_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

W piątek, 19 maja w świetlicy _kultury w MGOK Cybinka odbyło się kolejne spotkanie Klubu Szachowego. Jak zawsze chętnych do gry oraz nauki gry w szachy nie brakuje, co cieszy nas niezmiernie. Spotkania Klubu odbywają się nieregularnie, dlatego o terminie następnego spotkania wszystkich chętnych i tych jeszcze nie zdecydowanych powiadomimy odpowiednio wcześniej plakatem. Gorąco zapraszamy, bo gra w szachy to królewska gra, która uczy m. in. logicznego myślenia.

Czytaj więcej...

23.05.2017 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. W debacie uczestniczyli przedstawiciele policji tj. Rzecznik Prasowy KPP w Słubicach mł. asp. Magdalena Jankowska, Kierownik Posterunku Policji w Cybince asp. sztab. Małgorzata Taszarek, asp. sztab. Adam Tomaśko, sierż. Rafał Pomocka.

Czytaj więcej...

We wtorek, 23 maja w filii w Rąpicach świętowaliśmy Dzień Matki. Po uroczystym przywitaniu przybyłych Mam rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W ten sposób maluchy podziękowały swoim Mamom za miłość jaką są otaczane. Mamy nie kryły radości, a także wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim Mamom własnoręcznie zrobione korale oraz laurki, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 8 maja dzieci z filii w Rąpicach wybrały się do Państwa Kamili i Marcina Tomaszewskich, aby zobaczyć jak wygląda praca pszczelarza. Pan Marcin opowiedział dzieciom o tajnikach powstawania miodu. Maluchy mogły zobaczyć akcesoria potrzebne do pracy pszczelarza, ule oraz plastry miodu. Z wielkim zaciekawieniem obserwowały rój pszczół, szukając w nim królowej. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały świeczki zrobione z wosku pszczelego, a zwieńczeniem wizyty była degustacja miodu. Dziękujemy serdecznie Państwu Tomaszewskim za zaproszenie oraz upominki! 

Czytaj więcej...

Chcesz jeść zdrowo, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Odżywiasz się zdrowo, ale chcesz spędzić miło czas i wzbogacić swoją dietę o nowe smaki? Przyjdź koniecznie na warsztaty w dobrej atmosferze do MGOK Cybinka! Już 29 maja (poniedziałek) w MGOK Cybinka odbędą się warsztaty zdrowe! i gotowanie! W programie m. in. słodkie, ale zdrowe ciasto z fasoli lub buraka oraz słony smalec z fasoli. Koszt warsztatów to tylko 4 zł, a liczba miejsc jest bardzo ograniczona! Zapisy u Animatora Kultury pod nr. tel. 507 600 636.

Czytaj więcej...

Już 26 maja obchodzimy Dzień Matki, czyli święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam, a niecały miesiąc później, bo 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Właśnie z tych okazji zapraszamy do sali widowiskowej MGOK Cybinka w piątek, 26 maja na godz. 17:00! Na scenie w programie artystycznym wystąpią dzieci z Bajkowego Przedszkola oraz Zespołu Szkół w Cybince, a w foyer sali czekać będzie słodkie ciasto i ciepła herbata oraz kawa!

Czytaj więcej...

Dnia 13 maja 2017 r, zespół śpiewaczy „Lubuszanki” uczestniczył w IV Przeglądzie Piosenki Biesiadnej – „Biesiada bez granic”, organizowanej w Słubicach. Tegoroczny przegląd był pod hasłem „Na żeglarską nutę”. Wszystkie zespoły w repertuarze miały obok piosenek biesiadnych, piosenki o tematyce żeglarskiej. Występy śpiewy trwały do 16:30. Następnie był wspólny obiad i biesiadowanie. Każdy zespół otrzymał piękną statuetkę i dyplom uczestnictwa. Zabawa była super. Wspomnienia po wspólnej biesiadzie pozostaną długo w pamięci.

Czytaj więcej...

21 maja 2017 r. w Czerwieńsku odbył się XI Festiwal Piosenki Biesiadnej. Wzięło w nim udział 20 zespołów. „Lubuszanki” śpiewały w kategorii: instrumenty tradycyjne, żywe. Na festiwalu obowiązywał repertuar składający się z piosenki biesiadnej i minimum jednej piosenki z gatunku piosenki turystycznej. Wspólne śpiewy trwały 5 godzin. Dzień zakończył się podsumowaniem występów i rozdaniem nagród. „Lubuszanki” zajęły II miejsce w swojej kategorii. Otrzymały dyplom, statuetkę i kosz słodyczy.

Czytaj więcej...

26 kwietnia oraz 10 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyły się warsztaty "Eko-dzierganie" w ramach projektu "Trzy RRRyby, czyli eko-działania w gminie Cybinka" dofinansowanego przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Zajęcia prowadziła instruktorka robótek ręcznych Elżbieta Skórska. Na zajęciach uczestnicy mieli możliwość nauczyć się jak wykorzystać niepotrzebne, na co dzień wyrzucane surowce wtórne takie jak: reklamówki, t-shirty, stare materiały.

Czytaj więcej...

15 oraz 16 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince odbyła się seria zajęć ekologicznych, które poprowadziła Justyna Piwońska z firmy "Ekosfera". Spotkania z uczniami z Zespołu Szkół w Cybince oraz dziećmi z przedszkoli "Kota w butach" oraz "Bajkowego" odbyły się w ramach projektu "Trzy RRRyby, czyli eko-działania w gminie Cybinka" dofinansowanego przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Priorytetowym tematem zajęć była zasada 3R, czyli Reduce - redukcja, Reuse - ponowne użycie i Recycle - recykling.

Czytaj więcej...