_Kultura lubi ciasteczka, dlatego ten serwis ich używa.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza dzieci i młodzież na wielkanocne warsztaty plastyczne, które odbędą się 11 kwietnia (czwartek) o godz. 15:30. Zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy do 10 kwietnia! Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

Czwarta edycja konkursu piosenki wszelakiej - Przebojowy Prima Aprilis - już za nami. 1 kwietnia 2019 na deskach naszej sceny stanęła rekordowa ilość uczestników. Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania bijąc zeszłoroczną ponad dwukrotnie. Jak co roku przeważali soliści ale na liście znalazł się także jeden duet, jedno trio oraz trzynasto osobowy zespół.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 25 marca Klub Senior+ zaczął cykl zajęć fitness dla seniorów pt. "Zdrowy senior". Ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie i poprawiające ogólną sprawność fizyczną są niezwykle ważne dla ludzi w każdym wieku - także senioralnym. Zajęcia prowadzi Anita Radkiewicz - dyplomowana instruktorka fitness. Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Lubuskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Czytaj więcej...

25 marca w filii w Rąpicach obchodziliśmy międzynarodowy dzień gofra. Dzieci wraz z Paniami przygotowywały puszyste i chrupiące wafle. Wkładały w to sporo wysiłku, lecz wszystko z uśmiechem na twarzy. Efekt prac były przepyszny! Gofry szybko zniknęły
z talerzy.

Czytaj więcej...

21 marca dzieci z filii w Rąpicach świętowały pierwszy dzień wiosny. Każdy z maluchów ubrał się na zielono, aby podkreślić charakter tego dnia. Wiosnę powitaliśmy śpiewając piosenki, tańcząc oraz rozwiązując zagadki o tematyce wiosennej. Dzieci wykonywały także prace plastyczne. Następnego dnia maluchy wybrały się na wiosenny spacer ulicami Rąpic. Z pięknymi kwiatami zrobionymi własnoręcznie, z uśmiechami na twarzach, szukaliśmy pierwszych oznak Wiosny.

Czytaj więcej...

Filharmonia

Jak co miesiąc również w marcu odbył się u nas koncert Lubuskiego Biura Koncertowego dla dzieci Szkoły Podstawowej w Cybince klas I-III. Tym razem Filharmonia dała koncert pt. „Z wizyta na cesarskim dworze”. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Johanna Straussa, jego polkami i walcami.

Czytaj więcej...

Burmistrz Cybinki zaprasza do udziału w konkursie na "Babkę Wielkanocną".

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 05.04.2019 r. drogą telefoniczną nr 68 391 14 40 wew. 37. Wypiek należy dostarczyć w dniu 13.04.2019 r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince do godz. 13.00. Do każdej babki prosimy dołączyć kartę zgłoszeniową i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 13.04.2019 r. podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Spośród zakwalifikowanych do konkursu babek Komisja przyzna I, II, III miejsce.

Czytaj więcej...

Niedziela Filmowa

Zapraszamy wszystkich do sali kinowej MGOK Cybinka 31 marca na nasz comiesięczny cykl filmowy. Jak zawsze zaczynamy o godzinie 15 kinem dla młodszego odbiorcy/kinem familijnym acz nie tylko. Następnie o 17 wyświetlamy też coś dla naszych dojrzalszych widzów.

Czytaj więcej...

Świętowania nadciągającej wiosny ciąg dalszy. Dzisiaj, czyli 22 marca w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbył się seans bajkowy dla dzieci z Bajkowego Przedszkola oraz Przedszkola Kraina Kota w Butach w Cybince. Dzieci przybyłe na bajkę „Dobry Dinozaur” przystrojone były kolorowymi kwiatami i ozdobami wiosennymi. Niosły również Marzannę, symbol przemijającej zimy.

Czytaj więcej...