_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Blisko 150 uczniów z Zespołu Szkół w Cybince wzięło udział w kolejnym pokazie spektaklu teatralnego w ramach projektu iTeatr - Internetowy Teatr Telewizji Polskiej. 29 marca 2017 r. w sali widowiskowej MGOK w Cybince równo o godzinie 10:00 rozpoczęła się transmisja baśni japońskiej pt. "Syn Smoka" nadawanej na żywo z Teatru Ludowego w Krakowie. Dzieci miały okazję obejrzeć historię chłopca o imieniu Taro, który zabrał wszystkich w fantastyczną podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń.

Czytaj więcej...

Zapraszamy Was na Kiermasz Wielkanocny! Już 8 kwietnia (sobota) na Placu Kultury przy MGOK w Cybince od godz. 15:00! Wśród ważniejszych atrakcji: występ zespołów „Antidotum” oraz „Lubuszanki”, możliwość nabycia dekoracji wielkanocnych, tradycyjnych potraw. Ponadto oferujemy jabłka dla każdego i wiele innych atrakcji dla każdego przedziału wiekowego.

Czytaj więcej...

Zapraszamy młodzież i dorosłych 29 marca na godz. 17:00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince na robótki ręczne. Wspólnie podziergajmy na drutach i stwórzmy coś niezwykłego! Zapisy pod dobrze znanym Wam numerem telefonu Naszego Animatora Kultury, czyli nr 507 600 636. Zajęcia prowadzi Elżbieta Skórska.

Czytaj więcej...

W MGOK Cybinka odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia osób chorych na przewlekłe zapalenie tarczycy -  Hashimoto. Tym razem uczestnicy mieli możliwość spróbować ćwiczeń rozciągających z elementami jogi, a zaraz po nich posmakować zupy z soczewicy do której dwie uczestniczki upiekły przepyszne bezglutenowe chleby. Zapraszamy na następne spotkania, a kolejne już za trzy tygodnie!

Czytaj więcej...

W czwartek 23 marca na zaproszenie Leśniczego Jerzego Sylwestrzaka dzieci z filli w Rąpicach udały się do lasu aby sadzić drzewka. Najpierw Leśniczy Adam Radkiewicz opowiedział oraz pokazał dzieciom jak prawidłowo sadzić drzewka, a następnie maluchy ochoczo zabrały się do roboty i każdy posadziło swoje drzewko. Leśniczy zachęcił do obserwowania jak w kolejnych latach będą rosły drzewa. Na zakończenie leśnej przygody dzieci otrzymały upominki. 

Czytaj więcej...

Klub MAM powrócił! Są mamy z maluszkami chętne do spotkań, wspólnych pikników, zabaw i warsztatów. Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie odbyło się 22 marca, gdzie oprócz zabaw i pogawędek powstały różne formy z elementem wielkanocnym. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się mini-pomponiki, nożyczki i kreda, którą można było pomalować tablicowe pisanki. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestniczenia w spotkaniach Klubu Mam w Miejsko-Gminnym Ośrodeku Kultury w Cybince! Kolejne już 5 kwietnia!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na najnowszy program kabaretu "Ciach"! 13 maja 2017 r. w sali widowiskowej MGOK Cybinka o godz. 18:00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MGOK. W trakcie najnowszego programu kabaretu Ciach, pt. "Gołębie i krety" widziano jedną kobietę i trzech mężczyzn (choć wielu uważa, że jest odwrotnie) oraz: szlafrok w paski – podarty, bukiet kwiatów sztucznych, ręcznik kąpielowy – damski, kaburę czarną – nową, Colt - kaliber 7,1 – zabawkę, kilogram ziemniaków i trupa – sztucznego. Jak łatwo się domyślić, program przedstawia skecze o tematyce rodzinnej. 

Czytaj więcej...

21 marca obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Do filii w Rąpicach przybyły, aż dwie Panie Wiosny, które zapewniły dzieciom moc atrakcji. Wspólnych zabaw i śpiewów nie było końca. Dodatkowej energii dodał dzieciom słodki poczęstunek i aby zima nie wróciła maluchy pokolorowały wiosenne malowanki, które można podziwiać na przygotowanej wystawie.

Czytaj więcej...

Wiosnę powitaliśmy wspólnie z dziećmi z Przedszkola Kraina Kota w Butach oraz Bajkowego Przedszkola w Cybince. Na placu utwardzonym przy amfiteatrze w MGOK Cybinka dzieci okrzykami i piosenkami przeganiały zimę i patrząc na pogodę za oknem zdecydowanie się udało! Dzieciaki poza tradycyjnymi marzannami przygotowały piekne wielokolorowe wiosenne kwiaty, z którymi chętnie wparowali do sali widowiskowej MGOK, gdzie obejrzeli bajkę o przygodach rybki Dory.

Czytaj więcej...

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na spotkanie miłośników szachów, dorosłych zainteresowanych nauką oraz rodziców chcących zapisać dzieci na lekcje! Spotkanie odbędzie się 24.03.2017 r. (piątek) godz. 16:00 w sekretariacie MGOK w Cybince!

Czytaj więcej...