorów (tych młodszych i starszych) do aktywnego uczestnictwa w zajęciach skierowanych specjalnie dla nich!

Czytaj więcej...

6 grudnia przygotowaliśmy dla dzieci z Zespołu Szkół w Cybince Mikołajkowe seanse oraz słodki poczęstunek, który rozdawał Mikołaj wraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Eweliną Skórską!

Czytaj więcej...

6 grudnia w ramach „Mikołajek” Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Stowarzyszeniem "Wsparcie" zorganizował „Choinkę dla dzieci niepełnosprawnych”. Wydarzenie objął Patronatem Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, który odegrał dla dzieci najważniejszą rolę – rolę Mikołaja.

Czytaj więcej...

25 listopada w MGOK w Cybince odbyły się kolejne warsztaty proekologiczne z użyciem gazet pt. "Wiklina papierowa - reaktywacja". Tym razem wspólnie z Animatorem Kultury uczestnicy tworzyli ozdoby bożonarodzeniowe takie jak: choinki, wianki, reniferki (podobne do Koziołków Matołków) i gwiazdy. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

17 listopada Animator Kultury wybrał się do Zespołu Szkół w Cybince z warsztatami „Kultura Gwatemali” w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej #RazemDlaPokoju. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się czegoś o Gwatemali, o tradycjach i kulturze tego barwnego kraju. Dyskutowano też o różnicach kulturowych, „inności” i tolerancji, a następnie uczestnicy zaprojektowali stroje do lalek „worry dolls”, które wywodzą się z tradycji Majów.

Czytaj więcej...

Andrzejki to święto znane od wieków, mające swoje tradycje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego, by tradycji stało się zadość i w naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa, na której nie mogło zabraknąć oczywiście wróżb. Dzieci wróżyły swoją przyszłość z cyfr, z nazw kwiatów, owoców. Przekuwały serca z imieniem swojej przyszłej ukochanej/ ukochanego. Szczególnie do gustu przypadła dzieciom wróżba z butami. Podczas wróżenia było dużo śmiechu i zabawy. Nie brakowało  także dobrej muzyki i tańca. 

Czytaj więcej...

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, dlatego „Dzień Misia” był dla naszych maluszków bardzo ważnym świętem. Już rankiem przedszkolaków odwiedził miś, który przyniósł pyszny słoik miodu i wspólnie z nim zajadali się tym jakże wyjątkowym smakołykiem. Następnie przedszkolaki wykonywały  maski w kształcie misia, uczyły się piosenek o pluszakach. Odbyły się też konkursy i oczywiście misiowe tańce. Zwieńczeniem tego dnia było wręczenie dzieciom dyplomów – „Przyjaciel Pluszowego Misia".

Czytaj więcej...

W ramach "Kursu samoobrony. Silne baby!" finansowanego przez Gminę Cybinka zostało niestety tylko kilka zajęć. Ćwiczenia są bardzo interesujące i mimo zmęczenia po pracy uczestniczki chętnie dają z siebie wszystko.

Czytaj więcej...

Szyjemy!

Warsztaty z szycia na maszynie dla początkujących dalej trwają i mają się bardzo dobrze! Tym razem na zajęciach dziewczyny pod czujnym okiem Pani Gieni wykrawały i szyły fartuchy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy Ciebie Seniorze i Seniorko na wydarzenie MGOK Cybinka objęte Patronatem Burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka. W programie: program artystyczny przygotowany przez dzieci z Bajkowego Przedszkola w Cybince oraz autorskie występy seniorów z Gminy Cybinka oraz dyskusja z Burmistrzem Cybinki przy cieście, kawie i herbacie na temat aktywizacji seniorów! 14 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej MGOK!

Czytaj więcej...