_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Dnia 24 maja w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyły się zajęcia plastyczne z okazji Dnia Mamy. Dzieci z kolorowych sznurków, włóczki, tektury i rolki po papierze stworzyły przepiękne różane drzewka szczęścia dla swoich mam. Było twórczo i wesoło. Dzieci chętnie wycinały i owijały drzewka oraz przepięknie je dekorowały kolorowymi sznurkami.

Czytaj więcej...

4 czerwca odbył się ostatni koncert edukacyjny z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pt.: „Polka, czardasz, kalinka, tarantella – czyli roztańczona Europa” organizowany dla uczniów I-III Szkoły Podstawowej w Cybince. Tym razem mieliśmy przyjemność podróżować po Europie tanecznym szlakiem. Na koniec spotkania dzieci podziękowały artystom Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" za comiesięczne występy, które odbywały się w MGOK Cybinka.

Czytaj więcej...

W środę 30 maja w filii w Rąpicach świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Po uroczystym przywitaniu przybyłych rodziców rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W ten sposób maluchy podziękowały swoim rodzicom za miłość jaką są otaczane. Rodzi byli zachwyceni zdolnościami swoich pociech, nie kryli radości, a także wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Czytaj więcej...

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się seans bajkowy dla dzieci klas I-III z Zespołu Szkół w Cybince. Dzieci zostały przywitane przez Dyrektor MGOK Ewelinę Skórską, która rozdała wszystkim słodki upominek. Następnie złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta i zaprosiła na bajkę: „Gang Wiewióra 2”.

Czytaj więcej...

W piątek, 25 maja w Rąpicach odbyły się kolejne eko-warsztaty z naszego projektu "Kreatywna eko-edukacja. Palący problem - niska emisja" dofinansowane przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Z gazet, kolorowych folii, eko-kartonu - z rzeczy niby nikomu już niepotrzebnych- powstały piękne kartki na Dzień Mamy.

Czytaj więcej...

Dnia 25 maja (piątek) o godz. 17:30 w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się koncert z okazji Dnia Mamy i Taty. Koncert rozpoczął zespół Klimat. Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince oraz zespół Klimat, którzy wykonali piosenki o tematyce związanej właśnie z tym dniem. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektor MGOK - Ewelinę Skórską na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

W Czerwieńsku 20 maja 2018 roku odbył się XII Festiwal Piosenki Biesiadnej. Z naszej gminy występował zespół "Lubuszanki". Panie zaśpiewały cztery utwory: "Cichy i pogodny wieczór majowy", "Haniś moja Haniś", "O mój rozmarynie" oraz "Polskie kwiaty". Był to festiwal nawiązujący do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, stąd też utwory o tematyce patriotycznej. Na festiwalu było kilkadziesiąt zespołów, które śpiewały w różnych kategoriach. "Lubuszanki" śpiewały w kategorii - "instrumenty żywe". Przy ogłaszaniu wyników "ogarnęła" je wielka radość, ponieważ okazało się, że zajęły II miejsce w swojej kategorii (tak, jak w tamtym roku). Lubuszanki otrzymały dyplomy oraz kosz pełen słodkości.

Czytaj więcej...